| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Ligocka

Dawniej: Wiejska, Dorfstrasse, Kattowitzerstrasse, Ellgother Straße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Był za wąski i budując nowy zmieniono nieco przebieg ulicy Ligockiej?
2014-03-22 14:31:59 (12 lat temu)
Wąski na pewno był , ale musiano go zburzyć bo zmieniali przebieg ulic Ligockiej i Piotrowickiej.
Widoczna ulica na fotce to objazd dla samochodów ciężarowych by ominąć Ligotę i częściowo Panewniki.
2014-03-23 16:16:30 (12 lat temu)
Zawsze mi się podobał ten bluszcz
2020-05-15 03:35:02 (6 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2024-09-26 12:56:31 (rok temu)
Sylwester Ch
 
+1 głosów:1
Mieszkańcy tego budynku chyba powinni skorzystać z pomocy ogrodnika :P
2020-06-21 07:26:31 (6 lat temu)
4elza
 
do Sylwester Ch: Wilgoć tam pewnie niezła jest ;-)
2020-06-21 07:33:26 (6 lat temu)
Ewqa100
 
do 4elza: ... i pajaki :)
2020-06-21 20:37:36 (6 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Szczęśliwy ten dom gdzie pająki są :))
2020-06-21 20:39:45 (6 lat temu)
2021-02-03 14:33:29 (5 lat temu)
Ten budynek nadal istnieje. Jego obecny adres to Ligocka 80 - tak więc mamy zdublowany obiekt. Widoczna z tyłu kamienica również stoi na swoim miejscu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2025-12-26 00:51:05 (6 miesięcy temu)
Foto piesek
2025-12-27 15:23:24 (6 miesięcy temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Jeśli to ten to istnieje częściowo. Skrzydło widoczne tu po prawej zostało skrócone.
2025-12-26 11:56:02 (6 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Mimo ściętego narożnika Ligockiej 80 to dwa różne budynki. Widać to dobrze na planie (warstwa 1958-61):

A ten z tyłu stoi do dziś - dodałem znacznik.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2025-12-26 12:16:06 (6 miesięcy temu)
do Krzyś_: Masz rację - mój błąd.
2025-12-26 20:18:03 (6 miesięcy temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+3 głosów:3
Studzienka kablowa. Bursztynowej komnaty tam nie znajdziesz. :-)
2021-05-09 23:15:09 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Grzegorz Małyszczuk: Takymi komentarzami mi odbieraś i kradnieś moje mrzenia i sny ☺☺☺
2021-05-09 23:17:17 (5 lat temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
do Grzegorz Małyszczuk: Dzięki, przypisałam :) Eh... rzeczywiście zniszczyłeś moje marzenia o odkryciu tajemnych lochów :) :)
2021-05-10 10:24:46 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Studzienka kabli telefonicznych.
2021-05-10 14:48:23 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do vetinari: Strasznie mi przykro. Czy możemy utopić to w piwie?
2021-05-09 23:18:41 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: ☺☺☺ moźemy wyprubować
2021-05-09 23:19:55 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do vetinari: To brzmi jak plan. :-)
2021-05-09 23:21:00 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: No....jak chodzi o piwo, tam jest kaźdy plan dobry, tylko czasu mi ostatnio brakuje, i oficialnie otwartej restauracji...lubie konspiracjie i male bunty, ale bez przesady...juź mi brakuje tego huku i walke o wolne miejsce...☺
2021-05-09 23:25:45 (5 lat temu)
do vetinari: U nas otwierają ogródki w knajpach. Wbijaj do Kato. :-)
2021-05-09 23:32:19 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Będe się kręcil w Katowicach w piątek, kdzieś okolo 6 nad ranem....to raczej następnym razem co ☺
2021-05-09 23:36:46 (5 lat temu)
do vetinari: Raczej następnym razem. O 6 otwartej knajpy nie uświadczysz.
2021-05-10 08:11:35 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Przykro mi. Może następnym razem? ;-)
2021-05-11 00:35:19 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Fabryka ta była w miejscu dzisiejszego Euro Centrum i Lidla przy Ligockiej.
2021-10-14 08:15:11 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
2021-10-14 08:40:13 (4 lata temu)
Ewqa100
 
Dzięki :) Założyłam obiekt. Zastanawiam się czy ten dom na dole z lewej to nie jest nieistniejący obecnie familok przy Ligockiej 123
2021-10-14 17:43:51 (4 lata temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Być może budynek w głębi po prawej to pozostałość tej fabryki?
2021-10-14 08:52:58 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Myślę że to ten sam.
2021-10-14 18:17:49 (4 lata temu)
Krzyś_
 
Może to ul. Ligocka, a te dwa wyższe domy po prawej - Filarowa 2 i 4.
2023-03-05 19:31:51 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Można przypisać.
2023-03-13 12:31:42 (3 lata temu)
ylooC
 
Co masz na myśli pisząc w opisie "Pierwszy pomnik".... oprócz tego że jest to napis znajdujacy się pod fotografią dodany w albumie który któś zeskanował ?
2025-02-21 22:53:44 (rok temu)
JotDee
 
do ylooC: Poprawiłem w opisie.
2025-02-27 11:35:39 (rok temu)
JotDee
 
Zdjęcie pochodzi ze strony edus.ibris.pl, podpisane jako "Ze zbiorów rodziny Pyków".
2026-05-27 14:13:30 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
10 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ulica Ligocka - obiekty i wydarzenia
65 66
125
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet