| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat frysztacki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Karwina - zdjęcia niezidentyfikowane

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mikrob
 
+2 głosów:2
FotoDiane.
2019-02-23 08:45:27 (7 lat temu)
Drugy po lewej jest oficer armii Czechoslowackiej. Pare miesiecy staneli przeciwko sobie z bronia w reku, teraz stoja obok siebie.....
Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami. Carl von Clausewitz
2019-02-23 16:42:26 (7 lat temu)
Dana
 
do vetinari: Opis uzupełniłam, dzięki :)
2019-02-24 10:49:10 (7 lat temu)
Podobno dom jeścze stoji na ul. Ostrawskiej.
2019-03-13 08:19:08 (7 lat temu)
Krzyś_
 
2020-08-09 19:16:30 (5 lat temu)
do Krzyś_: W tej ulicy jest ciąg takych domków, teź o tym myślalem, ale pewności niemam....Ale dziekuje za zpostrzegawćoścz i pomoc...Malo nas jest na Zaolziu, i wiele rzeczy poznikalo....
2020-08-09 19:23:03 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Są ślady po dawnych schodkach i okienka piwniczne. Miejsce z zatoczką też pasuje na sklep.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2020-08-09 22:16:42 (5 lat temu)
do Krzyś_: Nawed kominy pasują, ale naprawde niemam pewności, juź tam nieraz bylem, i te domky są do siebie bardzo podobne, tylko źe prześly wielkymi przebudówkami. Ulica sama jest strarą drogą w kierunku Ostrawy, obok niej jest zbudowana nowa. Juź w momencie kiedy wsadzilem to zdjięcie myślalem o tej ulicy, ale nie mam pewności, i brakuje mi wiedza na temat starej Karwinej i Fryśtatu.
2020-08-10 11:48:02 (5 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-04-10 06:42:31 (7 lat temu)
Dana
 
2019-04-10 06:45:13 (7 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Moim zdaniem to nie jest Cieszyn, widoczne po prawej stronie domy nie pasują do tego co w Cieszynie mamy, konkretnie szczegóły typu okrągły spiczasty dach lub szerokie łuki nad oknami .... O ile nie są to budynki dziś nieistniejące, a tego nie wiem. Nie kojarzę też z innych, starych zdjęć, tych tabliczek z nazwami ulic, a latarnia obok tez ma inny kształt, niż znam ze starego Cieszyna. To tylko przypuszczenia, bo pewności nie mam
2021-01-26 12:09:44 (5 lat temu)
Latarnia mi pasuje, budynek raczej do rozpoznania, moźe to Cieszyn, moźe Czeski Cieszyn....niech tu sobie poleźy i moźe kiedyś....☺☺☺
2021-01-26 14:32:00 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
W temacie oświetleniowym mam jakie takie pojęcie, delikatnie mówiąc. Przejrzałem sporo zdjęć starego Cieszyna, z obu stron Olzy, ale nie odnalazłem nigdzie takiego modelu lampy gazowej, jaki tu widzimy. A jakie odnalazłem? Ano inne.
Polska strona:
Kwadratowa:
Inny kominek na szczycie:

Czeska strona:
Wieloszybkowa:
Kwadratowe: oraz
Okrągła:
Jasne jest jak słońce, że to niczego nie dowodzi, wszak mogły istnieć inne modele czy wzory gazowych opraw oświetleniowych, których nie uchwycono na dostępnych na FP zdjęciach. Jednak jest to ogólne wskazanie - nie na Cieszyn. To zdjęcie trzeba by pokazać do rozpoznania naprawdę starym ludziom, ale czy to możliwe? Wątpię.
2021-01-26 16:24:48 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Przyjrzałem się dokładnie budynkowi po prawej stronie, temu z szpiczastą wieżyczką.
Są tu dwa elementy architektonicznie raczej nie znane w Cieszynie:
- okno owalne, w kształcie elipsy, wręcz takiego „wyciągniętego” na długość jajka ustawionego pionowo, to chyba jakiś lufcik z łazienki lub szpajski
- obok tego łuku nad oknami, po lewej stronie od tego łuku, w części dachowej widać takie lekkie wyniesienie dachu, tak zwaną lukarnę, (przykładowo:
), pod którą widoczne są w jednym rzędzie 4 kwadratowe okna. Taki element dachu to wg mnie zupełnie nie spotykany w polskim Cieszynie element, jest wszak bardzo charakterystyczny. Kojarzę go z większych miast. Może w Czeskim Cieszynie jest gdzieś taki łukowy kawałek dachu? Tego niestety nie sprawdzę.
Taka łukowa lukarna przykładowo jest tu: W Cieszynie jest taka jedna lukarna, ale jest to nowoczesna, czysto współczesna konstrukcja:
notabene zmodyfikowana wobec swojej pierwotnej, nieco koszmarnej postaci.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2021-01-26 21:31:28 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Pozostala jeścze jedna moźliwoścz...

Poczekajmy na Danę, moźe ma oskenowaną i odwrótną strone...
2021-01-26 21:50:25 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Rok 1919 raczej nie, pierwsze wojska francuskie i włoskie przybyły w lutym 1920.
2021-01-26 23:11:47 (5 lat temu)
Dana
 
To nic nie wnosi, ale ne wszelki wypadek link:
2021-01-27 08:44:52 (5 lat temu)
do Stenek: Wiec z tego wynika, źe w jednym mieście moźe być więcej modelów. Jeźeli masz czas i ochote, na jednym z budynków jest dobrze widoczny numer, moźe coś Stanislawie znajdzieś. Ja teraz niemam tyle czasu, zgóry dziękuję.
2021-01-26 18:37:50 (5 lat temu)
Stenek
 
do Stenek: a propos tych lukarn - w Karvinie jest ich trochę:
Karvina, zdjęcia z lukarnami:









– na tym zdjęciu są 3 lukarny, a ta całkiem z lewej ma takie same 4 okna, jak na zdjęciu które tu staramy się rozpoznać
Jasne, to o niczym nie świadczy, takie lukarny na pewno są w innych miastach, ale gdyby trop prowadził do Kawviny, to by już coś było potwierdzone. Mamy tu wszak zdjęcie z żołnierzami w Karvinie, co wynika z opisu na samym zdjęciu:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2021-01-26 22:34:16 (5 lat temu)
Stenek
 
do Dana : No wnosi. Wg tej strony mamy tu: CPA PHOTO - POLOGNE - TESCHEN -CIESZYN czyli Cieszyn.
Pod warunkiem, że ktoś to dobrze tam napisał, a tego nie wiemy. Budynek, który analizowałem chyba już nie istnieje, jeśli był w Cieszynie. Ale jeśli tu chodzi o Czeski Cieszyn - to tu już trzeba wiedzy osób z Cz. Cieszyna, ja tam nie znam architektury, tym bardziej, że ten ten budynek być może już vubec ne egzistuje
2021-01-28 15:31:14 (5 lat temu)
Dana
 
do Stenek: Na rozwiązanie zagadki pewie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
2021-01-28 15:40:45 (5 lat temu)
Tu znów widzimy generała Bortnowskiego, a nie Śmigłego-Rydza.
2023-11-01 12:39:10 (2 lata temu)
Jest tam wszazownik, napewno jakiaś kolonia w ówczesnej Karwinej, obecnie dzielnica Doly. Tam juź nic niepozostalo....ale mamy kdzie zapytać...
2023-03-10 16:32:58 (3 lata temu)
6 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet