| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ciepłownia Zabobrze
Obiekty w okolicy
Suwnica
47
m
Jelenia Góra
Kotłownia
71
m
Jelenia Góra
Matex
98
m
Jelenia Góra
Warsztat elektryczny, garaż
105
m
Jelenia Góra
Legnicka 11
126
m
Jelenia Góra

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ciepłownia Zabobrze

Zbudowano: 1968
Dawniej: Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Ta suwnica ma już 32 lata.
2012-02-23 00:14:13 (14 lat temu)
Czyli już wkrótce będzie obchodziła kolejną rocznicę pełnoletności. Pogratulować.
2012-02-23 07:42:31 (14 lat temu)
Nie, bo ciepłownia przewidziana jest do likwidacji!
2012-02-23 11:23:33 (14 lat temu)
do † KazimierzP: To szkoda - bo taka była ładna, kolorowa. ;)
2012-02-23 14:23:21 (14 lat temu)
do † KazimierzP: Miała, dzisiaj została częściowo pocięta na kawałki.
2016-01-26 17:10:57 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Za mną był piękny obiekt, pewnie gdzieś jeszcze się znajdzie zdjęcie, to był spory budynek rozdzielni i kontroli prądu, trakcji elektrycznej do Lubańia i Szkl.Poręby. Istnial jeszcze do ok. konca lat 80 ub.wieku.
2014-01-05 19:11:51 (12 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: W latach 1921-28 na trasie Wrocław - Zgorzelec powstały 4 podobne podstacje - Unterwerke: Lauban, Niedersalzbrunn, Ruhbank, Hirschberg. (Lubań, Szczawienko, Sędzisław i Jelenia Góra) Wyglądały mniej więcej tak: Dodam że opuszczony budynek-ruina podstacji jeleniogórskiej był moim ulubionym miejscem zabaw w wojnę w latach 70-tych. Tutaj, na pocztówce z 1931 można go zobaczyć w oddali:
2014-01-05 21:45:15 (12 lat temu)
do fantom: Dzięki za rozszerzenie mojej informacji, ta budowla miała taką smukłą wieżyczkę wkomponowaną w całość.Ja też tam wchodziłem, a dziś żadnego zdjęcia z bliska, nikt póki co nie opublikował.Ale kwestia czasu, na pewno gdzieś, ktoś ma.
2014-01-06 08:30:17 (12 lat temu)
† KazimierzP
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Podstacja niedaleko ciepłowni Zabobrze została wysadzona w latach dziewięćdziesiątych.
2014-01-06 11:30:31 (12 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Nie znalazłem zdjęć powojennych tego budynku. Tutaj są zdjęcia z bliska z 1921-25: Budynek był przez nas potocznie nazywany Elektrownią i z racji położenia na trasie szkoła- dom, był często przez nas w dzieciństwie odwiedzany. Dość tajemnicza forma "zamku", nieznane wtedy przeznaczenie i położenie na odludziu potęgowały odczucie grozy. Wnętrze stanowiła wysoka na kilka kondygnacji hala i oddzielony korytarzem ciąg pomieszczeń w których zainstalowane były kiedyś transformatory olejowe. Każde pomieszczenie miało ogromne zardzewiałe, wrota na zewnątrz. Było też kilka mniejszych pomieszczeń i czterobiegowa klatka schodowa biegnąca na sama górę, niebezpieczna bo bez balustrad. Solidna betonowa konstrukcja ogołocona z urządzeń i elementów stalowych. Na ścianach w wielu miejscach były widoczne długie niemieckie techniczne napisy, które to odpisywalismy sobie z zamiarem ich późniejszego przetłumaczenia, myśląc naiwnie że jesteśmy na tropie jakiejś tajemnicy z przeszłości.... Przed budynkiem, z boku, znajdowało sie coś na kształt schronu do którego schodziło się po metalowej drabince w dół. Lecz wnętrze byłozalane wodą. Stare, dobre czasy....
2014-01-06 20:45:45 (12 lat temu)
do fantom: Piękne zdjęcia z lat świetności, trzeba założyć obiekt, sfotografować tą resztę ruin fundamentów, a zdjęcia po 1945 r jeszcze ktoś wrzuci.Ja teraz jestem lekko uziemiony kontuzją, także musi poczekać.
2014-01-06 20:50:30 (12 lat temu)
do fantom: Taki widok jest i dziś , gruz po budowli został uprzątnięty, latem to miejsce imprez z piwkiem i nie tylko.
2014-01-06 21:04:15 (12 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Dawna bocznica do ciepłowni została zlikwidowana.
2016-07-02 23:33:59 (9 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Niech mu ziemia lekką będzie.
2015-05-08 08:59:51 (11 lat temu)
do fantom: Przygotowują teren, obok stoi jeszcze jeden, chyba też dokona żywota ?
2015-05-08 09:01:50 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
700000 zdjęcie !
2015-05-12 22:54:34 (11 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Polska ma dopiero 676.158 zdjęć, jeszcze brakuje...
2015-05-12 22:56:35 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Hellrid: No ale chodzi o to, że tyle się przewinęło przez stronę :)
2015-05-12 23:16:16 (11 lat temu)
Hellrid
 
do Neo[EZN]: To dalej nie wszystko, bo tu mamy fotkę hen hen daleko :), chyba nie można wierzyć temu licznikowi :).
2015-05-12 23:26:56 (11 lat temu)
do Hellrid: 2400 zdjęć w 4 dni - jest w porządku :)
2015-05-12 23:59:02 (11 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
2015-08-14 23:59:50 (10 lat temu)
do antypuszka©: Ale tu jest numer 17 powiększałem przed wrzutem i zrobiłem "Rentgena" w programie graficznym aby być pewnym.
2015-08-15 00:02:01 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Metalowa barierka na fotce też jest ta sama.
2015-08-15 00:02:36 (10 lat temu)
do antypuszka©: Jest też ślad po zamurowaniu tego okrągłego okna , to nie wiem 11 czy 17 co robić?
2015-08-15 00:03:38 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Zauważyłem też ten ślad zamurowany, numeracje może zmienili, bo parę budynków ubyło.
2015-08-15 00:04:33 (10 lat temu)
do antypuszka©: To zostawiam 17 , masz oko! Może ktoś coś będzie wiedział więcej, jutro sprawdzę w Książce Tel. Jeleniej Góry ale to 1984 rok:(
2015-08-15 00:06:58 (10 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ja bym fotkę przeniósł do obecnych, a nazwie dawnej dodał ten zakład z numerem 17.
2015-08-15 00:07:04 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Obiekt znajdował się na terenie PEC.
2015-08-15 00:09:01 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Zrobione, tego numeru 17 nie ma gdzie wpisać, niech zostanie jak jest że to Legnicka 11 była.
2015-08-15 00:12:41 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Wysłał byś mi tę fotkę, dodał bym ją na sąsiedni portal z dopiskiem zbiory prywatne Dariusha :-)
2015-08-15 00:13:22 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Już za chwile, masz moją zgodę:)
2015-08-15 00:14:18 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Dzięki, poszło :-)
2015-08-15 00:21:56 (10 lat temu)
Tak sobie myśle czy to nie był czasem "Skup Wyrobów Szklanych"?w PRL po pół litra szło się do sklepu z pustą półlitrówką po wódce, pamiętam jak w 1991 r. pracowałem w sklepie spożywczym, i zdziwiła wszystkich decyzja nowej "Solidarnościowej władzy", o zaprzestaniu takiej praktyki...oczywiście dziś są punkty na stłuczkę szklaną, biała i brązową, ale problemu recyklingu opakowań szklanych to nie rozwiązało, bo zawsze łatwiej jest takie opakowanie szklane wyrzucić do zmieszanych niż szukać punktu (kuli) na stluczkę szklaną.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literowka
2015-08-15 16:13:12 (10 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Tu faktycznie znajdował się przez pewien czas skup butelek.
2015-08-15 16:56:52 (10 lat temu)
Ta ciepłownia to czynna? Jak sie będzie nawęglać bez suwnicy? Przy pomocy tzw. "fadromy"?
2016-01-27 07:14:41 (10 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Ciepłownia nieczynna... Dla Jeleniej Góry wystarcza ciepło z elektrociepłowni dawnej Wiskozy.
2016-01-27 16:53:12 (10 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
Ho ho... ale trafiłeś, przypadkiem?, czy wiedziałeś wcześniej, mi już jeden z panów ostatnio widząc mnie z aparatem i przyczepionym kapslem "Fotopolska" powiedział ..."Fotopolska? , przed waszymi aparatami nic się nie ukryje"...
2016-01-26 17:48:05 (10 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Przypadkiem trafiłem na takie ujęcie, szedłem na miasto i nie miałem czasu tam podejść, ale później się wróciłem i zrobiłem parę fotek.
2016-01-26 19:08:08 (10 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
37 lat miała. Odeszła w sile wieku. Niech jej składnica złomu lekką będzie...
2016-01-26 20:23:39 (10 lat temu)
† KazimierzP
 
+4 głosów:4
W 1979 roku ta suwnica była ustawiana i montowana... Nadzorowałem to wtedy.
2016-01-27 19:53:53 (10 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
Ostatnie dwa kotły montowano w tym budynku w 1979 roku, czyli pracowały trzydzieści parę lat.
2016-12-01 06:49:32 (9 lat temu)
fantom
 
Antypuszko, czegoś tu nie rozumiem. Tak pięknie wyłania się zza zakrętu nasz Unterwerk, a Ty nie dałeś znacznika.
I tutaj również się załapał
I tu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 1234
2017-09-26 09:50:59 (8 lat temu)
do fantom: Tutaj dałem znacznik, na dwóch następnych nie można, po naciśnięciu notki, fotka mi się nie wyświetla ?
2017-09-26 13:05:24 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
2018-03-17 09:46:44 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Komentarz
23 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Ciepłownia Zabobrze na innych zdjęciach
1968
-
1978
1968
-
1985
1979
-
1999
1985
-
2014
2013
-
2014
2014
-
2019
2014
-
2019
Ciepłownia Zabobrze - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet