| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
Hel

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Molo

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1939

Podobnie jak inne tego typu obiekty w rejonie Zatoki Gdańskiej (Brzeźno, Jelitkowo, Westerplatte, Sopot, Orłowo) molo zbudowano, by umożliwić cumowanie statków przewożących z Gdańska turystów (wtedy zwanych kuracjuszami, "Kurgäste") do "Kurhausów" budowanych na nadbałtyckich plażach

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Na planie zaznaczono molo portowe. To na foto jest molem spacerowym przy hotelu.
2012-10-12 23:08:44 (13 lat temu)
Skoro na zdjęciach są dwa różne mola, to może zrobić dwa obiekty ?
2012-10-12 23:24:37 (13 lat temu)
Po 1905 (werandy obok kurhausu)
2023-10-30 08:54:54 (2 lata temu)
mar
 
do Mariusz Brzeziński: Już nie ma znacznika.
2012-10-12 23:17:44 (13 lat temu)
mar
 
do Mariusz Brzeziński: ...bo to jest całkiem innym molem.
2012-10-12 23:32:42 (13 lat temu)
Raczej nie port, tylko molo przy Kurhausie.
2023-10-26 09:55:17 (2 lata temu)
Widoczny statek o nazwie "Hela", tu go widać wyraźniej
2023-10-26 11:22:55 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Korekta datowania.
2023-10-24 08:25:03 (2 lata temu)
Interesująca jest bandera tego statku, sugerująca iz armatorem była cesarska poczta?
2015-10-10 11:55:46 (10 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Zasadniczo jest to dubel tej samej pocztówki ale dostrzegłem jednak istotną różnicę, na powyższym zdjęciu dama znikła?!
2016-12-03 08:35:07 (9 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Bo to była Biała Dama, duch mola w Helu :-)
2016-12-03 10:35:26 (9 lat temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
Bocznokołowiec "Drache" zwodowany w 1865 roku w stoczni Klawittera pływał do 1915 roku.
2023-09-18 18:56:52 (2 lata temu)
2019-06-08 13:20:23 (7 lat temu)
temi
 
To plaża od strony zatoki przy porcie.
2020-06-28 15:18:45 (5 lat temu)
Parowiec bocznokołowy "Paul Beneke"
2023-10-26 09:56:24 (2 lata temu)
Dana
 
do Pomuchelskopp: Umieściłam w opisie:)
2023-10-26 10:26:30 (2 lata temu)
Podmiana na większy skan
2025-04-11 13:14:06 (rok temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet