| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Gasthaus Weingrundforst
982
m
Elbląg
Kładka
1323
m
Elbląg
Dwór Spittelhof
1542
m
Elbląg
Pętla tramwajowa "Druska" (stara)
1625
m
Elbląg
Kaffee zur Tannenberg-Allee
1920
m
Elbląg

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Gospoda "Dębica"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1842
Zlikwidowano: 2000
Dawniej: Gasthaus Dambitzen, Waldrestaurant
Gospoda w Dębicy była bardzo starym i popularnym miejscem rozrywki podczas letnich wypadów za miasto. Odbywały się tu często koncerty, była sala taneczna, a restauracja znajdująca się w gospodzie słynęła z tortu wiśniowego własnego przepisu i pysznego ciasta hamburskiego. Wraz z pojawieniem się w pobliskiej Bażantarni etablissementu "Vogelsang" przestała być tak licznie odwiedzana przez zamożniejsze towarzystwo. Latem 1842 roku właściciel gospody o nazwisku Teetz wybudował nowy fachwerkowy budynek restauracyjny, który przetrwał kolejnych 150 lat. W latach 70-tych XX w. dawna gospoda służyła jeszcze funkcjom mieszkalnym, później obiekt popadł w zapomnienie i ruinę. Ostatecznie jego resztki zniknęły w okolicach 2000 r. Dziś stoi w tym miejscu prywatna willa
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mike016
 
Zdjęcie przypisane do nowego obiektu.
2015-01-18 13:59:46 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie kolorowe czy ręcznie podkolorowane? Wszak początki fotografii barwnej w Polsce to lata 1909 (
Więc chyba raczej podkolorowane
2015-01-18 14:27:38 (11 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do Stenek: Oczywiście podkolorowane, do tego po retuszu i małym fotomontażu - dodaniu postaci na pierwszym planie.
2015-01-18 14:29:07 (11 lat temu)
Stenek
 
do mike016: Co wskazuje na to, że dodano postacie na pierwszym planie? Jakoś nie widzę żadnych śladów tegoż, poza poprawieniem czarną kreską konturów postaci pani i tego pana po prawej
2015-01-18 15:49:18 (11 lat temu)
mike016
 
do Stenek: Pan z laską nie rzuca cienia, a te dwie panie na wprost występują też na innych kartkach z epoki, np. na tej:
2015-01-18 16:15:31 (11 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do mike016: Tak jest.
Na linkowanym zdjęciu z Elbląga wmontowane są wszystkie postaci po prawej łącznie z dorożką, teraz to widzę wyraźnie
2015-01-18 16:31:13 (11 lat temu)
Do Kaszub: Przypisałem zdjęcie do obiektu.
2018-04-22 20:43:59 (8 lat temu)
Kaszub
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuję:)
2018-04-22 20:54:22 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek :) Kapelusze i suknie pań wskazują na wcześniejsze zdjęcie, najdalej 1918.
2018-06-13 12:09:44 (8 lat temu)
Kaszub
 
do ZPKSoft: Dziękuję, poprawione.
2018-06-13 12:15:25 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Gospoda "Dębica" na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet