| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Rzeki i kanały we Wrocławiu

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...222223następna
Tajemniczy Wrocław
 
+1 głosów:1
W sumie to duplikat tej, tylko w trochę lepszej jakości



Co ciekawe mam tę samą pocztówkę wysłaną w 1943, niebywale żywotna seria :)
2026-06-05 11:32:05 (22 dni temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Podmiana
2026-06-16 17:07:55 (11 dni temu)
Maciek Matwiej
 
+2 głosów:2
Było coś intrygującego w tych katedralnych wieżach bez hełmów.
2014-09-23 08:16:10 (11 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Obniżyłem górne datowanie, w 1986 na wieżach katedry były podesty.
2026-05-28 11:34:47 (30 dni temu)
robertlaurent
 
+1 głosów:1
do Maciek Matwiej: No, no :) Ja się składałem na nowe hełmy :)
2014-09-23 10:03:06 (11 lat temu)
Tajemniczy Wrocław
 
+1 głosów:1
Mam oryginał albumu, jest to sentymentalna podróż dwójki Niemców z RFN.

Opis zdjęcia:
"Fosa miejska między Liebigshöhe [Bastion Sakwowy, właśc. Liebichshöhe] a Klosterstraße [ul. Traugutta]. Po przeciwnej stronie widać dawny budynek kierownictwa regionalnego Hitlerjugend. Obecnie mieści się w nim konsulat NRD. Fosa miejska jest zamulona, zapewne dopuszczono do zniszczenia śluz. Przypomina się nam wiele karpi, które poławiano tu co roku."
2026-06-23 15:00:50 (4 dni temu)
Dürgoy Marcin
 
+3 głosów:3
Co najmniej kilka miesięcy fosa była bez wody, a Podwale było zabłocone. Ursusy z przyczepami wywoziły błoto. Ciekawe rzeczy w tych osadach znajdowano.
2026-06-23 21:30:19 (4 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Tajemniczy Wrocław: Dopisałem do fosy chociaż wody nie widać.
2026-06-23 17:44:53 (4 dni temu)
do labeo7: Ciekawy widok - fosa bez wody. Ciekawe czy tymczasowo czy tak wyglądała przez kilkanaście lat?
2026-06-23 21:24:56 (4 dni temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Dürgoy Marcin : Tak, było coś takiego. Pamietam historię opisywaną w gazetach, że osobnik pracujący przy oczyszczaniu fosy znalazł pistolet i uzył go później w celach przestępczych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-06-24 08:17:24 (4 dni temu)
Tajemniczy Wrocław
 
+4 głosów:4
Mam oryginał albumu, jest to sentymentalna podróż dwójki Niemców z RFN.

Opis zdjęcia:
"Fosa miejska przed Schloßplatz [pl. Wolności]. W tle widać dom towarowy Wertheim [dziś Renoma]. Również tutaj fosa stanowi jedynie żałosną kałużę."
2026-06-23 14:57:03 (4 dni temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Ten obiekt trzeba do czegoś przypisać, może do kanału miejskiego lub Pasterskiej?
2026-01-15 22:46:11 (5 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Usunąłem 5 dodatkowych niepotrzebnych obiektów tego samego kolektora deszczowego, w tym 4 puste.
2026-01-16 23:29:04 (5 miesięcy temu)
Kram
 
Korekta – doprecyzowanie. Zdjęcie przedstawia syfon kanalizacji ogólnospławnej (Dücker, Mischwasserkanal)
2026-06-13 08:49:27 (15 dni temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do labeo7: Przerobiłem.
2026-01-16 19:32:33 (5 miesięcy temu)
Kram
 
Korekta: zdjęcie przedstawia miejsce przejścia kanalizacji ogólnospławnej, syfonem, pod Kanałem Miejskim (Dücker, Mischwasserkanal).
2026-06-13 09:56:32 (14 dni temu)
Kram
 
Korekta. Zdjęcie przedstawia syfon kanalizacji ogólnospławnej (Dücker, Mischwasserkanal)
2026-06-13 09:54:48 (14 dni temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Na kucaka dałoby radę nim przejść tylko ciekawe jak daleko?
2026-01-16 22:18:43 (5 miesięcy temu)
Kram
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Nie jest tak źle. Mamy do dyspozycji kanał o tzw. przekroju dzwonowym, wysokości 1,8 m i szerok. 1,2m, a dojść możemy do komory przelewu burzowego, na skrzyżowaniu z ul. Zakładową, a potem możemy sobie wybrać jedną z rur betonowych o średnicy 2 m i udać się w dowolnym kierunku świata. Idąc na północ, wychodzimy wylotem przy wodzie dolnej jazu Różanka.Przy okazji korekta. Rysunek przedstawia syfon kanalizacji ogólnospławnej (Dücker, Mischwasserkanal)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-06-13 08:52:49 (15 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Kram:
Na odwrót - wysokość 1,2 m, szerokość 1,8 m - tak wynika z rysunku.
2026-06-13 11:39:57 (14 dni temu)
do Kram: Regen-Auslass to aby nie przelew burzowy?
2026-06-13 13:07:36 (14 dni temu)
Kram
 
+2 głosów:2
do yani: Racja! Z tego rysunku też wynika że h=1,20 m, b=1,80 m i tu też stoi jak byk i to nawet otwartym tekstem. PRZEPRASZAM.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2026-06-13 12:56:15 (14 dni temu)
Kram
 
do Jarosław Dubowski: Po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się, że jest to przejście burzowca syfonem, pod Kanałem Miejskim a przelew burzowy jest wcześniej, na skrzyżowaniu z ul. Zakładową. Natomiast Regen-Auslass to byłby wylot burzowca a on faktycznie znajduje się przy dolnym stanowisku jazu. To co na rysunku to raczej przekrój syfonu gdzieś, na odcinku pod dnem kanału. Przelew to byłby "Überlauf".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-06-13 15:48:34 (14 dni temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Wacku, warto też przypisać do miejsca. Chyba to tu .
2026-06-07 08:55:30 (21 dni temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję, jesteś niezastąpiona ♥️
2026-06-07 09:24:33 (20 dni temu)
Pokaż na mapie
2229 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Rzeki i kanały we Wrocławiu - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet