| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (15)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Hala targowa
289
m
Kraków
Hala targowa
290
m
Kraków
Brama getta - ul. Limanowskiego
309
m
Kraków
Koszary CK armii Austro-Węgier
331
m
Kraków
Zakłady Przemysłu Odzieżowego "Vis...
389
m
Kraków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Most Podgórski

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1844-1850
Zlikwidowano: 1925/1936
Dawniej: Most Cesarza Franciszka Józefa I
1 subskrypcja

Nieistniejący już most w Krakowie nad rzeką Wisłą, który funkcjonował w latach 1850-1925 w miejscu wcześniejszego Mostu Karola. Łączył krakowski Kazimierz z miastem Podgórze (obecnie będącym dzielnicą Krakowa) u wylotu dzisiejszych ulic Mostowej i Brodzińskiego.
Wikipedia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Podg%C3%B3rski_w_Krakowie
 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
Dzięki za kawałek historii mojego miasta
2013-08-03 10:02:02 (12 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Podmiana + datowanie.
2019-08-15 21:59:39 (6 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
Zdjęcie dodane w 2010 r. jest w zdjęciach miesiąca w 2019 r.?!
2019-08-16 16:05:08 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
2025-05-23 07:13:54 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana + zmiana źródła.
2025-05-23 09:23:59 (rok temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Ależ proszę bardzo ;) A może dodasz coś od siebie, jakieś fotki, pocztówki itp.
2013-08-03 10:04:15 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do pawulon: No właśnie Strzyrzyc co jakiś czas wrzuca zdjęcia za co jesteśmy mu wdzięczni :) Będę musiał odkopać swoje z majowej wizyty i też coś może później powrzucam.
2013-08-03 10:14:38 (12 lat temu)
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dzień Dobry
Tak się składa, że nie dysponuję archiwaliami a jedynie zdjęciami współczesnymi mojego autorstwa i takie też moje zdjęcia pojawiają się na tym portalu.
Pewnie już wiesz, że w miejscu tego mostu jest zbudowana kładka Ojca Bernatka - bardzo kontrowersyjny obiekt, który podzielił lajkoników, według mnie kładka jest paskudna w porze dziennej a po zmroku robi się bardzo fotogeniczna.
2013-08-03 10:25:26 (12 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Ja będę tam za jakieś dwa tygodnie to też postaram się coś "cyknąć" i dodać na stronkę.
2013-08-03 10:17:52 (12 lat temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Niestety, tego nie wiedziałem.... bo jestem z Wrocławia, a w Grodzie Kraka bywam raz na kilka lat, i to najczęściej przejazdem. Świetnie będzie jak nam pokażesz tą kładkę, zobaczymy, ocenimy, i zapewne wyrazimy swoją opinię co do tego obiektu. Marzeniem wszystkich było by aby ten most został odbudowany w swojej oryginalnej formie, ale..... mówi się trudno, jest jak jest ;)
2013-08-03 10:43:10 (12 lat temu)
do pawulon: Zdjęcia kładki znajdują się już w mojej galerii a jak w wyszukiwarkę na stronie głównej wpiszesz "kładka Bernatka" to wyjdą Ci inne zdjęcia tej kładki, ja tez coś stopniowo będę dorzucał.
2013-08-03 10:59:05 (12 lat temu)
pawulon
 
do strzyrzyc: Dzięki za podpowiedź, już obejrzałem fotki tej kładki. Zdecydowanie wolałbym widzieć w tym miejscu taki most jaki był kiedyś, choć ta nowa budowla nie jest brzydka i swoje zadanie spełnia ;)
2013-08-03 11:13:42 (12 lat temu)
strzyrzyc
 
+1 głosów:1
do pawulon: łączy stare Podgórze Krakowa z Kazimierzem, pewnie swoje zadanie spełnia zwłaszcza że to kładka pieszo-rowerowa a ponadto miejsce wieszania tak zwanych "kłódek miłości".
2013-08-03 11:20:14 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do strzyrzyc: Te kłódki to według mnie totalna głupota. Młodzi się schodzą, potem rozchodzą, a kłódki zostają i rdzewieją, o od nich rdzewieje most. Niestety takich mostów z kłódkami jest w Polsce mnóstwo, w wielu przypadkach władze miejskie walczą z tym zjawiskiem, nie zawsze skutecznie.
2013-08-03 11:31:47 (12 lat temu)
esski
 
do Ryszard Kumorek: Zerknij co się stało 18 godzin temu od chwili kiedy pojawi się ten kjomentarz
2019-08-16 16:42:56 (6 lat temu)
Ryszard Kumorek
 
+1 głosów:1
do esski : Podmiana to podmiana, a nie dodanie od nowa. Dodanie było dziewięć lat temu.
2019-08-17 17:02:54 (6 lat temu)
esski
 
do Ryszard Kumorek: Podmiana to podmiana, ja skryptu nie piszę, skoro skrypt uznał iż temu zacnemu widoczkowi należy się, to otrzymał miano jakieś tam.. tygodnia,miesiąca roku.
2019-08-17 19:24:58 (6 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu już tylko filary - przęsła po demontażu.
2020-05-09 12:58:33 (6 lat temu)
To nie jest ul . Madalińskiego tylko ul. Przy Moście.
Lepiej Bulwar Podolski. W miejscu tego mostu obecnie jest Kładka Ojca Bernatka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2020-10-18 08:22:58 (5 lat temu)
4elza
 
do cracusiac: Dzięki, poprawione.
2020-10-18 08:29:16 (5 lat temu)
4elza
 
Czy w tle widać Pałac Kultury?
2021-03-14 07:40:07 (5 lat temu)
Jacy
 
Pałac Kultury powstawał w latach 1952-1955, więc albo go widać i nie te lata zdjęcia, albo to nie pałac.
2021-03-14 07:48:51 (5 lat temu)
rdx0
 
Potrafi ktoś zidentyfikować co za oznaczenie ma na czapce rogatywce przyszyte pan po lewej?
2021-03-14 14:55:38 (5 lat temu)
rdx0
 
do 4elza: To chyba nie budowa bo konstrukcja lekko "styrana",podpory nie wyglądają na nowe. Może remoncik . Chłopaki fajne ale czy polskie?
2021-03-14 10:06:15 (5 lat temu)
4elza
 
do Jacy: Bardzo słusznie i naukowo :-)
Datowania, podobnie jak i lokalizacji nie było, więc wpisałam intuicyjnie biorąc pod uwagę ubrania mężczyzn.
2021-03-14 07:52:23 (5 lat temu)
max
 
do 4elza: Te okrągłe węzły kratownicy to nie jest powszechne rozwiązanie. Prawdę mówiąc, pierwszy raz takie widzę. Może to pomoże przy identyfikacji, ale raczej tylko w oparciu o zdjęcia. Drewniany most, więc nie spodziewam się aby przetrwał do dziś.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2021-03-14 08:29:09 (5 lat temu)
Woj11
 
do 4elza: Wydaje mi się, że to bardziej iglica jakiegoś kościoła niż PKiN.
2021-03-14 08:47:11 (5 lat temu)
fantom
 
do rdx0: Wg mnie to lilijka.
2021-03-14 15:01:11 (5 lat temu)
rdx0
 
do rdx0: W pierwszy rzędzie lekko na prawo od środka jakaś czapka wojskowa i w prawym górnym rogu również. W prawej części zdjęcia po środku robotnik ma na głowie coś jakby hełm ? Ale taki wiekowy.
2021-03-14 15:04:20 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Chodzi mi oto czy to w Polsce czy nie.
2021-03-14 15:06:37 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Lilijka przedwojennych drużyn żeglarskich?
2021-03-14 15:12:18 (5 lat temu)
max
 
do fantom: Mnie to bardziej na coś takiego wygląda (żegluga śródlądowa):
2021-03-17 16:19:02 (5 lat temu)
fantom
 
do rdx0: Lilijka to ogólnoświatowy symbol skautingu. Przy okazji również ZHP.
2021-03-14 15:27:36 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Wiem tylko jak zasugerowałeś lilijkę to obejrzałem kilka i ta żeglarskich drużyn poprzez dodanie kotwicy jest taka " bogatrza" w wyglądzie.
2021-03-14 15:30:52 (5 lat temu)
rdx0
 
do fantom: Bogatsza znaczy się. Coś mnie ortografia atakuje.
2021-03-14 15:33:21 (5 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do max: Pewności 100% nie mam, ale wydaje mi się, że to Most Podgórski w Krakowie (wg. mnie podpory na obu zdjęciach są identyczne). We mgle widoczna iglica kościoła św. Józefa i (proszę zrobić zoom). Jeżeli remont to rok 1925, a jeżeli całkowita rozbiórka to 1936 rok. Znawców Krakowa proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-03-17 17:27:30 (5 lat temu)
fantom
 
2021-03-17 17:33:05 (5 lat temu)
max
 
do Woj11: Pasuje.
2021-03-17 18:19:14 (5 lat temu)
rdx0
 
2021-03-17 21:45:23 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: "Most Krakusa nie był w stanie zapewnić dostatecznej przepustowości. Dlatego na kamiennych filarach rozebranego mostu Podgórskiego zbudowano drewnianą kładkę z przęsłami kratowymi konstrukcji inżyniera Francosa. Kładka ta powstała w ekspresowym tempie pomiędzy 2 listopada 1925 a 2 lutego 1926 roku" - obstawiałbym patrząc na śnieg że to luty 1926. Link do strony z której pochodzi cytat
2021-03-17 21:58:48 (5 lat temu)
Woj11
 
do fantom: Dzięki.
2021-03-17 18:30:56 (5 lat temu)
Woj11
 
do max: Dzięki
2021-03-17 18:31:22 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: ładne trafienie
2021-03-17 21:11:42 (5 lat temu)
4elza
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-03-21 05:52:56 (3 lata temu)
Woj11
 
20 znaczków - wow! I Ciekawy zakres datacjii na stemplach i 1906 i 1907 i 1908
2023-12-07 21:05:20 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Bocznokołowiec "Kraków" plywał od 1903 roku
2023-12-12 08:44:07 (2 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Cała ta seria to Most Podgórski a nie kolejowy:
2025-05-05 21:16:01 (rok temu)
do fantom: No i coś mi nie grało. bo nigdzie nie było, że z kolejowego pozostały tylko filary. Dzięki.
2025-05-05 21:34:44 (rok temu)
LEWRO
 
+2 głosów:2
2025-05-05 21:16:26 (rok temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
Od roku 1925 wszystkie zdjęcia mostu są źle przypisane. Od tego roku most Podgórski przestał istnieć. Widoczny na zdjęciu most, to tymczasowy. Oddany do użytku w roku 1926 i działający do roku 1936.
2026-02-24 16:51:39 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Ul. Mostowa i Most Cesarza Franciszka Józefa.
Filary mostu Podgórskiego.
1850
-
1893
1850
-
1899
1890
-
1905
1895
-
1910
1895
-
1910
23
1925-1926
1914
-
1926
1914
-
1930
1925
-
1930
1928
-
1934
1931
-
1934
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet