| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Ostrawska

Dawniej: Armii Czechosłowackiej (ČSA)
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12
augiasz
 
Znajdował się przy głównej ulicy Karwiny, niestety nie jest w stanie znaleźć go na kontaminace.cenia.cz.
2018-02-24 08:26:27 (8 lat temu)
do augiasz: Mam kolege ktury jest pasionatem starej Karwinnej. Ma wielkie zbiory zdjieć i mapy, ale brakuje nam wspólny czas na spotkanie, on pracuje na tz "karuzele". Ale chyba w tym tygodniu nam sie uda spotkać.
2018-02-24 18:02:18 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dostalem informacije na temat tego budynku, zaeditowalem i dodalem znacznik na mapie :-)
2018-02-24 22:48:05 (8 lat temu)
augiasz
 
do vetinari: Świetnie - dzięki!
2018-02-25 08:41:39 (8 lat temu)
do augiasz: Nie ma za co, te tereny sa mi bardzo blizke, i coś malo o nich wiem i pamientam. Swoja droga, kolega mnie uprzedzil przed jednym problemem, to co my tutaj mamy jako dzienice Doly jest..stara, nie istniajaca Karvinna. Wiem źe ma sporo zdjieć i informacii na temat tego miejsca, wiec wierze mu. Pozostawimy ta nazwe albo poeditujemy jako nieistniejaca Karwinna ?
2018-02-25 09:21:25 (8 lat temu)
augiasz
 
do vetinari: Myślę, że będziemy dodawać według stanu obecnego, czyli do obecnej dzielnicy Doly. Można do niej dopisać jako dawną nazwę Karwinna.
2018-02-25 10:31:00 (8 lat temu)
do augiasz: Dobra, masz racjie, chyba by to stwarzalo problem, bo napewno mam w planu dodacz zdjiecia obecnych obiektów wartych mojim zdaniem źe by tu byly dodane naprz na poruwnanie-cmentarz, pomniky, kościól..pare rzeczy tam jeścze pozostalo. Ja pamietam jeścze zabudowe kolo ul. Ostrawskiej i kolonie Meksiko i Nowy Świat, Amerike itd. Ciekawe ile z tego pozostalo...Trzeba sprawdzić.
2018-02-25 12:17:46 (8 lat temu)
augiasz
 
do vetinari: Proponuję kiedyś jakiś wspólny wypad.
2018-02-25 13:14:48 (8 lat temu)
do augiasz: Ok, bo jest tam tego sporo, jak tylko te cholerne mrozy przejda w prześlóścz...Jakoś sie umluwimy, proponuje jakaś sobote albo niedziele, bo ciagu tygodnia jestem do niczego, tz. rano jestem ready bo jestem po nocnej zmnianie ale po poludniu to jestem do raczej nieprzytomny, nawed kawa niepomaga.
2018-02-25 13:28:56 (8 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Super,
2018-03-07 18:21:30 (8 lat temu)
czesil
 
Na miejsce wypadku przybyła również ekipa filmowa. Gdzieś ten króciutki film widziałem, ale gdzie to było?
2018-03-22 20:43:31 (8 lat temu)
2018-03-22 20:47:56 (8 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: O! Dzięki!
2018-03-22 20:53:18 (8 lat temu)
vstrone
 
do vetinari: A to chodzi o kopalnię "Gabriel" czy "Gabriela" - rodzaj męski czy żeński? W tym filmiku podają "Gabriel".
2018-03-24 19:28:50 (8 lat temu)
czesil
 
do vstrone: Powinno być Gabriela - rodzaj żeński.
2018-03-24 19:48:25 (8 lat temu)
do vstrone: Nazwa pochodzi od imienia źony jednego z wlaścicielów kopalni-Gabrieli ŽerotÍn...
2018-03-24 19:54:44 (8 lat temu)
vstrone
 
do czesil: Dziękuję :-)
2018-03-24 20:03:51 (8 lat temu)
vstrone
 
do vetinari: Dzięki za informacje. Od razu wszystko wiadomo. Tak to Zaolzie powinno się opisywać i promować :-)
2018-03-24 20:03:26 (8 lat temu)
I pare metrów od kamienicy, w kierunku do KWK Gabriela..kutowa knajpa...teź prześla do krajiny wiecznego czepowania piwa....
2018-05-01 07:04:32 (8 lat temu)
Piękny pomnik! Wzruszający widok... Szkoda, szkoda, że nie przetrwał w tym stanie, z nazwiskami.
2018-12-11 00:49:10 (7 lat temu)
Ale nazwiska są teraz z tyłu! Skąd ja to znam...
2018-12-11 01:13:13 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Nastepny obiek watry uwagy i zwlaścza poszukania. Ja go wogule niepamietam , wiec nastepne wyzwanie ☺.
2019-01-20 14:17:24 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Już myślałam, że to zdjęcie krzywe, a to przecież ten niezwykły pochylony kościół :)
2019-01-25 05:26:44 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: ☺☺☺
2019-01-25 06:42:15 (7 lat temu)
Coś mi tam leci glowa źe podobny dom stal swojego czasu w Darkowie...ale tam z starej zabudowy juź niepozostalo nic....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2019-02-23 19:19:02 (7 lat temu)
Mam jeścze pytanie, zkad ta data 38-39 ? Masz jakieś informacjie o tym zdjieciu ?
2019-02-24 18:32:45 (7 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2019-02-24 20:47:54 (7 lat temu)
2019-02-24 18:55:20 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Link do zdjęcia w NAC wiecej nic nie wiem
2019-02-24 19:14:38 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Dodalem pod obiekt ☺☺☺ Trafiony zatopiony ☺☺☺
2020-09-25 07:21:49 (5 lat temu)
do Krzyś_: Dziekuje, musie ta ksiaźke kupić...Z tej Karwinnej pozostaly wlaśnie tylko te zdjiecia i wzpomnienia. Mam pare zdjieć których nie dalem rade identifikować, i sie pokazalo źe przynajmniej jedno juź znalazlo swoje miajce i obiekt. Dziekuje jeścze raz.
2019-02-25 06:59:12 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Zkrzyźowanie ulic Husa i Ostrawskiej. Kostka brukowa wskazuje źe tutaj się ciągnela pierwotna ulica Ostrawska zanim wybodowano nową droge dwujezdniowa łącząc...
Ogólny widok na ulice Ostrawską na wysokości wylotu z miasta w kierunku na Ostrawe. Droga szybkiego ruchu. Na tym przejściu dla pieszych, gdzie zrobilem zdji...
1930
-
1939
1930
-
1939
1938
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1938
1938
-
1962
1938
-
2006
1965
-
2006
Ulica Ostrawska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet