| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat frysztacki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wąskotorowa Kolej Lokalna Karwina- Ostrawa

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1909
Zlikwidowano: 1967
Dawniej: Localbahn Ostrau – Karwin
1 subskrypcja
Koleje wąskotorowe w Zagłębiu Ostrawsko-Karwińskim – sieć wąskotorowej kolei podmiejskiej łącząca w latach 1902–1973 miejscowości północno-wschodniej części Zagłębia Ostrawsko-Karwińskiego oraz posiadająca cechy systemu tramwajowego – na wielu odcinkach wagony jeździły po ulicach. Łączna długość torów o rozstawie 760 mm wynosiła 63 km. Eksploatowane były zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym. W 1912 powstały „Śląskie Koleje Krajowe”, które przejęły linię mimo inne Karwina – Frysztat (1912), Karwina – Nowy Bogumin (1913), Orłowa Kopaniny – Orłowa rynek (1913) oraz Nowy Bogumin – Hruszów (1914). W 1949 „Śląskie Koleje Krajowe” (do których dwa lata wcześniej włączono „Miejską Kolej Elektryczna w Boguminie”) oraz „Kolej
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
augiasz
 
I tramwaj! Świetne!
2018-02-25 18:13:16 (8 lat temu)
Dana
 
Czy to aby nie czasy II wojny światowej ?
2024-10-18 20:56:33 (rok temu)
do augiasz: Wiem :-) Mam nadzieje źe coś tam kolega na ten temat wie. Swoja droga, warto by bylo zaloźyć ta linie tramwajowa. Jedzila z Frysztatu aź do Ostrawy, ponać do lat 60tych XX.wieku.
2018-02-25 18:45:01 (8 lat temu)
augiasz
 
do vetinari: Będziem działać :)
2018-02-26 10:28:31 (8 lat temu)
do Dana : No, dobre pytanie...chyba nie, bo wtedy to byly tereny III rzeszy i napis po czesku-Lékárna by tam niemial co robić.
2024-10-19 08:29:59 (rok temu)
Dziekuje ta droga za pozwolenie publikacii tego bardzo ciekawego i cennego zdjiecia.
2018-04-09 16:46:54 (8 lat temu)
Za tramwajem jest widoczna wieźa kościóla św. Marka
2019-03-13 08:33:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Cacko ☺☺☺
2021-01-04 09:19:01 (5 lat temu)
Petrus
 
+3 głosów:3
Most w tle wygląda jak w Karwinie-Darkowie
2023-05-06 08:09:11 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Petrus: Bo to jest Karwina - i na pierwszym planie nieistniejący most kolejowy na Olzie, o dokładnie tutaj był -
widać nawet nasypy nieistniejącej linii kolejowej a most widać tutaj:
2023-05-07 19:49:50 (3 lata temu)
do Petrus: No, chyba tak ☺ Gratulacjie...
2023-05-08 08:55:31 (3 lata temu)
esski
 
do ylooC: Czyli poza obecnymi granicami Polski ?
2023-05-08 00:36:59 (3 lata temu)
do ylooC: Popracuje nad tym, dziękuję....
2023-05-08 08:58:33 (3 lata temu)
do esski : To są tereny Zaolzia...doedituje i zapytam na więcej informacji....
2023-05-08 08:59:52 (3 lata temu)
esski
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jest coś około 5..8 fotek tego obiektu, ..jeśli poza granicami, to nie wrzucam a wyrzucam
2023-05-08 09:44:51 (3 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do esski : To Zaolzie, nie wyrzucaj .
2023-05-08 09:52:10 (3 lata temu)
do esski : Jeźeli masz te zdjięcia, no to dawaj ☺☺☺ Obiekt zlokalizowany, ma znacznik i w chwili wolnego dorobie i tą linie kolejową....
2023-05-08 18:54:35 (3 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do da signa: Juź ma swój obiekt i linie kolejową....
2023-05-08 11:41:45 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Potrzebna podpowiedź w sprawie przypisania.
2025-03-15 20:32:31 (rok temu)
6 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet