| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Piwowarska 15
10
m
Karwina (Karviná)
Piwowarska 12
20
m
Karwina (Karviná)
Piwowarska 16
20
m
Karwina (Karviná)
Budynek gospodarczy
35
m
Karwina (Karviná)
Restauracja "Baron"
38
m
Karwina (Karviná)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ewqa100
 
+2 głosów:2
Widzę, że wszystkie domy w Karwinie mają podwójną numerację i to już od wielu lat ,ciekawa jestem jak to funkcjonuje :)
2019-03-11 01:37:39 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Dziękuję za wyjaśnienia :) Ciekawa ta dyskusja o podwójnej numeracji domów. Myślałam, że zasada jest bardziej prosta i jest to jest jakaś stara i nowa numeracja , a tu jak widać sprawa jest bardziej skomplikowana.
2019-03-12 05:52:35 (7 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Podobnie jest w Pradze.
2019-03-11 02:24:50 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Nie tylko w Karwinej, wszedzie tak jest. Pierwszy numer jest identifikujace budynek w skali Miasta, i drugy numer jest orientacyjny dla konkretna ulice. Juź od Austro-Wegier sa tak u nas numery dodawane. Co innego jest to, źe obydwa numery sa umieścione na domu. Frysztat jest stara dzielnica, i niejest to przeciw przepisóm, to moga zostać obydwa numery.
2019-03-11 08:39:22 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do 4elza: U Pragy jest dodatkowy problem z numeracja i wtym, źe Praga jest polaczeniem miast i ich dzielnic. Na samym poczatku byly 3 miasta zjednoczone w jedno-Stare Miasto, Nowe Miasto i Mala Strana. W latach XX.tych XX wiek. doślo do zlaczenia innych miast i dzielnic w jedna Wiekia Prage.
2019-03-11 08:44:26 (7 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do vetinari: Nie do końca jest jak piszesz. To co była za Austrii to były tzw. numery konskrypcyjne w odniesieniu do dzielnicy miasta lub wioski oraz numery budynku w odniesieniu do ulicy. Obecna podwójna numeracja została wprowadzona dopiero w 2000 r. i to nie wszędzie. Zależy to od władz każdej miejscowości. Moim zdaniem numeracja - nieważne już czy pojedyncza, czy podwójna - miała być jednakowa w całym państwie.
2019-03-11 19:21:18 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ciekawe jest również to, że mieszkania w większości nie mają numeracji, tylko same nazwiska lokatorów. Być może, na nowych osiedlach jest już inaczej, ale Ty pewnie wiesz to lepiej :-)
2019-03-11 16:57:16 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: No..kiedyś pisalem do swojej Izky listy( jeścze za czasów PRLu) Bonin 6/15 kiedy 6 byl numer domu i 15 numer mieszkania i tak jest do dziśaj ☺☺☺
2019-03-11 17:30:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do czesil: Czyli inaczej nadal sie pokazuje, źe pierwszy numer, dluźszy jest numerem katastralnym w odniesieniu do katastru miasta, i drugy numer jest orientacijnym co do ulice. Wedlók przepisu. jeźeli na posesii powstaje nowy budynek po wyburzeniu starego, powinien otrzymać nowy numer.Chodzi nie tylko o orientacie dla ludzi. Kaźa posiedloścz, dom i naprz. garaź jest przedewszytkym majatkiem, nieruchomościa, i to znaczy....podatky☺☺☺ I jak idzie o pieniadze, to jest zawsie zprawa powaźna. Numeracjie budynków, razem z obowiazkiem nazwiska wlaściciela posiadlości i ziemi wprowadzila austriacka cesarzowna Maria Terezia podczas reforem( tz. Terezianskie katastry) które mialy uzupelnić brakujace pieniadze po wojnach z Prusami i wojnach o dziedzictwo bawarskie.
2019-03-12 06:59:45 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet