| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Jagiellońska
4
9
11
13
15
18
20
22
Więcej (62)
Obiekty w okolicy
Lecha 10
42
m
Kielce
Jagiellońska 50
70
m
Kielce
Jagiellońska 52
71
m
Kielce
Jagiellońska 55
89
m
Kielce
Piekoszowska 34
100
m
Kielce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Jagiellońska 54

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mikrob
 
+1 głosów:1
Ten pan coś słabo czynuje społecznie.
2018-04-19 21:41:55 (8 lat temu)
Mariusz Ucig
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Bo ten pan chyba liczy taczki
2018-04-19 21:47:05 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do Mariusz Ucig: Do statystyk?
2018-04-19 21:48:32 (8 lat temu)
ArcB
 
do Mikrob: Dajcie spokój, w odświętnej koszuli brać się za robotę?
2018-04-20 10:01:42 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do ArcB: Nie za robotę. Za Czyn.
2018-04-20 17:43:58 (8 lat temu)
ArcB
 
do Mikrob: To jest różnica. Ale gość odświętnie ubrany "do czynu społecznego" raczej nie zakładał, że jakąś łopatę lub grabie w ogóle do rąk weźmie. Ten raczej miał "parcie na szkło" i tylko PR go interesował.
2018-04-20 18:25:13 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do ArcB: Ja do końca nie wiem, czy to jest odświętna koszula, trochę grabiami pomachać w niej można. A grabi i się świetnie prezentuje: . Na innych zdjęciach, inne osoby też raczej strojów roboczych nie mają, bo i koszulki, i kańciki. Jest może ze trzech w gumowcach i na roboczo. Ale grabią, kopią itp, byleby tę pracę ktoś uszanowała i może się to udało. A może to była niedziela, bo i w niedzielę się czyniło. A może wiedzieli, że będą fotografować.
2018-04-20 18:40:38 (8 lat temu)
ArcB
 
do Mikrob: Tak na poważnie, to wiele ciekawych obiektów w PRL wybudowano w ramach "czynu społecznego", które - o dziwo - pięknie służyły właśnie społeczeństwu. Z tego co kojarzę, to tak powstał m.in. Stadion Śląski w Chorzowie - chyba największy w kraju.
Praca akordowa, znana np. z Kronik Filmowych przed każdym seansem filmowym, charakteryzowała się niesamowitym zapałem, że ... robota szła, aż się kurzyło. Robota w ramach czynu społecznego była przy tym zestawieniu "bardzo rekreacyjna", rzekłbym - leniwa. Częste przerwy, śpiewanie "Międzynarodówki" czy innych przebojów na top'ie, ogólnie: pół zabawa, pół robota.
Niektórzy "społecznicy" przychodzili się tylko "obfotografować" do jakiejś lokalnej gazety - być może będąc tego świadomymi - ubierali właśnie "odświętne koszule".
2018-04-20 18:59:28 (8 lat temu)
Mikrob
 
+2 głosów:2
do ArcB: Ja myślę, że i przy takim grabieniu może być całkiem przyjemnie, i towarzysko, i elegancko. Czyn społeczny sam w sobie nie jest czymś złym i kto wie, czy by się teraz czasem nie przydał.
2018-04-20 21:45:35 (8 lat temu)
ArcB
 
+1 głosów:1
do Mikrob: Przed stanem wojennym byłem uczniem podstawówki. Nie pamiętam, czy to w ramach czynu społecznego, czy na podstawie jakiejś umowy leśniczego z dyrektorką szkoły, wszystkie "starsze klasy" (te od V do VIII) rokrocznie, w kwietniu, sadziły lasy. Było tego w sumie kilkadziesiąt hektarów. Czasem wybieram się na grzyby, albo tak sobie pochodzić po tych lasach, które pamiętam, że sadziłem.

Wiem, że na nowych osiedlach, w ramach czynu na podwórkach sadzono drzewa, krzaczki i inną roślinność, zakładano skwerki, budowano place zabaw dla dzieci i coś w rodzaju dzisiejszego "centrum rekreacyjnego", wtedy chyba pod nazwą "małpi gaj". Dzisiaj to wszystko "jest w cenie stanu deweloperskiego", o ile da się cokolwiek upchać pomiędzy wykupionymi miejscami postojowymi dla samochodów.

Dzisiaj czyn społeczny przydałby się i to w niejednym miejscu, ale ... czy to wypada? co ludzie powiedzą, że jakiemuś neokomuniście odwala? Nie no, porażka już na samym starcie :-(
2018-04-20 22:50:00 (8 lat temu)
Mikrob
 
do ArcB: Ksiądz ciągle woła do jakiejś roboty, czy sprzątanie kościoła, czy budowla kapliczki lub samej świątyni i nikt nie mówi, że mu odwala - przynajmniej większość ludzi.
2018-04-21 09:51:53 (8 lat temu)
ArcB
 
do Mikrob: Cóż, nie można walczyć z ciągle żywymi prawami feudalizmu. To jest zbyt mocno zakorzenione w społeczeństwie - przez tysiąclecia, na tyle długo, że to już chyba w genach przechodzi z pokolenia na pokolenie. Socjaliści nie przetrwali nawet jednego wieku - to robi różnicę.
2018-04-21 10:41:00 (8 lat temu)
Mikrob
 
+1 głosów:1
do ArcB: Jak już mówiłem, najważniejsze jest, żeby ktoś tę pracę uszanowała - my lub ktoś inny. To wtedy już całkiem inna robota.
2018-04-21 11:23:30 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 8 lat temu)
Czyn społeczny pracowników ówczesnego przedsiębiorstwa gospodarki mieszkaniowej na kieleckim Czarnowie. W tle budynek przy Jagiellońskiej 54. Rok 1967
Czarnów, blok przy ul. Jagiellońskiej 54.
1967
-
1967
1967
-
1973
1969
-
2018
2018
-
2023
2021
-
2023
2023
-
2024
2023
-
2026
2026
-
2026
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet