| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - al. Grunwaldzka
1
2
3
Więcej (180)
Obiekty w okolicy
Grunwaldzka 604
19
m
Gdańsk
Grunwaldzka 608
28
m
Gdańsk
Grunwaldzka 602
43
m
Gdańsk
Grunwaldzka 612
70
m
Gdańsk
Nadwodna 2a-b
74
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Grunwaldzka 606

Zbudowano: 1934
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
elmis
 
ul. Grunwaldzka 606a , istnieje do dzisiaj. Z prawej strony w głębi widoczna wieża Stawowia. Daty niestety nie potrafię określić.
2015-11-04 21:57:44 (10 lat temu)
lestat
 
do Yanek. Gospódka Oliwa - i pokazuje się kilka artykułów i opisów w necie..
2015-11-04 23:12:08 (10 lat temu)
gargi1961
 
+3 głosów:3
Do lat 70 XX wieku te budynki znajdowały się w granicach Sopotu. Gdańsk zaczynał się od ulicy Nadwodnej a część ulicy Czyżewskiego od Nadwodnej nosiła nazwę Przybyszewskiego. Kilka lat temu rozmawiałem z mieszkańcami tych budynków, którzy to potwierdzili.
2016-06-26 11:38:51 (10 lat temu)
do elmis: Gdzieś miałem materiał o tym osiedlu ale póki co nie mogę go znaleźć.
2015-11-04 22:55:39 (10 lat temu)
do lestat: Obiekty już założyłem i dopisałem ale miałem właśnie artykuł bodaj z przedwojennego "Architektura i Budownictwo" (nie pamiętam już z którego roku) i było tam sporo o budownictwie w WMG na przykładzie osiedli Ojcowska, Gospódka itp.
2015-11-04 23:32:26 (10 lat temu)
fralat
 
606 z góry:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pop.
2016-02-08 23:34:41 (10 lat temu)
elmis
 
+1 głosów:1
Tak to miejsce wyglądało w 1934 -. Tylko jezdnia trochę poszerzona ;-)
2016-02-09 11:16:34 (10 lat temu)
fralat
 
do elmis: Bywam tam parę razy w roku i tylko ewentualnie zmienia się elewacja na budynkach, trochę dobudówek. Bardziej podobają mi się te osiedla niż wielkie blokowiska.
2016-02-09 15:26:35 (10 lat temu)
† KC
 
do elmis: Kapitalne zdiecie! dorzucilem mapke z trojkatem
2016-02-09 22:39:30 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do fralat: To było takie mini osiedle zmyślnie zrobione z wewnętrznym placem wokół którego w kształcie trójkąta umieszczone były wszystkie budynki. Niestety po wojnie ten placyk rozparcelowano pomiedzy pozostałe działki i całość koncepcji szlag trafił.
2016-02-09 16:26:55 (10 lat temu)
lestat
 
tak zapytam bo mam wątpliwości - mam kilka zdjęć Goebbelsa w Sopocie - zamieszczać ?
2016-06-13 11:50:47 (10 lat temu)
Wtedy to był Sopot! Dopiero w latach 70 zmieniono granicę miasta i ten fragment dołączono do Gdańska.
2016-06-27 18:29:53 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do lestat: Samego to nie ale z architekturą może być.
2016-06-13 12:01:22 (10 lat temu)
lestat
 
do ZPKSoft: w Operze leśniej , na molo , przed Grandem .
2016-06-13 12:15:56 (10 lat temu)
lestat
 
do gargi1961: Zrobiłem wywiad :) mama zadzwoniła do koleżanki co tam mieszkała w latach 50-tych . Potwierdziła ;)))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2016-06-28 16:21:49 (9 lat temu)
Oliwiak
 
+1 głosów:1
Piękności :)
2016-06-26 17:24:21 (10 lat temu)
Oliwiak
 
+1 głosów:1
Osiedle wybudowano w 1935 roku - "Diese Siedlung wurde im zweiten Jahr nationalsozialistischer Stadtführung dem deutschen Arbeiter erbaut".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta tekstu niemieckiego
2018-12-16 17:40:28 (7 lat temu)
Oliwiak
 
+1 głosów:1
Pojawiło się w książkach adresowych Gdańska w 1936 roku.
2018-12-16 17:44:46 (7 lat temu)
Piękny sopocki "Zielony Trójkąt"...
2023-04-14 16:29:26 (3 lata temu)
grgrz
 
do Oliwiak: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-12-16 20:40:44 (7 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Oliwiak: Diese Siedlung im zweiten Jahr...(m.in. rzeczowniki z dużej litery)
2018-12-16 20:41:08 (7 lat temu)
do gargi1961: Chyba gdański jeszcze...
2023-04-15 07:39:30 (3 lata temu)
grgrz
 
Ciężko określić datę ale to zdjęcie zrobiono między 1933 a1944 r na pewno (coroczne festiwale w Waldoper były dużo wcześniej).
2016-07-05 21:05:43 (9 lat temu)
Zdjęcie wykonano nie wcześniej niż w 1935 roku (pod koniec kwietnia 1935 roku zawieszono wiechę na pierwszych siedmiu domach osiedla Hochwasser).
2019-04-05 12:02:46 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet