| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Jak mocno wiało wtedy w Legnicy? ... bo wygląda to na zniszczenia od trąby powietrznej, zwanej przez Amerykanów tornadem.
2011-02-01 11:38:51 (15 lat temu)
Marcin K
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Trudno powiedzieć, bo było to zjawisko lokalne i o szkodach decydowały podmuchy lokalne, których mierzenie jest praktycznie niemożliwe. Wiadomo, że było to tzw derecho, czyli superkomórka burzowa, w czasie której może, ale nie musi wystąpić też tornado, ale główne szkody powodują tzw podmuchy downburst i patrząc po szkodach tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z tym. Nigdzie nie widziałem szkód typowych dla trąby powietrznej, takich jak w okolicach Strzelc Opolskich. Polecam to opracowanie: (kiedyś przeglądałem, bo udostępniłem kilka swoich zdjęć, ale dzisiaj przynajmniej u mnie nie działa;))
2011-02-01 11:48:20 (15 lat temu)
do Marcin K : Właśnie czytam - świetne opracowanie no i doczytałem się już, że w Legnicy zanotowano poryw wiatru 35 m/s choć podmuchy lokalne mogły być jeszcze silniejsze.
2011-02-01 11:57:19 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 15 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet