| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe atrakcje turystyczne
Rezydencja Prezydenta RP Zamek - N...
115
m
Wisła
Zapora Wisła Czarne
411
m
Wisła
Jaz na Wiśle
1991
m
Wisła
Kozińce osiedle 13
2529
m
Wisła
Kaplica Najświętszej Maryi Panny K...
4135
m
Istebna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Drewniana Kaplica pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej z 1909 r. Kaplicę w stylu tyrolskim zbudowano z gotowych elementów drewnianych przywiezionych z Przyszowic. W odrestaurowanym wnętrzu poza barokowym ołtarzem zakupionym przez fundatora z cieszyńskiego muzeum diecezjalnego, po lewej stronie znajduje się figura Św.Jadwigi Ślaskiej z sakiewką w ręku (dar Jolanty Kwaśniewskiej), po prawej stronie chrzcielnica (dar Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego), nad chrzcielnicą mały krucyfiks (dar Marii Kaczyńskiej). Kaplica ta jest elementem szlaku architektury drewnianej woj. śląskiego. W Kaplicy w niedzielę nabożeństwa - o 10:30 ewangelickie, o 12:00 katolickie (wstęp po okazaniu dowodu osobistego).
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
No. i teraz co mam zrobić. Wedlók spisu ktury dodal Slawek to jest kaplica Opatrzności Bożej

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2018-02-05 19:03:20 (8 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Kościoły drewniane - woj. śląskie gotowe, dziekuje wszystkym za niewidzalna wspólprace. Jak sie rozwiaźe problem z powyźej dodana kaplica Jadwigi Ślaskiej to mamy nastepne wojewódstwo doeditowane :-)
2018-02-05 19:16:55 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: U nas jest dobrze a na stronie kościołów drewnianych mają błąd. Mnie też się trafił taki przypadek w warmińsko - mazurskim.
2018-02-05 19:18:37 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Wiedziałam komu daję uprawnienia ;-) Sławek będzie zadowolony, bo chyba wszyscy jesteśmy na finiszu swoich zadań.
2018-02-05 19:21:53 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dobra, doedituje....
2018-02-05 19:34:54 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ja dodalem tylko paru, i juź mniewiecej dodanych i doeditowanych przez kolegów i koleźanek. Mila i wzbogacajaca praca nad mapa i zdjieciamy :-)...fotopolska wzbogaca :-)
2018-02-05 19:34:35 (8 lat temu)
s_mile
 
+5 głosów:5
do ZPKSoft: Sławek jest bardzo zadowolony. :) :) :) :) :)
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to zadanie. Sami przyznacie, że taka grupowa praca daje satysfakcję, a i efekt imponujący.
A teraz pozostało ostatnie zadanie - sfotografować te, gdzie nie mamy jeszcze zdjęć. Ale obecnie jesteśmy przygotowani, a wiosna się zbliża. Będziemy mieli co robić.
Jeszcze raz dziękuję za dobrze wykonane zadanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uściślenie
2018-02-05 22:00:36 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Sprawdziłam jeszcze na stronie parafii, do której należy kaplica . Tam też jest św. Jadwigi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2018-02-05 21:25:51 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ale mi ulźylo...dziekuje, teraz moge spokojnie spacz :-)
2018-02-05 22:34:39 (8 lat temu)
do s_mile: No, i teraz sobie wyobraź, źe sie pracuje nad fotokresami "Zaolzie", teź tu jest pare fajnych, drewnianych kościólków...
2018-02-05 22:36:03 (8 lat temu)
2019-07-03 21:04:51 (6 lat temu)
do da signa: Podmień
2019-07-04 06:40:59 (6 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Super seria fotek!
2017-07-23 23:51:28 (8 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
Tu już szumy, czyli wysokie ISO dają się we znaki.
2018-09-25 21:07:01 (7 lat temu)
Z aparatem nie będę spał a na spotkania też nie będę z nim chodził, bo przez przypadek gdzieś można zagościć i zwiedzić. To jest jedno. Po drugie, jak ktoś godło Polski ma gdzieś i uznaje je za nie potrzebne i tak samo traktuje symbol historii Polski, bo uważa, że Wisła jest miastem należącym do Czech, to ja siebie tu nie widzę.
Ja usunąłem te zdjęcia, a Wy patriotyczni państwo, kochający Polskę i szanujący jej obywateli, możecie usunąć pozostałe moje zdjęcia.
2018-09-30 02:30:13 (7 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: Dubel
2018-09-30 02:31:04 (7 lat temu)
vigo
 
+4 głosów:4
Polska to dziwny kraj. Różni "patrioci" oburzają się, że ktoś napisał coś o godle, a nie przeszkadza im, że jesteśmy chyba jedynym narodem, który własną flagę narodową traktuje jak szmatę do wypisywania haseł i transparentów:
2018-09-30 11:47:14 (7 lat temu)
Mam prośbe, wczoraj mnie troche "poniosl" powód usuniecia tego zdjiecia przez Piotra Kowalskiego i glosowalem za usuniecie...Teraz bym chcial swój glos na usuniecie usunać, ale zdjiecia nie ma w śmietniku...źaluje źe emocie mna troche zawstrzasnely, zdjiecie ma swoje miejsce na portalu, chociaź jest zrobione zwykla komurka.
2018-10-01 11:07:23 (7 lat temu)
do czesil: Dają się we znaki. Dobrze że chociaż te zdjęcia się zachowały. Masę utraciłem.
2018-09-25 21:37:47 (7 lat temu)
do Piotr Kowalski: Jadac taky kawal drogy i wiedzac o tym źe bede mial okazie na wejscie do rezydenciji...i zostawić aparat w domu....Szkoda...ciekawe miejsce, ciekawe pomieścienia, ale komurka sie cuda nie zrobia ☺☺☺
2018-09-26 06:58:00 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do Piotr Kowalski: Piotrze, nikt tu niczego nie będzie usuwał, jedynie od Twojej woli zależy czy zdjęcia pozostaną. Niesłusznie uważasz, że godło Polski nie jest szanowane. Koledze chodzi jedynie o przedstawianie fotografowanych obiektów bez dodanych elementów. Weź pod uwagę, że fotopolska.eu to portal również społecznościowy, gdzie mogą się ścierać różne poglądy i spojrzenia na temat tego co i jak fotografujemy oraz co powinno być publikowane a co niekoniecznie. Często zdania są podzielone.
2018-09-30 09:17:40 (7 lat temu)
czesil
 
+6 głosów:6
do Piotr Kowalski: Piotrze, co ty masz z tym godłem? Moim zdaniem bezsensowne powielanie godła państwa, jak i flagi tylko dewaluuje jej powagę i znaczenie, bo staje się czymś masowym, pospolitym tudzież mało wartym i ważnym.
2018-09-30 11:10:00 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dobrze napisane. Czy ta sprawa z "godłem" to nie jakieś nieporozumienie po tym jak Piotr wrzucił zdjęcie z logiem "Hydralu"? ... i kilka osób prosiło o podmianę zdjęcia na takie bez tego logo... ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2018-09-30 09:28:19 (7 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do vigo: Dokładnie!
2018-09-30 15:50:46 (7 lat temu)
esski
 
+6 głosów:6
do vigo: Film sprzed kilku lat
2018-09-30 18:12:55 (7 lat temu)
czesil
 
do esski : O Amerykanach wiadomo, że flaga dla nich jest czymś świętym.
2018-09-30 21:54:15 (7 lat temu)
paulus60
 
+5 głosów:5
do czesil: Tak, ale jednocześnie szyją sobie spodenki i koszulki we wzory z flagi.
2018-10-01 06:03:14 (7 lat temu)
da signa
 
+5 głosów:5
do paulus60: Na wszystkim da się zarobić, każdy polski patriota nosi stringi w orzełki .
2018-10-01 07:52:46 (7 lat temu)
vigo
 
do vetinari: Jak nie ma, jak jest ? (str.3) ;-)
2018-10-01 13:54:40 (7 lat temu)
do vigo: Ciekawe, rano mi sie śmietnik kończyl na stronie 2...i nawed teraz nie ma mojego glosu. No, cuda sie zdarzaja -)
2018-10-01 16:32:08 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak widać na fotopolsce wystarczy tylko wypowiedzieć/napisać swoje życzenie i już się spełnia. Może to jakiś wcześniejszy św. Mikołaj ;-)
2018-10-01 17:48:51 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ☺☺☺....emocije naleźy trzymać na smyczy, zwlaścza na fotopolsce. Dziekuje....
2018-10-01 18:11:50 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Najlepiej przespać się z problemem a na drugi dzień ma się świeższe spojrzenie. Ale tylko pod warunkiem, że w nocy nie sięgniemy po kolejne piwo ;-)
2018-10-01 18:22:18 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Ja nad tym wlaśnie rozmyślalem podczas mojej nocnej zmiany...kiedy badam line wyciagowa to mam 30 minut czasu, kiedy obserwuje ta line stalowa i mózg ma "urlop"
2018-10-01 18:28:53 (7 lat temu)
Stenek
 
Nie chcę wracać do tematu konstruowania ścieżki do obiektu, ale ta główna, widoczna pod zdjęciem, napisana większymi literami (a więc tak, jakby to była "ścieżka główna", choć tak nie jest) prowadzi do nikąd:
Polska › Kościoły drewniane w Polsce › Kościoły drewniane - woj. śląskie › Kaplica św. Jadwigi Śląskiej
Dopiero ta niższa ścieżka mówi nam, ze chodzi o miejscowość Wisła:
Polska › Kościoły drewniane w Polsce › Kościoły drewniane - woj. śląskie › Kaplica św. Jadwigi Śląskiej
kościoły, katedry, kaplice w Polsce › kościoły, katedry, kaplice śląskie (1449) › kościoły, katedry, kaplice Wisła (12)
Dla osoby z poza FP jest to mylące
2019-12-07 19:59:02 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: Mojim skromnym zdaniem, osobie poza fotopolska chodzi konkretnie o samo zdjiecie obiektu i nasze wewnetrzene linky sa mu raczej.....do niczego....☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2019-12-07 20:42:32 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Stenek ma trochę racji, bo patrząc na zdjęcie nie wiemy gdzie się ten kościół znajduje. Przynależność do zbioru kościołów drewnianych większości nic nie mówi. Andrzej dodając zdjęcie powinien w każdym przypadku wejść w edycję zdjęcia i w rozwinięciu przypisań wybrać opcję obiektu/miejscowości. W tym przypadku już zmieniłam.
2019-12-07 20:46:06 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Aha, chodzilo o sam opis zdjiecia. Ale sama scieźka dopisania jest chyba dobra, czasami jest trudniej sie zorientować, bo sam zauwazilem źe kaźdy region ma inaczej dopisane obiekti i podobiekty, ale pracujac na fotopolsce jakyś czas nie mam problem w szukaniu. Dla mnie i tak jest podstawa dobrze zaeditowana mapa. Tz. miejscowoścz, ulica, znaczniky. Bez tego bym sie chyba zagubil...
2019-12-07 20:52:03 (6 lat temu)
do ZPKSoft: OK. Wywołany do tablicy - przepraszam. Tak faktycznie wrzucając to konkretne (i pewnie wiele jeszcze innych) zdjęcie, w konkretne miejsce w otchałaniach Fotopolski, nie sprawdziłem, jaka jest ścieżka/ścieżki przypisań. Nie modyfikowałem też jej. Ostatnio parę razy po wrzuceniu zdjęć z NAC, można bylo się przekonać, że są one źle, lub błędnie przypisane/opisane w tamtym zbiorze. Tylko, ktoś dokłądnie znający miejsce, okolicę, obiekt może dokonać wtedy rozpoznania czy poprawienia. Tak się zdarzało, a ja jeśli ktoś tego nie zrobił wcześniej poprawiałem, przepisywałem. Ale...
Wyjaśniam tryb mojego działania. Z NAC mam zdjęcia konkretnego zbioru, w tym zbiorze jest zestaw zdjęć miejscowości Wisła. Nie jestem znawcą tej miejscowości. W NAC, opisy zdjęć i ichprzypisanie do konkretnych miejsc, to wielka loteria (raz jest dobrze, a parę razy mamy opis w stylu "elewacja budynku" lub "fragment ulicy w miejscowości"). Dlatego, jeśli na zdjęciu widzę np. kościół czy kaplicę, to wchodząc w stronę miejscowości na Fotopolsce, rozwijam sobie obiekty z grupy "Religia", podgrupy "kościół, katedra, kaplica", a potem już z obrazków dopasowuję to co mam na zdjęciu z NAC do jakiegoś obiektu. Jak już to mam dopasowane, to takie zdjęcie tam wstawiam. I tyle. Tak po prawdzie to nawet nie spojarzałem jaka jest ścieżka przypisań, bo sam uznałem, że jeśli ja po wpisaniu miejscowości i kliknięciu w sumie trzy razy, już byłem w obiekcie, to każdy chyba tak będzie robił. Nie przewidziałem dochodzenia z innej strony.
2019-12-08 07:44:15 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu, pytanie takie. Czemu tak się dzieje, skoro ja tylko dodaje zdjęcie do istniejącego już obiektu. Czy to nie powinno się dziać niejako automatycznie. Skoro do edycji, czyli dodania tego zdjęcia ja musiałem pokonać ścieżkę dostępu, która poprowadziła mnie przez wybór miejscowości, potem grupy obiektów (w tym przypadku Religia), dale kategorii obiektów w grupie (tu kościoły, katedry, kaplice) i na koniec konkretnego obiektu w tej grupie i tej miejscowości, to dlaczego kolejny raz trzeba tworzyć ścieżkę dostępu do obiektu, lub ją uzupełnić o miejscowość.
2019-12-08 15:41:38 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Veti - poczuj się tu przez chwile jako obcy ........ widzisz zdjęcie, ale nie widzisz, skąd, z jakiej miejscowości pochodzi, to duży minus ;-)
2019-12-07 21:57:06 (6 lat temu)
do Stenek: Ja jetem obcy ☺☺ Zle zrozumialem Twój komentarz, tak jak napisalem powyźej. To jest jeden z dowodów źe chociaź sie orientuje na stronach, cieźko mi sie orientować w polskim ☺☺☺
2019-12-07 22:06:05 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Fotopolska jest dostępna publicznie, i warto, aby też była publicznie pożyteczna i publicznie czyli dla każdego dobrze, czyli intuicyjnie, rozumiana, a taka ścieżka do obiektu, o jakiej wyżej pisałem, zdecydowanie tego nie ułatwia. Stąd moje raz po raz pisane uwagi odnośnie (daj Boże, zunifikowanego i przejrzystego) sposobu przypisywania obiektów w kontekście przeglądania FP
2019-12-07 23:56:22 (6 lat temu)
do Stenek: Problem w troche klopotliwym przypisaniu tkwi i w tym, źe sama kaplica jest podobiektem Rezidenciji Prezidenta RP. I tak chyba powinno zostać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2019-12-08 00:14:07 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Niech zostanie, ale ścieżka nie pokazuje miejscowości, i to nie jest dobre
2019-12-08 01:07:48 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Andrzej G: Andrzeju, umiesz wykonać manewr tzw. "przestawienia wajchy "? Chodzi właśnie o wybranie bardziej adekwatnego przypisania.Warto by było poprawić część z dodanych już zdjęć.
2019-12-08 09:08:40 (6 lat temu)
Stenek
 
do ZPKSoft: Przyłączam się do tej sugestii
2019-12-08 13:42:47 (6 lat temu)
do ZPKSoft: To jest pytanie. Czy umiem? Będę musiał odpowiedzieć sobie na to pytanie, jak będę przy komputerze. Na małym ekranie komórki, trudno się działa na stronie. Choć jest już dużo lepiej niż jeszcze niedawno, gdy strona nie chciała działać na smartfonach.
A co do tego czy umiem. Może powiecie, że kolejny znowu się czepia, ale...
Może warto by się zastanowić, dlaczego, ktoś taki jak ja, obecny na stronie już kilka lat, który co nieco już tu zrobił, zastanawia się, czy potrafi, czy da radę. Może czas by co nieco popracować nad ogarnięciem wszystkich niuansów i możliwości strony. Może trzeba wreszcie napisać w jasny i prosty dla każdego, może z historyjkami obrazkowymi, poradnik dla wszystkich Fotopolan i nie tylko. Może wtedy skończyły by się dyskusje w trakcie, których tacy jak ja, czytający te komentarze nagle dowiadują się, jak coś się na stronie robi, i co jak można w szybki i efektywny sposób poprawić.
Niekoniecznie musi być chyba tak, że tylko niektórzy, mają wiedzę, wywiedzioną jeszcze z czasów poprzedniej strony. I potem dzielą się tą wiedzą z tymi, których zdjęcia komentują, nie zawsze w sposób wyłącznie informacyjny.
Wybaczcie ten wpis, ale mam nadzieję, że ci co wiedzą o czym piszę, zastanowią się choć trochę.
A wracając do przypisań, postaram się naprawić co, nie z własnej winy zepsułem na stronie.
Miłego czasu
2019-12-08 15:33:49 (6 lat temu)
Stenek
 
do Andrzej G: Zgadzam się z Tobą Andrzeju, gdy anonsujesz postulat stworzenia nowego, jasnego i intuicyjnego podręcznika, czy przewodnika obsługi FP. Nadszedł już na to chyba czas najwyższy. Oby tylko nie oznaczało to konieczności głęboko idących zmian w kodzie FP. Wiem, to nie jest proste i nie zamierzam nikomu z adminów narzucać tej pracy, bo to łatwe nie jest. Na dziś, obsługa edycyjna FP nie jest intuicyjna, może nie w każdym aspekcie, a szkoda. Gdy próbuję zrobić coś na FP to zawsze natykam się na brak informacji. Dodać muszę, że dodawanie zdjęć jest teraz o wielkie niebo lepsze i intuicyjne niż było kilka la temu, brawo FP!. Badam istniejące obiekty, przypisania, relacje między nimi, żeby rozkminić, jak powstawały, i zrobić to potem samemu, ale i tak nie udaje mi się odkryć, jak np. dodać obiekt np. pt. Detale do ulicy, domu. Nie powinno to być aż tak trudne, ale niestety jest. Wiem wiem, nie mam takiej wprawy i doświadczenia jak ci, którzy wstawili tu tysiące zdjęć, ale co to ma do rzeczy? Nic. Można rzec, że jakaś dowolna czynność na FP powinna być łatwa i intuicyjna tylko wtedy, gdy się ją już wykonywało setki razy. Ale powinna być jasna i czytelna dla nawet pierwszego użycia, a obawiam się, że tak nie jest, bądź wynika to z mojej głupoty bądź nieogarnięcia tematu edycji na FP, zdaję sobie sprawę, że być może moja naiwna nieporadność jest jedyną przyczyną moich trudności. Ale gdyby nawet tak było, to czyż strona nie powinna tym bardziej być na tyle jasna i intuicyjna, żebym ja i inni mało doświadczeni, a szczególnie nowi userzy, dali radę szybko i z sukcesem zrobić kilka podstawowych czynności typu stworzenie podobiektu czy czegoś takiego?.Tematu właściwego przypisywania obiektów i innych elementów nie poruszam, bo już była o tym mowa, jestem przeciwko takim przypisaniom, które są niejasne, niewłaściwe, bądź nie wskazują miejscowości. W tej sprawie powinny powstać głęboko przemyślane, optymalne i jednolite czyli wszystkich obowiązujące zasady, ale to jak na dziś jest chyba niemożliwe do "pokojowego" uzgodnienia. ;-) Pozdrawiam grudniowo, ale słonecznie :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2019-12-08 15:52:54 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Andrzej G: Andrzeju, odkad nastałam na FP tak było i jest nadal, czyli dla obiektów mających dwa równorzędne przypisania mamy niejako dwie ścieżki przypisań. Tak jest z obiektami kolejowymi ( do linii kolejowej i do miejscowości/ulicy/nr), niektórymi obiektami, które zmieniły miejsce (przeniesione) jak i z kościołami ze zbioru kościołów drewnianych. Popatrz ile zamieszania wywołuje ciągle pomnik Fredry we Wrocławiu , który ma dwie bardzo odległe lokalizacje. Wymyślono więc dla lepszej orientacji aby przy każdym zdjęciu wybrać tę lokalizację, która odnosi sie do danej fotografii. Wiem, że nie każdemu pasuje takie "przestawianie wajchy" jak to nazywamy ale jak na razie to jedyny sposób na wyróżnienie miejsca obiektu z fotki. Jest to uciążliwe w przypadku dodawania większej ilości zdjęć danego obiektu ale ja Ci nic więcej nie umiem poradzić. W takich przypadkach, w ramach pomocy daję jedynie instrukcję tak to zmienić.
2019-12-08 16:40:48 (6 lat temu)
maj
 
do ZPKSoft: Według moich obserwacji ta ścieżka przypisań wynika z pozycji na jakiej zakładany dany obiekt np. czy to jest ścieżka "tematyczna" czy danej miejscowości, ulicy itp. Ja zwykle gdy zauważę nieprawidłową ścieżkę przypisań, w opcji przypisań odhaczam dziedicz zdjęcie przypisań do miejscowości (czy coś w tym rodzaju)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: intrp.
2019-12-08 18:54:54 (6 lat temu)
Stenek
 
do maj: Chyba nie da się już globalnie zadecydować, żeby z obu ścieżek wybrać jako obowiązującą tylko jedną, moim zdaniem tą, dotyczącą miejscowości. Skoro jednak obie ścieżki istnieją, to ta co do "miejscowości" zawsze podaje lokalizację zdjęcia, więc ważne by było, aby każdy, kto wybierze ścieżkę tematyczną, tak pokierował swoimi działaniami, aby ścieżka tematyczna prowadziła w jakiś sposób (???) do miejscowości, którą przedstawia dane zdjęcie. Wtedy i wilk będzie syty i Cansas City :-)
2019-12-08 21:02:22 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet