| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Getto

Zbudowano: 1941-03-31
Zlikwidowano: 1942-08
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
MFeldo
 
Pytanie do wstawiającego to zdjęcie (esski): czy zdjęcie było opisane, skąd identyfikacja jako Busko? Ta sama fotografia jest lokalizowana (również na fotopolska) jako Kielce: "Lata 1941-1942 , Południowa strona Starowarszawskiego Przedmieścia widziana z Piotrkowskiej"
2025-04-21 07:52:21 (rok temu)
4elza
 
Wymiana.
2025-04-22 08:03:59 (rok temu)
4elza
 
do MFeldo: Przypuszczam, że esski Ci nie odpowie...
Z dużą dozą prawdopodobieństwa - to rzeczywiście getto w Kielcach.
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, jedno z tych zdjęć zostanie usunięte po weryfikacji.
2025-04-21 08:04:18 (rok temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do 4elza: Doedytowałem to zdjęcie, a swoje usuwam.
2025-04-21 10:05:05 (rok temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
to raczej też nie RAdom, tylko Kielce,
2020-01-23 23:51:21 (6 lat temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
2023-02-07 19:05:39 (3 lata temu)
Jacy
 
do rob3rttc: Super, dzięki.
2020-01-24 10:03:28 (6 lat temu)
Jacy
 
do nukebro: Mówisz i masz ;)
2023-02-07 20:13:13 (3 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do Jacy: Dzięki!
2023-02-07 23:19:24 (3 lata temu)
2021-05-06 09:15:12 (5 lat temu)
Teren zakaźny...
2021-05-06 09:18:38 (5 lat temu)
Jacy
 
Wydaje mi się, że już widziałem to zdjęcie w zidentyfikowanych 🤔
2024-02-17 21:56:08 (2 lata temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
Dana
 
do ritterswalder: Usuwam wcześniejsze, bo gorsze, Dzięki!
2021-05-06 09:46:09 (5 lat temu)
ylooC
 
do Jacy: Warszawa? Takie wskazanie się pojawia w sieci... mało prawdopodobne... ale zawsze jakiś trop
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2024-02-18 00:25:49 (2 lata temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do nukebro: Brawo! I o to chodzi, żeby wyciągnąć zdjęcie z czeluści a ktoś coś sobie przypomni 😊
2024-02-18 08:13:20 (2 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do nukebro: Serdeczne podziękowanie!
2024-02-18 08:40:57 (2 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Może Kielce?
2022-11-04 12:38:58 (3 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak, to Kielce, Starowarszawskie Przedmieście.
2022-11-05 23:58:51 (3 lata temu)
do nukebro: Widzę, że ta ulica nie ma znacznika na mapie. Czy nie udałoby się go nanieść ?
2022-11-06 07:00:47 (3 lata temu)
cm
 
+2 głosów:2
do da signa: Naniesiony, ale tak w przybliżeniu. Układ ulic i budynków bardzo się zmienił w tym rejonie i trudno precyzyjnie odtworzyć przebieg ulicy.
2023-02-23 17:07:51 (3 lata temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
Przepisałem z Radomska do Kielc.
2024-06-28 02:26:01 (2 lata temu)
Robert Cze
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu widoczna jest tablica z napisem: "Seuchengebiet Teren zakaźny ..." Takie "rejony objęte kwarantanną" w Warszawie były zakładane już w listopadzie 1939 roku. Były to dzielnice żydowskie, ale mogli (w sensie: mieli prawo) w nich mieszkać również Polacy i folksdojcze. Dlatego często na zdjęciach z takimi tablicami widać, że nie wszyscy "za barykadami" noszą na ramieniu białą opaskę z gwiazdą Dawida. Żydzi mieli również prawo opuszczać te dzielnice, aby móc pracować.



W okresie od kwietnia 1941 do sierpnia 1942 roku powstały prawnie ustanowione getta. Były one opisane "JUDISCHES VOHNVIERTEL DZIELNICA ŻYDOWSKA ...". W tak opisanych dzielnicach mieszkali tylko i wyłącznie Żydzi (mieszkańcy innych narodowości byli wysiedleni z tych dzielnic) i mogli oni opuszczać getta tylko z ważną przepustką. Takowe otrzymywali naprawdę nieliczni. Przy barykadach byli na stałe policjanci-wartownicy i przepuszczali tylko tych z ważnymi przepustkami.



Sugerując się rodzajem tablic powinniśmy zatem datować zdjęcia (dotyczy tylko zdjęć Kielc!) na okres:
- listopad 1939 do marzec 1941 dla tablic z napisem: "Seuchengebiet Teren zakaźny ..."
- kwiecień 1941 do sierpień 1942 dla tablic z napisem: "JUDISCHES VOHNVIERTEL DZIELNICA ŻYDOWSKA ..."
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: linki
2023-04-17 20:27:17 (3 lata temu)
nukebro
 
+1 głosów:1
do Robert Cze: Dzięki za komentarz. Poprawiłem daty.
2023-04-18 10:46:45 (3 lata temu)
Robert Cze
 
+4 głosów:4
Ulica Silniczna w Kielcach (id: u129781 )

2023-04-14 09:14:31 (3 lata temu)
Na zdjęciu widoczna jest tablica z napisem: "Seuchengebiet Teren zakaźny ..." Takie "rejony objęte kwarantanną" w Warszawie były zakładane już w listopadzie 1939 roku. Były to dzielnice żydowskie, ale mogli (w sensie: mieli prawo) w nich mieszkać również Polacy i folksdojcze. Dlatego często na zdjęciach z takimi tablicami widać, że nie wszyscy "za barykadami" noszą na ramieniu białą opaskę z gwiazdą Dawida. Żydzi mieli również prawo opuszczać te dzielnice, aby móc pracować.



W okresie od kwietnia 1941 do sierpnia 1942 roku powstały prawnie ustanowione getta. Były one opisane "JUDISCHES VOHNVIERTEL DZIELNICA ŻYDOWSKA ...". W tak opisanych dzielnicach mieszkali tylko i wyłącznie Żydzi (mieszkańcy innych narodowości byli wysiedleni z tych dzielnic) i mogli oni opuszczać getta tylko z ważną przepustką. Takowe otrzymywali naprawdę nieliczni. Przy barykadach byli na stałe policjanci-wartownicy i przepuszczali tylko tych z ważnymi przepustkami.



Sugerując się rodzajem tablic powinniśmy zatem datować zdjęcia (dotyczy tylko zdjęć Kielc!) na okres:
- listopad 1939 do marzec 1941 dla tablic z napisem: "Seuchengebiet Teren zakaźny ..."
- kwiecień 1941 do sierpień 1942 dla tablic z napisem: "JUDISCHES VOHNVIERTEL DZIELNICA ŻYDOWSKA ..."
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: linki
2023-04-17 20:26:31 (3 lata temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
do Robert Cze: Przy okazji widać numer Piotrkowska 34 po prawej stronie. Można dodać znacznik:
2023-04-14 11:57:45 (3 lata temu)
labeo7
 
do Robert Cze: Dzięki za identyfikację.
2023-04-14 16:40:48 (3 lata temu)
do nukebro: Rozumiem, że to Ty założyłeś obiekt "Piotrkowska 34" - a skoro tak, to utwórz proszę obiekt "Piotrkowska 36" i przypisz do niego zdjęcie zalinkowane poniżej.
2023-04-14 12:48:36 (3 lata temu)
do nukebro: Jeśli już utworzysz obiekt "Piotrkowska 36", to możesz dać zanczniki:
- na budynek z lewej strony kadru
- na budynek z tego zdjęcia
2023-04-14 12:51:17 (3 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Robert Cze: Obiekt dodany, (Rozumiem, że nieistniejący). Zdjęcia przypisane + znaczniki - nie znam Kielc więc lokalizację na mapie pozostawiam tubylcom.
2023-04-14 13:17:14 (3 lata temu)
nukebro
 
+2 głosów:2
do ylooC: Dzięki, ubiegłeś mnie :-)
2023-04-14 13:21:09 (3 lata temu)
Robert Cze
 
+1 głosów:1
do ylooC: Ja również dziękuję. To jest wyburzona już część miasta i bardzo trudno jest ustalić/odtworzyć adresy budynków. Każda tabliczka numerowa na budynku jest na wagę złota.
2023-04-14 13:23:43 (3 lata temu)
cm
 
Jeżeli to jest Okrzei, to w którym miejscu?
2024-02-22 08:44:09 (2 lata temu)
luc
 
+3 głosów:3
Okrzei 2
2024-02-22 10:03:08 (2 lata temu)
Mariusz Ucig
 
+1 głosów:1
Super zdjęcie, nie widziałem go jeszcze.
2024-02-22 16:24:44 (2 lata temu)
cm
 
do luc: Bingo. To, co brałem za osobny parterowy budynek, jest po prostu częścią z dodatkowym gzymsem pomiędzy parterem a pierwszym piętrem.
2024-02-22 16:20:59 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
2024-02-22 22:29:23 (2 lata temu)
do labeo7: Aaa ... to już teraz poznaję, zrobiłem nawet w zeszłym roku zestawienie porównawcze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: podanie linku
2024-02-23 06:50:09 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Kielce,to będzie wejście do getta kieleckiego. Zdjęcie nr 3
2025-01-20 16:18:37 (rok temu)
Woj11
 
Lublin to będzie. Warto sprawdzić czy przypadkiem nie mamy go już.
2025-03-27 20:57:06 (rok temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do Woj11: Cofam Lublin. Po weryfikacji getto kieleckie widok od strony Piotrkowskiej
2025-03-27 21:08:27 (rok temu)
nukebro
 
do Woj11: Dubel, ale nie przycięty, więc może oba niech zostaną?
2025-03-27 22:16:03 (rok temu)
cm
 
do nukebro: To wydaje się wyraźniejsze, poza tym jest większe. Tylko szkoda, że ma ten maziaj na środku. No i ramki do obcięcia
2025-03-28 07:21:13 (rok temu)
TW40
 
do cm: Ramki krzywe ale nie do obcięcia...
2025-03-28 10:47:06 (rok temu)
cm
 
do TW40: Mogę przyciąć (delikatnie), jeśli dostanę oryginał zdjęcia (bez logo FP). Tą białą kreskę też bym trochę zamaskował.
2025-03-28 14:50:04 (rok temu)
21 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet