| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Głęboka 6 - Olszaka 1
Obiekty w okolicy
Głęboka 7
23
m
Cieszyn
Głęboka 8
24
m
Cieszyn
Olszaka 3
31
m
Cieszyn
Głęboka 9
33
m
Cieszyn
Głęboka 4 - Olszaka 2
34
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Głęboka 6 - Olszaka 1

Architekt: Ludwig Kametz (51 realizacji)
Wykonawca: Ludwig Kametz (72 realizacji)
Zbudowano: 1912
Dawniej: Kamienica Gustava Gorgoscha
1 subskrypcja

Narożna kamienica przypisana był do dzielnicy Miasto z numerem konskrypcyjnym 197-198. Numer posesji był podwójny. Dla ówczesnej Kronprinzessin Stephaniestrasse był to nr 6, zaś dla Rosengasse nr 1. Obiekt wzniósł w 1912 r. Ludwig Kametz na miejscu wyburzonej kamienicy, która należała do rodziny Gorgoschów. W jej posiadaniu była od 1889 r., kiedy została zakupiona za 38 tys. florenów od Emmy Klemens. Właścicielem nowej kamienicy został Gustav Gorgosch senior - radca cesarski. W pomieszczeniach handlowych znajdował się m.in. sklep z wyrobami metalowymi Gustava Gorgoscha juniora (zmarł w 1921 r. w wieku 65 lat), a także kupca Emila Kürtiego. W okresie międzywojnia budynek był własnością Towarzystwa Ubezpieczeniowego - Feniks.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
stoik
 
Cieszyn, ul. Głęboka. bardzo ładne.
2011-04-28 08:47:08 (15 lat temu)
Taczanka z ckm wz. 30.
2011-04-28 08:48:44 (15 lat temu)
czesil
 
Idą z Placu Dominikańskiego?
2011-04-28 09:54:27 (15 lat temu)
Nie taczanka tylko biedka oczywiście z CKM wz.30
2011-04-28 10:35:38 (15 lat temu)
Na rogu chyba apteka - u góry krzyżyk, w witrynie reklama produktów Nivea.
2011-04-28 10:45:22 (15 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Rogatywki wz.36 - 1936+.
2025-08-05 22:01:19 (10 miesięcy temu)
do stoik: Tam jest mój ojciec.
2011-04-28 08:49:26 (15 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Gdzie jest Twój Ojciec na tym zdjęciu?
2022-09-29 21:49:19 (3 lata temu)
do 308_Banan: Fakt :)
2011-04-28 10:42:54 (15 lat temu)
do Stenek: W środku za biedką
2022-09-29 21:50:46 (3 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Tutaj tez nikt nie zobaczył...
2022-10-07 22:31:46 (3 lata temu)
tatranclimber
 
+3 głosów:3
do da signa: Koci monitoring ;)
2022-10-08 08:48:47 (3 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Wózki dla Tereski ;)
2024-10-09 10:03:06 (rok temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Dana : Podziękowania ;-)
2024-10-09 21:22:18 (rok temu)
Stenek
 
+4 głosów:4
Ja jestem walniętym miłośnikiem dawnej technologii oświetleniowej - WRESZCIE - mam zdjęcie Windki Korbowej, tak w miarę z bliska - i co najważniejsze - z tamtych lat!. Szkoda, że pan z lewej zasłania głową główną część mechanizmu, ale trudno, już się nie nie przesunie
2023-05-12 20:04:20 (3 lata temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-05-13 19:52:58 (3 lata temu)
stoik
 
Opis powinien brzmieć mniej więcej - boczna elewacja kamienicy na Głębokiej pod adresem Olszaka 1. Jak byk pisze. Jest osobne wejście. A kamienica w stylu Jugendstil tworzy całość z księgarnią na ul. Głębokiej. Jedyne co się zgadza. I że parter. Myślałem, że tylko ja mam problemy ze wzrokiem. czuję się pocieszony :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-05-13 20:14:49 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Stenek: I sądząc po napiętej lince - windka była wtedy nadal w użyciu.
2023-05-13 08:30:42 (3 lata temu)
do stoik: To jest )Olszaka 2 na nr 1 niema rynny.
2023-05-13 21:02:36 (3 lata temu)
stoik
 
do Eugeniusz S.: Jakaś różnica ? Ta inna . Niestety odechciewa mi się tłumaczyć. Moje tłumaczenia nie docierają, zatem się nie staram. Wiele polubień pod głupotami. A jak napiszę coś wartościowego to mam na głowie trzy wiadra gnojówki. Po pewnym czasie można się zniechęcić. Tak to niestety działa i dziwię się, że jeszcze tu jestem. Chyba trzeba mieć poczucie misji. Bo jako ogrodnik z wykształcenia zazwyczaj zajmuję się czym innym. Mam mgr przed nazwiskiem i prawo jazdy na pojazdy rolnicze. Gdyby ktoś nie wiedział. Nie lubię się chwalić. Inżynier oznacza bdb z przedmiotów technicznych. W dowodzie tego nie mam, ale gdzieś posiadam dyplom studiów wyższych. . A jak mnie ktoś uważa za idiotę, to już niestety nie mój problem. Howgh i zamknięty temat.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-05-13 21:21:57 (3 lata temu)
Stenek
 
To fragment, kadr z jakiegoś filmu gdzieś na www, windkę widać na rogu. Mam gdzieś listę adresów, gdzie w Cieszynie były zamontowane te mechanizmy, mam już swoje lata, chcę więc dać Wam to info póki mogę
2023-10-29 23:02:10 (2 lata temu)
Stenek
 
Kurcze, źle to zdjęcie podwiązałem , Sorry. Myślałem, że mamy tu osobny Obiekt: "Uliczna oprawa .... w mechanizm windki korbowej" , ale niestety nie, bo on jest podwiązany pod ul. Miarki . Czy ktoś może stworzyć odrębny obiekt o nazwie: "Windka korbowa do podnoszenia i opuszczania ulicznych opraw oświetleniowych" ??? Tu takie ii inne zdjęcia by pasowały, jeszcze raz przepraszam
2023-10-29 23:29:02 (2 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
taka historia mi się przypomniała. kilka lat temu jakaś grupa Niemców, czy Austriaków, stała przed tą kamienicą i cmokała sobie z zachwytu. że tam styl wiedeński, Jugendstil etc. najwyraźniej poczuli się jak u siebie. co im się niestety zbyt często zdarza, patrząc na historię.
2025-05-28 07:33:18 (rok temu)
4elza
 
do stoik: Nie wiem jak często bywasz za granicą (co zresztą nie ma większego znaczenia), ale ja owszem i stwierdzam, że zachowanie Niemców w większości krajów na świecie jest skandaliczne. Oczywiście nie można generalizować, bo byłoby to krzywdzące, ale jednak ciągle czują się panami świata, niestety...
2025-05-28 07:48:05 (rok temu)
stoik
 
do 4elza: Codziennie. A dalej zauważyłaś, że nie ma to znaczenia.
2025-05-28 13:26:29 (rok temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-05-28 13:34:10 (rok temu)
stoik
 
do stoik: bywam codziennie. czasem nawet dwa razy. korzystam z tego, ze Cieszyn jest otwartym miastem. wymagany jest dowód, ale go nie noszę :) Cieszyn jest jeden, a ja w nim mieszkam. jak spojrzeć to od pradziadków. co mi tam będą te czeskie głuptaki opowiadać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-05-28 13:50:49 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do stoik: Bo w zasadzie niekoniecznie trzeba bywać, żeby to wiedzieć...
Wędrowanie po "obu" Cieszynach się nie liczy ;-)
2025-05-29 06:12:53 (rok temu)
stoik
 
do 4elza: powtarzam pytanie. czy często bywasz za granicą. praktycznie codziennie zaopatruję się tam w wino, a potem z sadystyczna rozkoszą piszę tu głupie komentarze :) niestety muszę chodzić aż do Kauflandu, bo od tego syfu którzy sprzedają Wietnamczycy umierają ludzie. ja preferuję hiszpańskie :) wiele znanych mi osób przekręciło się na tych wynalazkach. ale o czym była mowa. codziennie jestem za granicą. czasami nawet kilka razy.
2025-05-29 19:09:51 (rok temu)
stoik
 
do stoik: jako jedyny do tej pory polubiłem Twój komentarz. lubię twój styl.
2025-05-31 12:32:36 (rok temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Wózek dla TW.
2026-02-09 20:21:49 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Veti, jest też fragment elewacji tylnej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2026-02-09 20:29:15 (4 miesiące temu)
do Woj11: ☺☺☺ rozumiem.....
2026-02-09 21:03:42 (4 miesiące temu)
Stenek
 
Dłuuugie lata był na parterze duży sklep z obuwiem, kuzynka tam pracowała
2026-02-16 19:16:52 (4 miesiące temu)
stoik
 
sorry ale 4x prawie to samo zdjęcie. zainteresowanych książkami informuję, że księgarnia dawno temu przeniosła się nieco poniżej. nie pamiętam adresu. w sumie szkoda. bo podobno w tym wysokim lokalu odbywały się fajne dancingi. z tego co wiem teraz jest do wynajęcia. O dancingach wspominali kiedyś dawno nieżyjący Cieszynianie. Pokój nad ich duszą; Ja jestem rocznik 72 i nie mogę tego pamiętać. opowieści starszych ludzi bywają jednak czasem bezcenne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-10 21:15:47 (miesiąc temu)
stoik
 
chodzi o przypadkowość tych wrzutek. nawet mnie to nic nie mówi
2026-05-22 00:02:20 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
12 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
. Żołnierze 4 Pułku Strzelców Podhalańskich.
Fragment kamienicy przy Głębokiej 6 widziany z pl.sw.Krzyźa.
1914
-
1945
1914
-
1960
1940
-
1982
1965
-
1984
1982
-
1984
1984
-
1984
1984
-
1984
1984
-
1984
1984
-
1984
1984
-
1984
Przedmioty związane z Głęboka 6 - Olszaka 1
1894
-
1894
1894
-
1894
Głęboka 6 - Olszaka 1 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet