| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Komunikacja miejska w Toruniu

Autobusy w Toruniu

Tramwaje w Toruniu

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Toruniu

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Dana
 
+1 głosów:1
Jedna z pocztówek z tym zdjęciem była wydana w 1914 roku.
2024-08-10 19:22:59 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dodatkowo przypisałam do tramwajów.
2024-08-10 19:26:50 (rok temu)
Jasiud2
 
To wjazd na most od strony Podgórza
2023-10-30 01:34:44 (2 lata temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: podmiana
2020-08-27 02:20:57 (5 lat temu)
Zdjęcie chyba trzeba wrzucić powtórnie. Do tego przy powiększeniu widać tylko jego połowę.
2020-08-27 17:44:01 (5 lat temu)
nikolai
 
+1 głosów:1
niemożliwe żeby to był rok 1991 ; raczej lata 60-te
2020-09-08 14:45:53 (5 lat temu)
mirekjot
 
+4 głosów:4
Ja bym powiedział, że to 1967. Nawiasem mowiac - dzieło mało uzdolnionego kowala - no, ale miało być nowocześnie...
2020-09-08 20:56:46 (5 lat temu)
nikolai
 
było jeszcze jedno takie "cudo" nr 108
2020-09-09 09:06:42 (5 lat temu)
Numer linii i układ zadrzwienia względem torowiska oraz teren przemysłowy z lewej - przemawia za tym, iż jest to pętla "Dworzec Pólnoc", funkcjonująca w latach 1955-1991, mniej więcej w tym miejscu Jak widać w 2012 r. stał jeszcze słup trakcyjny - chyba jedyna już pozostałość po pętli (wkrótce zdemontowany w związku z przebudową Szosy Chełmińskiej), to jest prawdopodobnie ten słup z lewej od tramwaju na zdjęciu. Utworzyłem obiekt i przeniosłem z niezidentyfikowanych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-09-09 10:17:53 (5 lat temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
2023-10-21 11:49:02 (2 lata temu)
esski
 
do blaggio.: Ok..później..teraz z telefonu nic nie uczynię.
2020-08-27 18:24:47 (5 lat temu)
esski
 
do nikolai: Jest tu wśród nas spec ot tego sprzętu, jeśli zerknie to poda z dokładnością do miesiąca. Opis jak opis, zawsze moźna zmienic, to co było na aukcji.
2020-09-08 16:27:44 (5 lat temu)
do nikolai: Tak, ale 108 trochę się różnił od 107. Widać, nie udało się "wykuć' dwóch takich samych :)
2020-09-09 12:22:26 (5 lat temu)
2023-05-05 22:06:01 (3 lata temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Podpisany wagon 232 nie może być wagon NaD bo ma kabinę, co zresztą widać na zdjęciu. D oznacza właśnie wagon doczepny. Nie ma też czegoś takiego NaND, jest albo ND albo NaD.

Skład tramwajów 232+233, z czego ten pierwszy jest Na a drugi NaD, zachęcam aby to poprawić
2024-09-28 16:46:33 (rok temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
Tak - to jest przystanek bezpośrednio przy pętli "Dworzec-Północ" (od lewej). Widoczny z tyłu przejazd kolejowy od stacji Toruń Północ. Przypisałem też do tego obiektu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup
2022-04-02 20:06:08 (4 lata temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
Podmianka z usuniętymi napisami.
2026-06-01 02:19:35 (27 dni temu)
To jest 803N, nie było wagonów typu 802Na.
2023-06-05 13:07:56 (3 lata temu)
do Krzysiek99: Tak, pierwotnie - 102 NaW. Pomyłka oczywiście - jest tak jak nazwa obiektu.
2023-06-05 15:15:31 (3 lata temu)
do Krzysiek99: Ale były 802 N w Łodzi,
2023-06-05 15:19:37 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: 802N tak, ale nie 802Na.
2023-06-05 15:24:40 (3 lata temu)
Patrząc przez pryzmat widocznej drogi dwujezdniowej to grę wchodzi ul Solidarności, Wały Sikorskiego lub Chopina, niemniej mam kłopot z dokładniejszym dopasowaniem do miejsca.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2023-06-21 00:18:30 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
2023-06-21 01:35:19 (3 lata temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Dokładnie w punkt - za drzewami z prawej zarys budynku banku z charakterystycznymi oknami

Obecnie część widocznych drzew nie istnieje w związku z budową Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu Dodałem znacznik dla lepszej identyfikacji miejsca.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2023-06-21 17:18:20 (3 lata temu)
Jasiud2
 
Zdjęcie z 1936 roku datujecie na 1911-1912?
2024-04-14 02:28:55 (2 lata temu)
do Jasiud2: 1936 to tylko rok wydania tej publikacji, zapewne jakiegoś tygodnika. Zdjęcie może być spokojnie starsze.
2024-04-16 08:35:28 (2 lata temu)
Jasiud2
 
+2 głosów:2
do Sebolek92: No właśnie zdjęcie przedstawia stan faktyczny z 1936 roku
2024-04-16 10:57:38 (2 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
do Jasiud2: Zmieniłem datowanie na sugerowane przez Ciebie :)
2024-04-16 12:52:50 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Przypisałabym do tramwajów, ale nie wiem jaki to model.
2025-10-05 18:39:50 (8 miesięcy temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do da signa: Dopisałem.
2025-10-05 18:42:37 (8 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Dziękuję :)
2025-10-05 18:43:48 (8 miesięcy temu)
W pierwszej chwili sądziłem, że to dubel ale jednak to inny kadr.
2026-03-07 02:22:48 (3 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ciekawostka - wykolejnica na torze tramwajowym.
2026-03-07 08:11:05 (3 miesiące temu)
59 Dyskusji (ostatnia 27 dni temu)
Komunikacja miejska w Toruniu - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet