| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
Hel
OBIEKTY - Zatoka Pucka (Hel)
Obiekty w okolicy
Bateria "C" 2.Dywizjonu 60. SPAP
186
m
Hel
22 Bateria Przeciwlotnicza
290
m
Hel
Stanowisko ogniowe nr 2 (lewe)
303
m
Hel
Stanowisko ogniowe nr 1 (prawe)
308
m
Hel
Schron (magazyn) amunicyjny
318
m
Hel

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Hel, Hel

Zatoka Pucka (Hel)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1314następna
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Tu chyba widać początki przedłużania falochronu
2023-11-02 07:58:06 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Podmiana+datowanie.
2025-07-17 00:10:11 (11 miesięcy temu)
Pocztówka z tego samego negatywu, co
2025-04-11 12:38:19 (rok temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
Kuter jest jeden, to cumujący po prawej "Batory". Trzy pozostałe jednostki to motorówki patrolowe: „Kaszuby”, „Mazur”, i „Ślązak”. Zdjęcie wykonano dwa tygodnie po zwodowaniu :Batorego". Ten 1 października 1939 w brawurowy sposób pokonał Bałtyk, by dostać się do Szwecji.
2023-08-03 16:25:36 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Dodałem do opisu oryginalny podpis zdjęcia z NAC.
2023-08-05 18:48:27 (2 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
do Woj11:
Dzięki za info, opis przeniosłem z NAC. Gdybyś był zainteresowany, to tu jest cały album, z którego jest powyższe foto:
2023-08-03 16:37:53 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: A ta "Straż Graniczna" to aby prawda?
2023-08-05 18:04:29 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do Woj11: No to mamy super udokumentowaną całą Flotylę SG, a "Batorego" od 1932 praktycznie do dzisiaj
2023-10-27 08:42:57 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do yani: Dzięki wielkie.
2023-08-03 16:45:48 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
:)
2023-08-03 16:45:58 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2023-08-05 18:08:48 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: Miałem oczywiście na myśli nie Straż Graniczną w ogólności, tylko przynależność do niej sfotografowanych jednostek. Ale i tak wszystko jasne - mnoga mersi! :-)
2023-08-05 18:21:33 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Tak na marginesie jest tu cała flotylla SG Flotylla formalnie rozpoczęła funkcjonowanie 23 czerwca 1932
2023-08-05 18:37:15 (2 lata temu)
do yani: szukam tego zdjęcia w NAC i znaleźć nie mogę, dopiero jak się przyjrzałem sygnaturze, to widzę, że ono pochodzi z zasobu AAN - 2/109/0/2.1/101
2024-06-26 10:54:45 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
To jest port w Helu
2023-10-12 14:43:34 (2 lata temu)
w oddali pośrodku chyba motorówki Straży Granicznej, widoczne też tu -
2024-06-19 12:38:05 (2 lata temu)
Manu
 
do Pomuchelskopp: Zgadza sie, to Hel!
2023-10-17 10:30:41 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Manu: I chyba widać tam wieżę kościoła katolickiego w trakcie budowy (niepełna wysokość)
2023-10-17 13:07:51 (2 lata temu)
Podmiana na większy skan
2025-04-11 13:14:06 (rok temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
We flotylli Straży Granicznej pływał tylko jeden kuter pościgowy "Batory" a oprócz niego trzy motorówki "Mazur", "Kaszub" i "Ślązak"
2023-10-26 11:03:51 (2 lata temu)
do Pomuchelskopp: czy tam z prawej nie stoi Strażnik I, przejęty przez SG od Straży Celnej?
2024-06-07 08:58:11 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: "Strażnik I" tak wyglądał
2024-06-07 09:04:19 (2 lata temu)
2024-06-07 10:20:18 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
A w służbie "Strażnik I" był od 1922
2024-06-04 12:06:32 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do Woj11: sądząc po mundurach zdjęcie wykonano po wejściu w życie rozporządzenia z 8 lutego 1928 wprowadzającego nowe mundury, podobne do wczesnej Straży Granicznej (kołnierz z orłem i palmetami), które należało wymienić do końca marca. Drugi strażnik ma mundur starego wzoru, można więc przyjąć marzec 1928 (podobny zestaw mundurów widać na foto z ORP Iskra)
2024-06-07 08:13:27 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Zgadza się. Moje info miało tylko poszerzyć ewnetualne dane "Strażnika"
2024-06-07 08:26:42 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Trzy motorówki SG, podobnie jak "Batory" rozpoczęły służbę w 1932 roku
2024-06-04 11:52:52 (2 lata temu)
do Woj11: OK podnoszę datowanie. Niestety z uwagi na retusz chyba nie rozpoznamy, która to konkretnie...
2024-06-04 11:59:37 (2 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do Woj11: na dziobie obok ckm widzę zarys działka, czyli to byłby "Ślązak", uzbrojony w działko 37 mm otrzymane od MW i następnie przeniesiony do Gniewu
2024-06-17 10:23:04 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do marekantoniusz: Te uzbrojenie pojawiło się w 1937
2024-06-17 10:30:55 (2 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Czy nielepiej przypisać do plaźy i pozostawić tylko znacznik tego "jaja" ?
2025-10-23 20:40:28 (8 miesięcy temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przypisałem do plaży, prośba dodaj znacznik jaja bo w telefonie tego nie zrobię ani nie widzę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-10-23 20:55:49 (8 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Michał. K: On juź tam jest ☺ Tz. byl tam juź w momencie, kiedy pisalem komentarz, mnie się teź znaczniky niepokazują w telefonie ☺
2025-10-23 21:26:26 (8 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Weź rozpoznaj. Albo ss "Gdańsk", albo "Gdynia"
2026-06-12 21:19:36 (15 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Woj11: Po szybkiej analizie, na zdjęciu "Gdańsk"
2026-06-12 21:30:05 (15 dni temu)
Pokaż na mapie
140 Dyskusji (ostatnia 15 dni temu)
Zatoka Pucka (Hel) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet