| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kanał Różanka
Obiekty w okolicy
Na Polance 12-12d
80
m
Wrocław
Na Polance 14-14d
81
m
Wrocław
Na Polance 10-10d
118
m
Wrocław
Stara Odra Residence II
120
m
Wrocław
Na Polance 8-8c
165
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Stenek
 
Ciekawe, te urządzenia otwierające to były na prąd? na silnik parowy? Na korbę?
2012-11-16 21:00:51 (13 lat temu)
pawulon
 
do Stenek: Na prąd.
2012-11-16 22:59:40 (13 lat temu)
Jest to śluza we Wrocławiu na Osobowicach. Widok z mostu.
2012-08-29 19:36:10 (13 lat temu)
PEŻ
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-08-29 19:44:38 (13 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2012-08-29 19:59:16 (13 lat temu)
pawulon
 
do JKossobudzki: Śluza jest na Różance a widok jest z Mostu Osobowickiego, po prawej biegnie ul. Osobowicka (niewidoczna), zaś same Osobowice są dużo dalej na zachód.
2012-08-29 20:41:57 (13 lat temu)
Takiej suchej śluzy jeszcze nigdy nie widziałem.
2013-12-24 11:36:24 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: I ja!
2013-12-30 19:58:50 (12 lat temu)
skrzypa
 
Można przypisać też do modernizacji wrocławskiego węzła wodnego
2013-12-30 20:24:55 (12 lat temu)
Marek Kuliński
 
+2 głosów:2
Oprócz wartości dokumentalnej zdjęcie ma bardzo fajny klimat :) Lubię takie snujące się mgiełki. I niebo komponujące się z resztą.
2013-12-30 20:38:01 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Przypisałem.
2013-12-30 21:38:39 (12 lat temu)
Proszę Wrocławian o rozpoznanie.
2013-12-30 20:40:54 (12 lat temu)
Ciekawe że ostała sie tam na czas remontu jakaś jednostka pływająca...
2013-12-30 20:59:07 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Pewnie mieli tam zaplecze techniczne :) A zdjęcie fajne - akurat śluza jest znów remontowana / czyszczona -
2013-12-30 21:37:53 (12 lat temu)
pawulon
 
To jest chyba remont i czyszczenie śluzy po powodzi w 1997 roku.
2013-12-31 14:10:48 (12 lat temu)
Drugie zdjęcie z tej "serii", proszę Wrocławian o rozpoznanie i przypisanie obu zdjęć.
2013-12-30 20:42:03 (12 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
Z moich informacji wynika że remont śluzy rozpoczął się w styczniu 1994 roku
2013-12-30 21:01:25 (12 lat temu)
do skrzypa: To tu będzie c'a kwiecień, już coś wiemy, zdjęcie jest pewnie z dokumentacji dla in.westora
2013-12-30 21:07:03 (12 lat temu)
skrzypa
 
To jak już to początek kwietnia, trawka już zielona ale drzewa jeszcze zimowe
2013-12-30 21:09:34 (12 lat temu)
Licho
 
Co to za spęd ludzi na zdjęciu?
2015-09-17 13:58:27 (10 lat temu)
Mateusz
 
Zdjęcie mnie wgniotło w fotel na kółkach!
2015-09-17 15:54:22 (10 lat temu)
Stenek
 
do Licho: Cały ten "pochód" idzie od lewej strony do prawej, wchodzi na most i idzie w prawo. Cel tego przemarszu trudno odgadnąć, trzeba by wertować stare gazety z tych lat, a wyjaśnień pewnie może być wiele ...
Po lewej (i nie tylko) widać w tym przemarszu dość regularne grupy ludzi, być może są to, a może i na pewno grupki żołnierzy, bo widać, że idą regularnym krokiem, z tej samej nogi, mają chyba na plecach oporządzenie.
Przed mostem stoi kilka przewoźnych (konnych) budek cukierniczo-garmażeryjnych (jak mniemam, mniam mniam). U góry zdjęcia ludzie odpoczywają na nabrzeżu rzeki, więc albo to jest jakieś późne popołudnie w tygodniu, albo niedziela. Skoro odpoczywają, to czasy są raczej spokojne, i nie jest to chyba jakaś mobilizacja wojskowa
2015-09-17 16:37:33 (10 lat temu)
Stenek
 
do Licho: Może to ten pochód??? :

Zdjęcie ma opis: 26 sierpnia 1934 , Oddział Niemieckiego Frontu Pracy z Polanicy-Zdroju, podczas pochodu przez mosty Trzebnickie.
2015-09-17 16:52:01 (10 lat temu)
esski
 
do Stenek: 26 sierpnia 1934 to była niedziela... stąd , wielce prawdopodobna, obecność wczasowiczów na wałach kanału żeglugowego
2015-09-17 17:10:52 (10 lat temu)
czarek
 
Na wprost wyjazdu z mostu jest stacja benzynowa
2015-09-17 18:19:03 (10 lat temu)
Licho
 
do czarek: Stała tam jeszcze kilkadziesiąt lat po wojnie...
2015-09-17 18:24:46 (10 lat temu)
do Mateusz: Jest więcej zdjęć z tych okolic z tej serii w IHM...
2015-09-17 18:55:40 (10 lat temu)
do esski : Ciężko powiedzieć czy te zdjęcia to jest to samo wydarzenie. I tutaj i tam mamy zieleń ale na tym drugim zdjęciu jest pochmurno (wiadomo, że mogło się zmienić w międzyczasie zachmurzenie) ale ludzie ubrani też nieco "cieplej". Na lotniczym widać więcej białych koszul więc chyba mieli ściągnięte garnitury.
2015-09-17 18:57:32 (10 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Prawdopodobnie ida na uroczyste obchody urodzin Adolfa. Impreza była nad Odrą przed cmentarzem.
2015-09-17 19:10:56 (10 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Drzewa w listowiu a ludzie za lekko ubrani jak na 20 kwietnia.
2023-05-21 08:19:53 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Masz rację Marcin - w "Wir vom VIII. Korps" urodziny Hitlera nad Odrą są w tle bezlistnych drzew więc ten pochód idzie na plac w innym celu. Szukamy dalej imprezy.
2023-05-21 09:00:46 (3 lata temu)
Bubziom
 
do bonczek_hydroforgroup: Może odmarsz po tej imprezie: Wzmianka na ten temat u Waltera Tauska z dnia 31.05.1931 r.
2023-05-21 12:51:56 (3 lata temu)
do Bubziom: Całkiem możliwe - faktem jest, że idą nad Odrę na jakąś imprezę.
2023-05-21 13:51:50 (3 lata temu)
Bubziom
 
do bonczek_hydroforgroup: Ja zgadzam się ze Stenkiem, że ten pochód idzie w kierunku Nadodrza, niekoniecznie nad Odrę. Po cieniach wnoszę, że dzień ma się ku końcowi (choć specem nie jestem) i tu mógł zostać uwieczniony odmarsz na kwatery.
2023-05-21 15:22:29 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: Cienie padające w tych kierunkach co na zdjęciu dla końcówki maja to godz. 17-17:30 czasu letniego, a zimowego - "naturalnego" który chyba wtedy obowiązywał cały rok to 18-18:30.
2023-05-21 19:18:28 (3 lata temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dzięki, cenna informacja. Kilka rzeczy pasuje do opisu Tauska - niedziela wieczór, piękna pogoda, około godziny 6 zgrupowanie gotowało się do odmarszu po paradzie na Osobowicach. Trzymam mocno kciuki, żeby udało się zidentyfikować tę imprezę bez żadnych wątpliwości :)
2023-05-21 22:06:29 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: 31 maja 1931 roku po godz. 18:00 niebo było tylko częściowo zachmurzone, temperatura maksymalna tego dnia wynosiła 29 st.C., wiatr słaby z południa.
2023-05-22 09:42:15 (3 lata temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Prawdopodobnie pochód idzie z placu defilad przy Osobowickiej
2023-05-22 11:08:15 (3 lata temu)
Niższego komina w elektrociepłowni już nie ma.
2020-10-14 19:27:03 (5 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
To chyba Śluza Różanka?
2021-01-12 19:54:19 (5 lat temu)
max
 
+3 głosów:3
No tu akurat jest jasna sprawa: śluza Różanka.
Mogłeś sam zidentyfikować ;)
2021-01-16 15:51:20 (5 lat temu)
To nie jest MOSiR tylko obiekty Śluzy Różanka. Zmieniłem przypisanie.
2024-09-24 00:35:30 (rok temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Kanał Różanka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet