| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Pomnik psa
28
m
Cieszyn
Szalet
95
m
Cieszyn
Zawór wodociągowy
99
m
Cieszyn
Budynek odpraw celno-paszportowych
110
m
Cieszyn
Urząd Celny
117
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Fontanna na Wzgórzu Zamkowym

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
augiasz
 
0 głosów:1
Ciekawe. W jakich latach ta fontanna działała?
2012-06-20 21:44:55 (14 lat temu)
Jorg
 
0 głosów:1
Na pewno w latach 60-tych, bo chodziliśmy tam na wagary. Ci panowie pewnie też na " lekcjach pośród natury " ?
2012-06-21 14:35:04 (14 lat temu)
stoik
 
0 głosów:1
żaby przeniosły się potem do prywatnych ogródków. jedną nawet widziałem. ale zdjęcia fontanny jeszcze nie.
2012-07-06 09:56:18 (13 lat temu)
Stenek
 
Jeśli ktoś chce ujrzeć dalszą część tego terenu z owych lat, szczególnie w lewo od tego miejsca, warto kliknąć tutaj:

wówczas ujrzy pergolę w całej okazałości.
2012-09-02 01:43:03 (13 lat temu)
stoik
 
0 głosów:1
do obiektu Studnie, fontanny, pompy... dodałem jeszcze dwie fontanny. I myślę dalej : )
2012-12-27 19:23:10 (13 lat temu)
Stenek
 
A w Głogowie, przed II wojną tez mieli żaby! =>
Miały pyszczki zamknięte, ale tak samo psikały wodą ;-)
2013-02-06 10:42:24 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
zlokalizowałem dziś kolejną żabę. na ul. Zaleskiego.
2013-07-29 00:36:00 (12 lat temu)
Stenek
 
do augiasz: Przy tej fontannie bawiłem się jako szkrab mały, a więc są to lata 60-te, może i lekko 70te XX w. Gdzieś mam je na zdjęciach z tych lat, ale ciężko znaleźć, bo to stare błony i jest ich dużo
2019-09-25 22:48:09 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Stenek: Takich obiektów z żabkami było i jest więcej np. w Świeradowie czy Ciechocinku .
2013-02-06 11:35:33 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dzięki! Daję plusa za świetne nawiązanie do tematu żab.

PS - pod Warszawą, w takim zajeździe jest Muzeum Żab
2013-02-06 14:05:12 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2013-02-06 14:20:28 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Stenek: To jest (Mini) Muzeum Żaby w Żabiej Woli

=>
2013-02-06 15:16:44 (13 lat temu)
Stenek
 
do ZPKSoft: Plusik dla ZPKSoft :))
2013-02-06 15:15:51 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Stenek: Wielkie dzięki za informację. Mam rodzinę zaraz obok, w Osowcu to poproszę o fotki. Ja jestem wielką miłośniczką tych stworzeń :)
2013-02-06 15:20:40 (13 lat temu)
Stenek
 
do ZPKSoft: Jasne. Ale i na samej stronie ujrzysz zdjęć kilka, patrzyłaś? ;-))
2013-02-06 15:24:12 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Stenek: Patrzyłam. A czy wiesz ile u mnie w domu jest żab, zbiór pewnie nie mniejszy niż w minimuzeum ;) W tym dwie nadgryzione przez psa (piszczące).
2013-02-06 15:27:59 (13 lat temu)
stoik
 
0 głosów:1
do ZPKSoft: a żywe też hodujesz ? ja mam na ogrodzie niewielkie oczko wodne - czasami wpadają tam żaby. wbrew obiegowemu pojęciu - wcale nie chcą tam, mieszkać. gdzie są, kiedy ich nie ma - nie wiem. gdzieś sobie łażą : ) podobnie traszki.
2013-02-07 13:50:42 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do stoik: Żywych jeszcze nie mamy, ale będzie duże oczko wodne i z sąsiedztwa coś przyprowadzimy. Dotychczasowy niewielki plastikowy zbiornik zaanektowały psy jako połączenie wodopoju z wanną. Owszem raz przyszła ropucha, ale Pako tak szczekał na nią, że z obawy o jej życie przenieśliśmy ją za ogrodzenie, w kierunku pobliskiego stawu. Żaby trawne ( nie wodne) do zbiorników przychodzą tylko po to by złożyć skrzek a potem wracają do poprzedniego miejsca.Czasem pokonując spore odległości. Może takie były u Ciebie.
2013-02-07 14:22:25 (13 lat temu)
Stenek
 
do stoik: zdjęcia będą???
2013-08-05 00:25:33 (12 lat temu)
stoik
 
0 głosów:1
do Stenek: niewykluczone :)
2013-08-07 00:54:12 (12 lat temu)
do Stenek: Stenku, niestety...augiasza juź nie ma na fotopolsce..odśedl z portalu .....szkoda
2019-09-25 23:06:58 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: A Stoik? co z nim? Działa tu jeszcze ???
2019-09-25 23:18:18 (6 lat temu)
do Stenek: Tak, czasami zerkne, coś skomentuje....czasami go spotykam v mieście....
2019-09-25 23:24:49 (6 lat temu)
Stenek
 
Ta fontanna to nie tylko kula sikająca wodą, także każda z żabek wylewała z pyszczka wodę, to była świetna zabawa - przytrzymywało się wylot na ile sił w "ręcach", a potem puszczało się wodo-sik o niezłym zasięgu ;-). W tle automobil marki ??? Może IFA?
Jestem tu na zdjęciu, ale z uwagi na zajętą pozycję obawiam się ciekawych komentarzy, więc może zostanę dziecięciem tutaj nieznanym ;-) ;-) ;-)
2012-11-19 00:05:36 (13 lat temu)
palo
 
Stoik zlokalizował jedną z żab na prywatnym ogrodzie gdzieś na mieście...
2012-11-19 07:20:46 (13 lat temu)
palo
 
no tak, dlatego że nie wiem dokładnie gdzie. Stoik opowiadał o tym, może się pochwali :)
2012-11-19 07:41:00 (13 lat temu)
do Stenek: Bardzo precyzyjnie określiłeś!;-)
2012-11-19 07:26:09 (13 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: Wydaje mi się, że stoję tu jako pierwszy z lewej, w spodenkach na szelkach, a obok, po lewej, stoi moja Mama
2017-06-22 21:25:37 (9 lat temu)
Stenek
 
do † KazimierzP: A nie stały kiedyś (lata 60) takie same żabusie w Parku Pokoju, nad tamtejszą "sadzawką"?
2012-11-20 01:06:27 (13 lat temu)
stoik
 
do palo: gdzieś przy ulicy Frysztackiej ; ) pozostałe trzy żaby też pewnie zdobią jakieś prywatne ogródki.
2012-11-19 11:23:00 (13 lat temu)
do Stenek: Takie żabusie były produkowane seryjnie i stały w parkach w roli koszy na śmieci.
2012-11-20 09:51:52 (13 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Co mi sie zdaje, że to nie te same "żabne" kształty były .... tez pamiętam takie kosze, ale nie raczej miały kształt otwartego szeroko ku górze dzioba ptaka i były metalowe, zaś żabki fontannowe miały pyszczek otwarty tylko nieco, i skierowany raczej w skos, a nie w górę, więc niemal nic by się tam nie zmieściło, już nie mówiąc o opróżnianiu takich kamiennych potworów
2012-11-20 23:02:26 (13 lat temu)
do Stenek: Pysk miały otwarty jak się patrzy, widać to zwłaszcza na zdjęciu:
2017-06-23 07:53:44 (9 lat temu)
Stenek
 
do Jarosław Dubowski: Tak, mają otwarte, ale żaby-kosze na śmieci były chyba inne, pamiętam je jako metalowe.
Coś kojarzę, że widziałem je w WPKIW w Chorzowie, a może też na ulicach Czeskiego Cieszyna?
W kamiennych żabach śmietników chyba nie było, nie pamiętam takowych, a tez i trudno by było z nich wysypać zawartość
2017-06-23 19:47:55 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Fontanna na Wzgórzu Zamkowym na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet