| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Folwark
Obiekty w okolicy
Stajnia
52
m
Kopice
Brama
71
m
Kopice
Krzyż
91
m
Kopice
Kopice 51
93
m
Kopice
Most
138
m
Kopice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Folwark

Zabytek: 1941/69 z 01.02.1969
W pobliżu założenia pałacowo-parkowego znajduje się dawny folwark, który pozostaje pod zarządem Agencji Nieruchomości Rolnych. Jedynie dawny budynek mieszkalny administratora majątku jest własnością prywatną. Neobarokowy budynek, murowany z cegły, potynkowany, podpiwniczony, wzniesiony na planie prostokąta, dwukondygnacjowy, nakryty wysokim dachem czterospadowym z powiekami. Ozdobiony tarasem, ryzalitem i centralnie umieszczoną wieżą jest nie mniej efektowny niż niejeden pałac. Cenne budynki gospodarcze dawnego folwarku, bogato ozdobione detalem architektonicznym, pozostają w znacznie lepszym stanie niż sam pałac[1].

Do rejestru zabytków pod poz. 1941/69 z 01.02.1969 r. wpisano założenie folwarczne w składzie :
budynek mieszkalno-administracyjny
spichrz
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Oprócz układu krokwi, jak piszesz, widać jeszcze płatwie, słupy, podwaliny i parę innych elementów konstrukcji. Napisz ogólnie - rzut więźby.
2011-05-22 15:27:18 (15 lat temu)
do Danuta B.: To mnie zastrzeliłaś - nie znam się na tym zupełnie. Twoje rozwiązanie jest chyba najlepsze.
2011-05-22 15:44:58 (15 lat temu)
Hanna Janiszewska
 
+2 głosów:2
Pałac › Folwark › Gorzelnia - Jak te trzy słowa są ściśle z sobą związane.
2013-08-04 12:21:05 (12 lat temu)
Trochę jak stare szkockie zamczysko.
2013-08-17 15:15:57 (12 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do Hanna Janiszewska: Takich imponujących stajni ze świecą szukać. Rozmachem bije na głowę setki szlacheckich rezydencji.
2013-08-17 19:34:06 (12 lat temu)
do WW: Ja pierwszy raz widzę.
2013-08-17 19:58:42 (12 lat temu)
pawulon
 
A to całość jest stajnią, czy tylko część?
2013-08-17 21:06:27 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do pawulon: Myślę, że pierwotnie była to tylko stajnia , nadbudówki powstały później, może po wojnie.
2013-08-17 21:48:21 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Hanna Janiszewska: Zarządca też miał niczego sobie domek .
2013-08-17 21:50:31 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Trzeba mieć nielichą fantazję i kasę, żeby takie coś postawić dla koni, i zapewne dla obsługi tej stajni ;)
2013-08-17 21:53:04 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Zapewne, choć oprócz pieniędzy liczy się potrzeba otaczania się pięknem. Pani na zamku słynęła z zamiłowania do malarstwa (obrazy), jej małżonek uwielbiał wszystko co miało związek z polowaniem.
2013-08-17 22:15:41 (12 lat temu)
Ja wybuduję sobie stajnię, stajnię, albo dwie .../taka parafraza/
2013-08-17 22:19:43 (12 lat temu)
mag
 
Nie mogę dojrzeć ... gruszki, pyry (?). Z czego pędzą?
2013-08-10 22:54:24 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do mag : Ano kartofle :)
2013-08-10 22:59:26 (12 lat temu)
mag
 
do ZPKSoft: ... tradycyjnie. :)
2013-08-10 23:03:43 (12 lat temu)
Pewnie nieczynna od niedawna, skoro kartofelki jeszcze takie młode. A może "czynna inaczej"?
2013-08-11 15:13:19 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Hanna Janiszewska: Po zaprzestaniu działalności gorzelniczej, w budynku wykonywano jeszcze do niedawna usługę pomiaru zawartości skrobi w ziemniakach. Do dziś stoi specjalnie do tego skonstruowane urządzenie. Stąd też i resztki "materiału". Mam fotkę tej maszynki, ale z powodu panującego mroku jest kiepskiej jakości.
Dziękuję Haniu za uwagę, zmieniłam podpis pod zdjęciem, bo był niezgodny z rzeczywistością.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie
2013-08-11 15:21:34 (12 lat temu)
max
 
+1 głosów:2
do ZPKSoft: .... zawartość skrobii w ziemniakach i cukru w cukrze ;)
2013-08-11 15:45:04 (12 lat temu)
do ZPKSoft: O matko, to już tak ze mną źle? Bo ja sobie żadnej uwagi nie przypominam. Dziś? Wczoraj?
2013-08-11 16:58:52 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Dotarło do mnie. Nie, Zosiu, to miał być żart, że jeszcze ktoś nielegalnie pędzi.
2013-08-11 17:11:19 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do Hanna Janiszewska: Może i pędzi pokątnie. Tego nie wiem, jak by nie było budynek zamknięty i nie łatwo tam się dostać osobie obcej.
A Twój komentarz zwrócił mi uwagę na nieprecyzyjny podpis pod zdjęciem :) Niestety mnie nie było przy "zwiedzaniu" obiektu i musiałam zasięgnąć języka u fotografującego Pawła.
2013-08-11 20:06:20 (12 lat temu)
mag
 
Dwa walczaki ... :)
2013-08-10 22:49:29 (12 lat temu)
Ten z lewej wyraźnie starszy, warto zwrocić uwagę na nitowane do dennicy króćce wodowskazów.
2013-08-11 16:44:28 (12 lat temu)
mag
 
Kocioł walczakowy - paleniska
2013-08-10 22:48:40 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
do mag : Dziękuję i już poprawiam na obu fotkach.
2013-08-10 22:54:15 (12 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
W centrum kadru rektyfikator. Im wyższy, tym lepszy spirytus. Wiem, bo byliśmy w gorzelni:)
2013-10-28 15:11:01 (12 lat temu)
marian101
 
+2 głosów:2
Ponoć optymalna wysokość rektyfikatora to 17m.
2013-10-28 15:13:29 (12 lat temu)
Marek Kuliński
 
+2 głosów:2
do † Festung: Lepsze rozdzielenie frakcji :)
2013-10-28 15:16:35 (12 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
Ale z Was fachury od spiryta ;))
2013-10-28 15:31:56 (12 lat temu)
Marek Kuliński
 
+2 głosów:2
do pawulon: Przy jakiejś okazji przekażę przepisy otrzymane od kierownika gorzelni. Są dwa : dla pań i dla panów, robi się to z surowego spirytusu.
2013-10-28 15:36:20 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Kopice, zabudowania dawnego folwarku.
Kopice, zabudowania dawnego folwarku.
1975
-
1977
1975
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2013
2008
-
2013
2013
-
2014
2013
-
2023
2023
-
2024
2023
-
2024
2024
-
2024
Folwark - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet