| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (16)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Wojewódzka Komenda Policji Państwo...
7
m
Warszawa
Widok 1 - Bracka 19
106
m
Warszawa
Budynek biurowy
115
m
Warszawa
Aleje Jerozolimskie 16
132
m
Warszawa
Łaźnia Diana
139
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kiosk „Ruchu”

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2024
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
polskup
 
Jak proponujecie to zdjęcie przypisać? Póki co wrzuciłem luzem w Bracką.
2026-03-24 20:00:07 (3 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Najstarszy wizerunek tego kiosku z GSV z roku 2009

Tu najnowszy wizerunek z roku 2023
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-03-25 06:45:50 (3 miesiące temu)
polskup
 
To jeszcze uzupełnię: Widoczny na tym zdjęciu fragment napisu "...KA" to właśnie kolejna buda - gastronomiczna.
2026-03-25 07:07:35 (3 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do polskup: Do kiosku Ruchu.
2026-03-24 21:14:29 (3 miesiące temu)
polskup
 
do Neo[EZN]: A kiosk ruchu? Nie ma adresu, stoi pod Smykiem, ale z drugiej strony ma hipotetyczną Bracką - przebiega tam gdzie ludzie na dalszym planie, ale fizycznie na tym odcinku jej nie ma. Smyk ma adres Krucza 50, ale kiosk z nim nie miał nic wspólnego. Budynek w tle to Bracka 16. Po prawej Aleje Jerozolimskie, ale ulicy nie widać. Obiektu kiosku nie znalazłem. A sam zgłupiałem :)
2026-03-24 21:23:27 (3 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do polskup: Dałbym adres taki jaki jest najbliższy adres od tego istniejącego lub nie kiosku :)
2026-03-24 21:25:36 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: No ale kiosk stał tuż przy smyku i dostałby w ten sposób adres od Kruczej, co jest nonsensem. Jak wiele innych kiosków, chyba po prostu należy zrobić obiekt przypisany luzem do Brackiej, bez numeru.
2026-03-24 21:32:41 (3 miesiące temu)
polskup
 
do verbensis: Tak zrobię.
2026-03-24 21:41:39 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: Dorzuciłem do obiektu trochę oznacznikowanych. :)
2026-03-24 21:48:28 (3 miesiące temu)
polskup
 
do verbensis: Super. I chyba przyjmujemy, że to ten sam kiosk, choć buda się zmieniała na przestrzeni lat.
2026-03-24 21:53:50 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: Tak, ten sam. Ale - za nim był kiedyś jeszcze jeden kiosk, z antykwariatem (a pierwotnie - księgarenką). I tego chyba nigdzie nie widać....
2026-03-24 21:54:59 (3 miesiące temu)
polskup
 
do verbensis: Wczoraj już padłem, ale przed momentem zrobiłem "risercz". Poniżej wnioski, od końca:
1. Obiekt w ogóle przestał istnieć po marcu 2023, a przed sierpniem 2024 (GSV). Zaraz to skoryguję.
2. Wspomniana przez Ciebie księgarenka/zdejmowalnia sim-locków zakończyła żywot pomiędzy majem 2009 a lipcem 2011 (GSV). Znajdowała się w głębi, jeszcze bliżej Smyka.
3. Na ortofoto z 1990-94 to księgarenka była właściwym kioskiem, a przedmiotowego nie było - pojawia się na ortofoto z 2005 (albo 2001, ale tu rozdzielczość 0,75 m/pix nie pozwala za wiarygodną ocenę). Natomiast bliżej Orbisu, w osi Brackiej, majaczy jakaś inna buda (typ K67-Jugo?). Widać ją na ortofoto z 1990-94 (UM) i maja 2001 (Geoportal). To był jakiś fastfood i to z wyszynkiem, jak pamiętam. Coś jak jeszcze inna buda na tym zdjęciu: W czerwcu 2005 już jej nie widać.
Tym samym nasuwa się wniosek, że "Punkty handlowe pomiędzy CeDeTem a Orbisem na Brackiej na przestrzeni lat 1945-2024" to obszerny temat na pracę naukową, ale chyba trochę poza naszymi zainteresowaniami.
2026-03-25 06:40:25 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: Bo - jeśli dobrze pamiętam - facet od księgarenki rozpoczął biznes rugując prasę i powiększając liczbę oferowanych książek, na których lepiej zarabiał. I z pewnością nie był to już wówczas (1990?) kiosk "Ruchu", tylko pewnie prywatny. Natomiast tutaj: ewidentnie kiosk stał w miejscu tego drugiego, "Ruchowskiego", a nie księgarenki. Więc sprawa była ewidentnie płynna.
Natomiast budę z jedzeniem skutecznie wyrzuciłem z pamięci. Sądząc jednak z tego zdjęcia: - była to jedna z tych malutkich budek przewoźnych z jedną osią.
Ale - w miejscu tej przewoźnej oryginalnie (znaczy się w 1990) były szczęki (chyba warzywne) oraz... budka gastronomiczna, tak jakby wciśnięta przed księgarnię...?
2026-03-25 08:23:08 (3 miesiące temu)
polskup
 
do Bogdan JS: Znaczy "kiosku w tym miejscu". Budę wymieniono już po zdjęciu z 2009 a przed 2011.
2026-03-25 07:02:29 (3 miesiące temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
do polskup: Tak, kiosku w tym miejscu.
2026-03-25 07:09:48 (3 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do polskup: Zresztą - po drugiej stronie, od Kruczej, też była buda: , a w końcówce lat 80. buda i dwa Niewiadowy: :)
2026-03-25 08:27:59 (3 miesiące temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do verbensis: Rety! Co zdjęcie to inne budy. Przyznam, że róg od Kruczej w roku 1990 wrył mi się w pamięć dobrze, bo wówczas pomagałem kumplowi handlować bananami pod jednym z filarów Smyka. Gdzieś mam nawet filmik (niestety na 8 lub 16 mm). Warto odszukać.
2026-03-25 09:09:01 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 3 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet