| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek

Dawniej: Plac Bohaterów Stalingradu
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
revolta
 
Widać przystanek normalny i końcowy MPK :) Autobusy kończyły trasę tam gdzie stoi żółta Łada i jest wiata przystankowa.
2013-04-14 21:57:10 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Najwcześniej 1933 - wtedy weszły do użytku hełmy wz.31.
P.S. Zapewne to ta sama uroczystość co tu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-08-09 17:31:05 (10 miesięcy temu)
revolta
 
+3 głosów:3
Zdjęcie pocztówki wykonane w 1987 lub 1988 roku. Dokładniej - jesień 1987 lub wiosna 1988. Cechą charakterystyczną jest Jelcz PR110 na przystanku końcowym. MPK Gniezno posiadało 4 takie autobusy i tylko przez niecały rok. Autobusy były przekazane przez województwo jako prezent z okazji 30 lecia MPK we wrześniu 1987 roku. Jednak z powodu niedostosowania zajezdni do obsługi pojazdów 12 metrowych autobusy te sprzedano już 1988 roku.
2013-04-14 23:27:16 (13 lat temu)
chrzan233
 
+3 głosów:3
Po prawej Rynek 2, nie ma obiektu.
2026-04-27 16:48:53 (2 miesiące temu)
Tomiko
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Już ma. Dzięki!
2026-04-27 23:37:20 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Datowanie do poprawy, są jeszcze niemieckie napisy na szyldach, a więc najdalej do 1919, proponuję 1916-1919.
2026-06-11 09:36:40 (16 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana
2026-06-11 14:44:39 (16 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2016-11-23 01:01:24 (9 lat temu)
Krzyś_
 
labeo7 - przypisałem do Rynku.
2016-11-24 12:10:14 (9 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Dzięki za znalezienie i przypisanie, ja jeszcze dopisałem widoczne dwie kamienice.
2016-11-24 16:37:59 (9 lat temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2017-12-14 00:23:09 (8 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Czarna tablica rejestracyjna - od 1937.
2024-06-29 12:09:18 (rok temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-06-11 09:27:16 (16 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
To jest dubel i raczej gorszy od wcześniej dodanego
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-06-11 09:30:34 (16 dni temu)
Jazzek
 
do Dana : Datownie myślę że początek wieku
2026-06-11 09:35:32 (16 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dana :
Tu szerszy kadr, zwłaszcza z prawej strony. I jakość tu moim zdaniem lepsza - można odczytać szyldy na sklepach.
2026-06-11 12:13:24 (16 dni temu)
Dana
 
do Jazzek: Poszukam jeszcze innych zdjęć dla porównania. To zdjęcie po zmianie niemieckiego opisu było jeszcze przez długie lata na pocztówkach II RP, więc datowania można spotkać najprzeróżniejsze.
2026-06-11 09:48:55 (16 dni temu)
Dana
 
do yani: A może i racja :)
2026-06-11 13:32:54 (16 dni temu)
yani
 
do Dana :
:)
2026-06-11 13:37:48 (16 dni temu)
Dana
 
do yani: Dodałam na chwilę dla porównania jeszcze jeden skan, niestety mocno "upaprany"- jeżeli odpada, to zaraz skieruję go do kosza.
2026-06-11 14:06:59 (16 dni temu)
yani
 
do Dana :
"Twoje" ma najlepszą jakość, ale niestety "upaprane". Proponuję je podmienić zamiast tego: , ale powyższe też zostawić.
2026-06-11 14:41:58 (16 dni temu)
Dana
 
do yani: Gotowe :)
2026-06-11 14:46:23 (16 dni temu)
yani
 
do Dana :
:)
2026-06-11 14:46:37 (16 dni temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
To jest rynek w Gnieźnie.
2021-05-15 18:36:41 (5 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Datowanie należy nieco przesunąć - z 1965 co najmniej na 1967 - widoczny czerwony San H100B, produkowany od 1967.
2021-05-15 20:56:33 (5 lat temu)
do Krzyś_: dzięki =)
2021-05-15 20:46:07 (5 lat temu)
do mirekjot: zrobione :)
2021-05-15 22:34:51 (5 lat temu)
MaW
 
+1 głosów:1
obchody tysiąclecia państwa polskiego i/lub chrztu na rynku w Gnieźnie, pozostałe 2 zdjęcia również. Dużo mundurowych więc pewnie państwowe, chociaż w tej samej dekoracji placu widziałem i zdjęcia Wyszyńskiego więc sam nie jestem pewien - może i obchody chrztu obstawione przez służby.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2023-03-09 23:06:46 (3 lata temu)
Woj11
 
do MaW: To państwowe.
2023-03-10 07:11:17 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia 16 dni temu)
Rynek - obiekty i wydarzenia
14 15
20
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet