| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Hotel "Grand"
2017
2022

Remont hotelu „Grand”

OBIEKTY - Hotel "Grand"
Obiekty w okolicy
Kołłątaja 19
22
m
Wrocław
2020 - Remont skrzyżowania ulic Pi...
31
m
Wrocław
Kołłątaja 16
41
m
Wrocław
Archiwum Państwowe
42
m
Wrocław
Gwarna 21
49
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Hotel "Grand"

Architekt: Paul Rother (8 realizacji)
Zbudowano: XIX w./1903
Dawniej: Du Nord Hotel
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
† ☻
 
+1 głosów:1
Dziś jest na odwrót, ten budynek z lewej już nie jest hotelem, natomiast ten z prawej dla odmiany jest hotelem
2012-03-16 14:49:43 (14 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Mercedes 170V od 1936-go.
2025-06-10 14:11:23 (rok temu)
labeo7
 
Podmiana+źródło+datowanie+autor.
2015-07-22 23:00:08 (10 lat temu)
Nie ma jeszcze kamienic po lewej stronie zdjęcia - powstały między 1871 a 1880 rokiem, narożny budynek (hotelu) w 1908.
2015-07-22 23:13:05 (10 lat temu)
Zastanawiają mnie dwa znaki / drogowskazy ? Jeden tuż obok białego konia - może to oznaczenia postojów dorożek...?
2015-07-22 23:14:11 (10 lat temu)
do labeo7: Dziękuję :) Rewelacyjne!
2015-07-22 23:01:14 (10 lat temu)
labeo7
 
do Cristoforo: Budynek z prawej, o którym piszesz to też był hotel lub należał do du Nord.
2015-07-22 23:02:38 (10 lat temu)
do labeo7: Teraz po podmianie skanu jest elegancko widoczny szyld na budynku. Faktycznie hotel, ale osobny. Pierwszy człon nazwy jest niestety zasłonięty.
2015-07-22 23:05:20 (10 lat temu)
labeo7
 
do Cristoforo: Próbuje także porównać kamienice przy Kołłątaja zwłaszcza tą pierwszą i wygląda na to, że zmieniła dosyć bardzo wygląd?
2015-07-22 23:09:16 (10 lat temu)
do labeo7: Tej pierwszej nie ma, została "wchłonięta" przez nowy hotel. Druga stoi.
2015-07-22 23:11:00 (10 lat temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: To można zawęzić datowanie do 1870.
2015-07-22 23:17:01 (10 lat temu)
labeo7
 
do Neo[EZN]: Te tabliczki to może nazwy ulic?
2015-07-22 23:21:21 (10 lat temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Na dzień dobry witam wszystkich i przepraszam za offtop, ale jeśli dalej się nad tym zastanawiasz to w albumie "Hermann Krone i inni Wrocław na fotografii 1840-1900" Zygmunta Wielowiejskiego jest to samo zdjęcie ze zbliżeniem na znak obok białego konia. Częściowo nieczytelny (brudny). Na górze jest strzałka w prawo i napis "Nach", na samym dole czytelne "Wien - Warschau" podkreślone (chyba też jest strzałką w prawo). Także na pewno znak pełnił funkcję drogowskazu, być może również dodatkową (środkowego rzędu nie potrafię odczytać).
2022-04-09 13:10:45 (4 lata temu)
do labeo7: No właśnie nie za bardzo bo kamienice mogły powstać zarówno w 1870 jak i 1879 roku a pewnie powstawały przez kilka lat więc zostawiłbym to datowanie.
2015-07-22 23:18:35 (10 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Po lewej stronie na rogu Piłsudskiego i Kołłątaja stał budynek archiwum państwowego z 1876 roku Tu jeszcze go nie ma, zatem datowanie można cofnąć.
2015-07-22 23:32:19 (10 lat temu)
do labeo7: Wątpię żeby tabliczki i słupy z nazwami ulic były aż tak bogato zdobione.
2015-07-24 20:33:50 (10 lat temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
Dobra wiadomość, hotel Grand odzyska swój dawny wygląd
2017-07-18 20:33:24 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Elewacja raczej zachodnia niż wschodnia.
2023-04-08 12:07:42 (3 lata temu)
Słynna Mocca
2020-04-05 21:45:15 (6 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana + korekta nazwiska autora + korekta daty.
2025-12-21 00:51:21 (6 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Jedzie na Tarnogaj.Panie za nastawnikiem nie często się widywało.Kawałek "Dobry wieczór we Wrocławiu" widac.
2021-06-21 13:05:47 (5 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Ten trójskład też jest ciekawy. Później (w latach 80.) na dwójce trójskłady się nie zdarzały. Inna sprawa, że zaczęły się wtedy na niej stopiątki pojawiać…
2021-06-21 14:01:00 (5 lat temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
do Licho: W szczycie jechał tójskład.Poźniej trzeci wóz motorniczy zostawiał na Gazowej i zabierał ostatnim kursem do zajezdni.
2021-06-21 14:20:27 (5 lat temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Pojawiła się wieżyczka, która zniknęła po przebudowie w 1956 r. Tu jeszcze była
2021-07-08 00:35:47 (4 lata temu)
Licho
 
Nie żebym się czepiał, ale on ma taki podobiekt…
2022-07-06 23:27:17 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Oj wstyd, już przeniosłem :) (plus parę innych zdjęć które tam powinny być).
2022-07-06 23:40:34 (3 lata temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: :-)
A najwięcej się dzieje od strony Gwarnej – a zdjęć ni ma :-)
2022-07-06 23:53:15 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Dorobimy :)
2022-07-07 15:33:28 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Licho: Dodałem jedno z kwietnia
2022-07-07 17:43:57 (3 lata temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Ciekawe dlaczego balkony bez balustrad ??? :)
2023-04-08 00:23:40 (3 lata temu)
Licho
 
+7 głosów:7
do Stanisław Goś: Są dwie opcje:
(1) bo budowa trwa i jeszcze nie zostały zamontowane
(2) żeby było łatwiej zakończyć męki doczesne
;-)
2023-04-08 00:37:14 (3 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Pewnie okna i tak się nie będą otwierały z uwagi na klimatyzację.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2023-04-08 10:06:12 (3 lata temu)
Bubziom
 
do Licho: Dzisiaj widziałem, że już są zainstalowane stalowe balustrady na kilku balkonach. To wskazuje, że umęczonym będzie jeszcze trudniej.
2023-05-18 15:44:22 (3 lata temu)
do Bubziom: Tak, na południowej elewacji.
2023-05-18 16:06:55 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Może to coś z pl. Kościuszki ale tam zabudowa powstała nieco później niż 1950.
2024-03-27 13:42:49 (2 lata temu)
Tablica rejestracyjna warszawska.
2024-03-28 09:01:43 (2 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2024-03-28 10:00:14 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Ja najpierw pomyślałem o hotelu Monopol :)
2024-03-27 13:53:00 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Brakuje gzymsu między kondygnacjami ;-)
2024-03-27 13:56:46 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dlatego "najpierw" :)
2024-03-27 13:59:11 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Też go sprawdzałam ale w 1950 był w znacznie gorszym stanie (zniszczenia). Poza tym gdzie tory tramwajowe na Kołłątaja ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dod.
2024-03-28 10:03:16 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do ZPKSoft: Ale to elewacja od Piłsudskiego. Konkurencja ma zdjęcie datowane na lata 47-49. Tam ładnie widać ciemniejszą górną część elewacji.
2024-03-28 10:27:09 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do Krzyś_: Tak. Od tej strony może być jeśli okno na dole z prawej jest czwartym od narożnika.
2024-03-28 11:10:51 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do ZPKSoft: Tak, zaciek przy oknie oraz delikatny uskok elewacji pasują.
2024-03-28 11:53:37 (2 lata temu)
Bubziom
 
+2 głosów:2
Hotel już od jakiegoś czasu funkcjonuje i przyjmuje gości, także status "Obiekt jest w trakcie remontu" raczej nieaktualny. Obecna pełna nazwa to Mövenpick Grand Hotel Wrocław, ale tu za aktualizacją nie optuję ;)
2025-07-19 19:22:23 (11 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
46 Dyskusji (ostatnia 6 miesięcy temu)
1930
-
1940
1935-1938
1930
-
1940
1935
-
1940
1936
-
1940
1938
-
1938
1938
-
1955
1938
-
1960
1957
-
1960
2
1962-1963
1960
-
1963
1960
-
1963
1963
-
1964
1963
-
1965
2
1966-1970
1960
-
1970
1960
-
1972
1967
-
1972
1972
-
1984
1972
-
1985
1984
-
1997
1989
-
2006
1999
-
2006
Hotel "Grand" na innych zdjęciach
1900
-
1938
1900
-
1974
1960
-
1975
1975
-
2011
1980
-
2011
2013
-
2014
2013
-
2016
2014
-
2022
2019
-
2025
2022
-
2025
Hotel "Grand" na archiwalnych mapach i planach
Hotel "Grand" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet