| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (23)
Obiekty w okolicy
Urząd Miasta
33
m
Katowice
3 Maja 10
37
m
Katowice
Młyńska 1
43
m
Katowice
Kamienica "Belweder"
43
m
Katowice
Pocztowa 3
44
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom Kochmanna

Architekt: Ignacy Grünfeld (2 realizacje)
Zbudowano: 1903/07
Dawniej: Haus Kochmann
Zabytek: A/1390/89 z 23.10.1989
1 subskrypcja
Kamienica "Pod Butem" (ul. 3 Maja 6 i 8); wpisana do rejestru zabytków (nr rej.: A/1390/89 z 23 października 1989), wzniesiona w latach 1903−1907 według projektu sygnowanego przez Hugo Grünfelda, wybudowana w stylu neogotyckim z elementami secesji[32]. Jako pierwsza powstała kamienica pod numerem 6, wzniesiona w 1903. W 1907 dom rozbudowano do rozmiarów dziesiejszych. Kamienice zlokalizowano na planie przypominającym prostokąt (posiadają one boczną oficynę). Niesymetryczną elewację frontową przebudowano w parterze i licowano czerwoną cegłą z tynkowanym detalem architektonicznym. Powyżej istnieją okna zamknięte łukiem odcinkowym, a na osi centralnej − wsparty na kosolach trójboczny wykusz z loggią balkonową. Dekoracje loggi i płycin podokiennych przedstawiają dęby.
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Że też się chciało kiedyś takie cuda robić.
2015-01-05 15:36:19 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Dokładnie. Teraz byle taniej.
2015-01-05 15:50:48 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Andrzej G: Tak, teraz musiałoby być w 1000 egz., inaczej się nie opłaca.
2015-01-05 16:17:47 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Przypuszczam, że wtedy też można było kupić według katalogu gotowe wyroby. Może nie w ilościach dużych, ale...
2015-01-05 19:14:25 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Brzózka wyrosła :(
2015-01-05 15:36:58 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Może nowa wiecha. ;-)
2015-01-05 15:51:13 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Nieźle wtopiła się w otoczenie :D
2015-01-05 18:10:33 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: To jest istne bohaterstwo :) Pamiętam takie brzózki z dzieciństwa wczepione wysoko w szkielet browaru Haasego przy Krakowskiej.
2015-01-05 18:31:19 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Powiem, tak. Jak robiłem zdjęcie, to w zasadzie jej nie zauważyłem. Dopiero na ekranie komputera się ujawniła. :-)
2015-01-05 18:55:44 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Nic dziwnego, że brzozy jako pierwsze są sadzone na kiepskich jakości glebach skoro potrafią rosnąć nawet na budynkach :)
2015-01-05 19:10:06 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Neo[EZN]: Stąd brzozy uważane są za chwasty i wycinane masowo do dekoracji na uroczystości kościelne i inne.
2015-01-05 19:12:41 (11 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2020-12-26 11:19:21 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do fantom: Moje główkowanie było bezowocne - uroczyście dziękuję !
2020-12-26 11:39:58 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Dana : Ze świątecznymi pozdrowieniami ......;)
2020-12-26 11:43:14 (5 lat temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Tu widać tę witrynkę pracowni obuwia:
2021-11-16 20:30:55 (4 lata temu)
fantom
 
2021-11-16 20:11:02 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2021-11-16 19:20:00 (4 lata temu)
Zbliża się reforma Minca.
2021-11-16 19:27:38 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
2021-11-16 20:07:35 (4 lata temu)
Ktoś rozpozna model zaparkowanego trójkołowca?
2021-11-17 10:11:24 (4 lata temu)
TW40
 
do ZPKSoft: Przedwojenny model...
2021-11-16 21:06:17 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Może Tempo E200 lub pokrewny?
2021-11-17 14:12:55 (4 lata temu)
yani
 
do Krzyś_:
Tempo A400?
2021-11-17 14:18:18 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do yani: Tylko ten ma poziome przetłoczenia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Kor.
2021-11-17 14:47:32 (4 lata temu)
yani
 
+2 głosów:2
2021-11-17 14:54:40 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do yani: No, ten by pasował
2021-11-17 14:57:30 (4 lata temu)
Fotopolanin w akciji 😀
2022-06-23 06:48:23 (4 lata temu)
Dzisiejszy Skarbek albo tuż obok niego
2023-09-20 00:28:47 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
I proponuję przypisać do panoram.
2023-09-20 06:58:39 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: Widok z Domu Prasy. Na 1 planie 3 Maja 6-8 od podwórka.
2023-09-20 06:36:03 (2 lata temu)
do fantom: Ktoś źle dodał znacznik to nie jest dom Ślązak tylko
2023-09-20 10:09:00 (2 lata temu)
do Eugeniusz S.: Teraz dobrze ?
2023-09-20 10:19:38 (2 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak uzupełniłem resztę notek.
2023-09-20 10:55:10 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: To nie jest Cafe Europa przy Mickiewicza, tylko Dom Kochmanna przy 3 Maja do którego jest przypisane zdjecie.
2023-09-20 11:04:41 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet