| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Gliwicka
1
2
3
Więcej (213)
Obiekty w okolicy
Gliwicka 80c
42
m
Katowice
Kościół św. Józefa
72
m
Katowice
Plebania
87
m
Katowice
Rzeźba Ukrzyżowanie
104
m
Katowice
Gliwicka 80-80a
69
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi

Zbudowano: 1899

Dom ss. jadwiżanek w Katowicach- Załężu
Placówka powstała 4 kwietnia 1899 jako ochronka, sierociniec, szkoła gospodarstwa domowego, szkoła muzyczna, kuchnia dla bezdomnych do II wojny światowej, przedszkole do 1954 roku, opieka nad chorymi. W czasie wojny siostry musiały dom opuścić. Od samego jednak początku dominującą działalnością sióstr tu mieszkających była opieka nad chorymi i pomoc w parafii, prowadzenie w niej Apostolstwa Parafialnego. Ta działalność jest kontynuowana do dziś, choć w nieco innej formie. Od 1950 roku mieści się tutaj Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla dorosłych, który do 1990 roku był w Zarządzie Zrzeszenia (prorządowego) Katolików Caritas. Obecnie jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej o profilu ogólnym dla przewlekle chorych i niepełnosprawnych.

Źródło: http://www.encyklo.pl/index.php?title=Zak%C5%82ad_Opieku%C5%84czo-Leczniczy_prowadzony_przez_Zgromadzenie_Si%C3%B3str_%C5%9Bw._Jadwigi_w_Za%C5%82%C4%99%C5%BCu

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Zdjęcie zrobione przy wejściu do budynku przy Gliwickiej 78. Dawniej było tu m.in. przedszkole i sierociniec prowadzony przez siostry Jadwiżanki. Przypisałam do obiektu.
2018-04-28 18:02:47 (8 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Dzięki.
2018-04-28 18:05:35 (8 lat temu)
Ewqa100
 
2023-03-02 16:48:21 (3 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Dopisałem, bo więcej się tu chyba nie wykombinuje.
2025-09-19 12:15:16 (9 miesięcy temu)
fantom
 
do Ewqa100: Raczej jakby pasuje. Chociaż nie wiem dlaczego, na starym zdjęciu nie widać łukowych wnęk w ceglanej podmurówce, drzwi są chyba dwuskrzydłowe i inny jest też kształt murków po bokach schodów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2023-03-02 17:04:50 (3 lata temu)
JotDee
 
do fantom: A może istniał drugi taki bardzo podobny ganek?
2025-09-18 21:04:44 (9 miesięcy temu)
do JotDee: Może przy krippelhajmie naprzeciwko plebanii?
2025-09-18 22:26:22 (9 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Ten wzorek i liczba rzędów cegieł pod nim pasują:

Oczywiście to mogła być inna część budynku, szczególnie ta dziś zeszpecona.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-09-19 10:04:27 (9 miesięcy temu)
do Krzyś_: Zapewne ta weranda była przybudówką od południowej strony - od ogrodu. W tym budynku byłem wiele razy ale jedynie w dwu salach na prawo i na lewo od wejścia - miałem tam religię w starszych klasach podstawówki i w liceum. Ogród nie był dostępny dla publiczności.
2025-09-19 10:21:38 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 9 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet