| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Piastowska
20
22
32
47
50
59

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Piastowska

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
fantom
 
+1 głosów:1
Myślałem ze niewiele rzeczy jest mnie w stanie zaskoczyć...
2018-03-14 21:12:40 (8 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Na terenie toru wyścigowego, w tle widoczny Wawel z Wieżą Zygmuntowską nakrytą hełmem, zmienionym później podczas gruntownego remontu w 1897-98. Skorygowałam przypisanie.
2026-02-02 08:29:10 (4 miesiące temu)
do fantom: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-03-14 21:17:25 (8 lat temu)
Askofer
 
do fantom: A co w tym zaskakującego ??? Kobitki zawsze lubiły sobie pobrykać.
2018-03-14 21:37:29 (8 lat temu)
4elza
 
Korekta przypisania.
2025-03-12 06:05:00 (rok temu)
yani
 

Czy to nie będzie przebudowany ten budynek?
2025-03-12 13:45:57 (rok temu)
beznik
 
Coś z tym Bezogródkiem jest pomieszane. Cichy kącik nie jest na Focha.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2025-03-12 18:31:31 (rok temu)
Na rogu ul. Piastowskiej 22 i ul. Mydlnicka 2 stoi od lat "Gospoda". Moze to o nią chodzi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2025-03-12 20:35:58 (rok temu)
4elza
 
Coś tu zostało pozmieniane...

Ja założyłam (dwa lata temu) obiekt dla ""Stare Kazamaty" ze współczesną nazwą "Bezogródek food truck park" pod adresem Piastowska 20.
Przypisałam powyższe zdjęcie,ponieważ było w nn.
Kierując się sugestią yani, teraz zmieniłam jak widać.
Nazwę współczesną "Bezogródek..."skorygowałam na ówczesną.

Jeśli obiekt restauracji znajdował się na terenie tzw Starych Kazamatów, to chyba trzeba go zmodyfikować na podobiekt.
2025-03-13 06:23:35 (rok temu)
yani
 
do 4elza:
To Focha 41, czy Piastowska 20? Znacznik na mapie wskazuje na Piastowską. Komentarze dotyczące lokalizacji: .
Ta nazwa "Bezogródek - food truck park" moim zdaniem bez sensu, bo zdjęcia pokazują nieistniejący obiekt.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2025-03-12 13:42:03 (rok temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do 4elza: Przyznam, że pierwszy raz widzę określenie tego miejsca jako "Stare Kazamaty", ale nie można wszystkiego wiedzieć. W tej lokalizacji był jakiś magazyn, potem sklep, obok był bar piwny, stacja benzynowa, pub/grill, sklep z częściami i mały serwis Forda. Teraz jest piętrowy parking i buduje się Centrum Muzyki. A na tym zdjęciu jest domniemana Karczma Pod Blachą czyli teraz Gospoda na Piastowskiej. I prawdopodobnie to jest ona. Gospoda jest przed ul. Mydlnicką ( patrząc od północy ), a te dziwne Kazamaty za Mydlnicką. Tu :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2025-03-13 11:05:01 (rok temu)
yani
 
do 4elza:
Teraz adres i znacznik OK. Skorygowałem tylko nazwę obiektu na aktualną ( a jako dawną wpisałem tę widoczną na zdjęciu (było w obydwu rubrykach - "Karczma pod Blachą”).
2025-03-13 15:49:19 (rok temu)
Najprawdopodobniej Śląsk albo okolice Krakowa.
2019-05-07 12:20:04 (7 lat temu)
Czy to nie jest Sosnowiec?
2019-05-07 15:15:58 (7 lat temu)
Krasnoludki podobne do tych z Pomarańczowej Alternatywy.
2021-07-18 22:02:28 (4 lata temu)
Osrodek kolonijny?
2021-07-18 22:04:06 (4 lata temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Wygląda jak budynek TS "Wisła".
2025-07-22 23:12:23 (11 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
Był fort od ulicy Jana Buszka na północ przy Piastowskiej. Wyburzony prawdopodobnie w latach 50-ych. Kończył się gdzieś pomiędzy dzisiejszym Orlikiem na Miasteczku, a parkingiem na Tokarskiego. Pasuje do wytyczonej linii.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-07-23 16:33:25 (11 miesięcy temu)
yani
 
Przypisałem.
2025-07-24 14:28:51 (11 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: A to na czym stoi gość to jakiś schron ?
2019-05-07 15:08:16 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Musiałby się wypowiedzieć Legion :)
2019-05-07 16:26:27 (7 lat temu)
do da signa: W Sosnowcu nie ma tak okazałego gmachu jaki widać w tle.
2021-07-18 21:47:02 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Myślałam o tym :
2021-07-18 21:51:31 (4 lata temu)
do da signa: Nie, tu mamy długą prostą elewację z wysuniętym portykiem z kolumnadą. Kawał łąki (ale nie Błonia w Krakowie), jakieś "nowohuckie" budynki, i domki typu "psia buda", wyburzany bunkier...
Czy to w ogóle w PL?
2021-07-18 22:03:09 (4 lata temu)
do Dürgoy Marcin : Zapewne.
2021-07-18 22:24:27 (4 lata temu)
yani
 
do ulec:
To jest to. Czyli teren przy ulicy Piastowskiej.
2025-07-23 00:47:41 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: Śmiem wątpić.
2025-07-23 08:10:52 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
Nie znam Krakowa i nie wiem jak to miejsce wyglądało 60 lat temu, ale budynek na lewo od domniemanego TS "Wisła" chyba pasuje do tego:
2025-07-23 12:50:29 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: A widoczne inne budowle ? Kompletnie nie pasują. Nie są to obiekty TS Wisła. Po lewej od budynku Wisły jest stadion, a następnie Park Jordana i nie było tam innych budynków.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-07-23 12:51:18 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
OK
2025-07-23 13:03:49 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: Przyznaję, że podobieństwo jest, ale to ze zdjęcia wydaje się być też większą budowlą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: errata
2025-07-23 13:13:41 (11 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do yani: podobne ujęcie, podobna datacja. Może to nie są budynki, a drzewa ..?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2025-07-23 13:35:59 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do beznik: Wtedy to by pasowało. Wtedy całkiem z lewej Karlik na Miechowskiej...Ale to chyba by było raczej z bliższej odległości niż z Piastowskiej. Trzeba świeżego oka.
2025-07-23 13:45:23 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
Czy to możliwe, że by to był widok z ulicy Radzikowskiego? Przy Radzikowskiego był w latach 70-tych kemping "Wawel-Tourist". A w pobliżu Fort "Łobzów", więc to na pierwszym planie może by pasowało?
2025-07-23 14:56:15 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: Nie. Motel był obok dzisiejszego ronda Ofiar Katynia. I był prawdziwy. To jakiś obóz dla harcerzy.
2025-07-23 15:20:32 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: Może to być z ulicy Piastowskiej, ale jedyny bunkier jaki kojarzę był pod nr 20-22, a to z drugiej strony. Może gdzieś z okolic dzisiejszego Miasteczka Studenckiego.
2025-07-23 15:29:54 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
Nie pisałem o motelu, a o kempingu. Znalazłem w spisie kempingów z lat 70-tych - Radzikowskiego 99.
W każdym razie, chyba nie ma wątpliwości, że to Kraków, bo jak widzę, ktoś już dodał znacznik.
2025-07-23 15:42:27 (11 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do beznik: Wg mnie to może być gdzieś z okolić DS Apollo19 (Tokarskiego 2). Za płotem to ul. Piastowska, jasny budynek między pierwszymi po lewej stronie kadru drzewami to Reymonta 19, budynek wystający zza siedziby TS Wisła to Gołębia 24 (z rzędem kominów na dachu) i na lewo od niego z poziomymi pasami na elewacji to Reymonta 4. Może jest tak, że nie ma liści na drzewach i dlatego budynki za parkiem Jordana tak widać. Poza tym chyba są też duże skróty perspektywiczne i miejsce robienia zdjęcia jest trochę wyniesione.
2025-07-23 15:48:46 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: Obok motelu był kemping. I chyba nadal jest obok hotelu Piast.
2025-07-23 16:02:41 (11 miesięcy temu)
yani
 
do ulec:
Jak się przyjrzeć na powiększeniu, to za budynkiem TS Wisła widać Wawel:

Trzeba tylko na mapie nakreślić linię i będziemy mieli kierunek z którego patrzył fotograf.
2025-07-23 15:53:16 (11 miesięcy temu)
beznik
 
+1 głosów:1
do ulec: Collegium Novum bym do tego nie mieszał :)
2025-07-23 15:56:34 (11 miesięcy temu)
yani
 
do ulec:
Wyrysowałem linię i przechodzi przez DS 17 Arkadia. Czyli prawie jak sugerowałeś.
2025-07-23 16:12:09 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: To nad Wisłą to chyba jednak gałązka. Też dopatrywałem się tam budynku.
2025-07-23 15:57:38 (11 miesięcy temu)
ulec
 
do beznik: Edit. Nie Gołębia tylko Ingardena 3. Coś mi Google źle pokazały jak kliknąłem na ten budynek.
2025-07-23 16:08:52 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
Ja widzę Wawel. A na lewo od TS Wisła to: . Pasuje liczba kominów na dachu - policzyłem. :)
2025-07-23 16:02:25 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: To nie mogą być budynki. Za blisko.
2025-07-23 16:04:59 (11 miesięcy temu)
ulec
 
do yani: Tak wysoki stromy dach i wieżyczka po jego lewej stronie nad budynkiem TS Wisła.
2025-07-23 16:12:48 (11 miesięcy temu)
yani
 
do beznik:
Mogą. To skrót obiektywu.
2025-07-23 16:14:24 (11 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do beznik:
I chyba się wszystko układa... :)
2025-07-23 16:49:28 (11 miesięcy temu)
beznik
 
do yani: No i ok. Ale chętnie bym się dowiedział czegoś o tych domkach. IA m.in. prowadzi do hufca Rabka, ale nie mam FB.
2025-07-24 15:59:42 (11 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do beznik: Na FB (Rabka) widać podobne domki, ale nie te:
2025-07-24 17:23:18 (11 miesięcy temu)
4elza
 
Mamy obiekt wydarzenia - b34603. Proponuję przypisać i pozostałe również.
2024-05-10 08:15:55 (2 lata temu)
LEWRO
 
+1 głosów:1
Zdjęcie z terenu ogródków . W oddali rozpoznamy dom przy ul. Gramatyka 7 a po prawej gmach Wydziału Zarządzania AGH przy ul. Gramatyka 10 .
2024-02-09 16:51:30 (2 lata temu)
do LEWRO: czy to też jest gdzieś tam w okolicy? -
2024-02-15 07:57:09 (2 lata temu)
Woj11
 
Błonia z widokiem na kopiec Kościuszki
2024-04-15 19:17:56 (2 lata temu)
do Woj11: No to było jasne ale jak kiedyś szukałem obiektu "Błonia" to nie znalazłem. A tu proszę, jednak istnieje :)
2024-04-15 19:20:59 (2 lata temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Wózek dla Tereski;)
2025-02-14 10:28:07 (rok temu)
TW40
 
do Dana : !!!
2025-02-14 22:17:30 (rok temu)
Borg
 
Tutaj jest pewien problem. To zdjecie jak i inne przedstawiające ten i inne obiekty znajdujące się przy nim są źle przypisane. To nie jest stadion Juvenii. Aktualnie obiekt nie istnieje, a w czasie kiedy istniał nie znajdował się na Błoniach. Był to jeden z obiektów (amfiteatr) w kompleksie sportowym przy al. 3 Maja. Tutaj więcej.: . Obiekt na zdjeciu widoczny jest na planie po środku:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatkowe informacje
2024-05-15 16:08:11 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Borg: Dziękuję. Założyłam obiekt i skorygowałam przypisanie pozostałych zdjęć.
2024-05-18 07:32:21 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
DS "Piast"
2024-05-17 07:41:20 (2 lata temu)
4elza
 
+5 głosów:5
Poczytałam (z ciekawości) na temat jak często prano takie suknie. Otóż... sporadycznie. Głównie ze względu na ryzyko uszkodzenia materiału, trudności z usuwaniem plam czy prasowaniem. Kobiety, naturalnie te z wyższych sfer, nosiły kilka sukien w ciągu dnia, aby zachować elegancję, co poniekąd dawało możliwość przedłużenia ich żywotu (oczywiście sukien nie pań) bez prania. Natomiast te suknie często wietrzono, trzepano czy usuwano plamy za pomocą tejemnych środków chemicznych, aczkolwiek zdarzało się, że jednak prano je po kilku tygodniach lub miesiącach. Podkręślę również, że nie było dezodorantów, a higiena osobista i kąpiele wśród kobiet były często traktowane jako niepotrzebne, wręcz nieprzyzwoite...
2025-05-27 07:35:25 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do 4elza: Ale przecież oprócz smrodu brak codziennej higieny osobistej powoduje swędzenie skóry, stany zapalne i ogólny dyskomfort. Z drugiej strony obserwuję wokoło, że niektórym to nie bardzo przeszkadza :)
2025-05-27 07:52:39 (rok temu)
yani
 
do 4elza:
Co do opisu, to zmieniłbym to niefortunne "przymocowywanie" koni, na uwiązywanie koni... ;)
2026-04-11 19:36:36 (2 miesiące temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do polskup: Francja, zwłaszcza Paryż, były w tym okresie najbrudniejszymi regionami w Europie, w Polsce było zncznie lepiej pod względem higieny, nawet od służby wymagano kąpieli przynajmniej raz w miesiącu. Pomijając smród (w nawiązaniu do tego co piszesz), rozpleniały się jeszcze kołtuny, które nierzadko doprowadzały do śmierci.
2025-05-27 07:59:57 (rok temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do 4elza: Poza tym kołtuny były siedliskiem złych mocy :) Można je oglądać na ekspozycji w Głównej Bibliotece Lekarskiej w Warszawie, ul. Jazdów 1A. Oryginalne, XIX-wieczne.
2025-05-27 08:06:35 (rok temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do polskup: Właśnie oglądam, ble...:

a wywodził się akurat głównie Polski, chciaż może i z Rusi. W Krakowie Józef Dietl rozpoczął zwalczanie kołtunów oraz przesądu.
2025-05-27 08:11:06 (rok temu)
polskup
 
do 4elza: Tak się właśnie zastanawiam, czy ta ekspozycja jest stała, czy też została zorganizowana czasowo z okazji Nocy Muzeów 2024.
2025-05-27 08:44:19 (rok temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do 4elza: AI podaje: "Ekspozycja kołtunów (lub, bardziej precyzyjnie, kolekcja zabytkowych instrumentów medycznych) w Muzeum Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego jest częścią ekspozycji stałej".
2025-05-28 06:51:57 (rok temu)
4elza
 
do yani: Słusznie.
2026-04-12 07:15:02 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
30 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Ulica Piastowska - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet