| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Augustyniaka
ul. Bardowskiego
ul. Ciepła
ul. Drewnowska
ul. Długosza Jana
ul. Floriańska
ul. Gazowa
ul. Górna
ul. Kasprzaka Marcina
ul. Lorentza
ul. Odolanowska
ul. Ogrodowa
ul. Okrzei
ul. Ossowskiego
ul. Pietrusińskiego
ul. Rychlińskiego
ul. Srebrzyńska
ul. Towarowa
ul. Wapienna
ul. Waryńskiego
ul. Włókniarzy
ul. Zana
ul. Zimna

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

SIM Koziny

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
Obszar nr 38 Koziny.
Tory PKP – granica dzielnic Polesie /Bałuty – granica dzielnic Polesie/Śródmieście – Ogrodowa – Srebrzyńska – tory PKP.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...3536następna
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Przeniesione do "przedmiotów".
2026-06-21 16:16:53 (6 dni temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Słynna u nas w Łodzi na Lunaparku "Kolejka górska" znajduje się w lewym dolnym rogu pocztówki wieloobrazkowej.
2026-05-26 13:04:36 (miesiąc temu)
Zerknij proszę na Twój nieurządzony teren zielony i mój "zieleniec" - czy nie powinien z niego powstać jeden obiekt obszarowy ... ?
2026-05-27 11:16:51 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Raczej pozostańmy przy tym, jak jest. Utworzenie zieleńca ponad 10 lat temu ograniczyło się w zasadzie do terenu przy Drewnowskiej przy motodromie i działkach. Wybrukowano jeszcze wydeptaną wcześniej alejkę prowadzącą w kierunku Lutomierskiej, obok posadzono kilka szpalerów traw ozdobnych i dodano mikroskopijny plac zabaw. Zieleniec to teren urządzony z alejkami, celowymi nasadzeniami, a urzędnikom wydaje się, że wystarczy postawić jedną tablicę z wymyśloną na kolanie nazwą przy byle jakim polu porośniętym chwastami koszonymi dwa razy do roku, i już mamy zieleniec. Powierzchnia tego kawałka przy Drewnowskiej wraz z paskiem z wzdłuż alejki to zaledwie 40 % powierzchni tego wolnego terenu.
Jeszcze lepszy numer znalazłem w postaci tzw. Parku przy Gandhiego. To obecnie teren ciągnący się po południowej stronie tej ulicy pomiędzy Kasprzaka i al. Włókniarzy. Do lat 70. były tam place składowe prefabrykatów, z których wznoszono bloki pobliskich osiedli, potem teren opuszczony. Z latami zarosły samosiewem. Sporą część "parku" zajmuje nomen omen parking. Brak jakichkolwiek alejek, nawet ścieżek prawie nie ma, tylko gęstwa nieprzebyta. Ale od trzech lat przy Kasprzaka stoi dumnie tablica oznajmiająca, że to jest park.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: teren opuszczony
2026-05-28 20:10:12 (30 dni temu)
Poproszę o zmianę tytułu podobiektu na "Rondo" ...
2026-05-24 08:59:31 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Plac manewrowy czy rondo. Zdjęcia są w jednym obiekcie.
2026-05-24 09:07:43 (miesiąc temu)
do da signa: Rondo poproszę ... Chciałem kilka zdjęć na raz zamieścić i stąd ten problem ... Przepraszam ...
2026-05-24 09:34:50 (miesiąc temu)
Pokazałem tylko kawałek nieczynnego torowiska ... Torowisko jest węższe od standardowych łódzkich torów tramwajowych. To był dużo mniejszy tramwaj ... Torowisko oplata praktycznie cały teren motodromu - jest zaznaczone przerywaną - wykropkowana linia na mapce OSM. Widoczny odcinek biegnie w kierunku ronda od strony południowej.
2026-05-24 12:18:16 (miesiąc temu)
Szerokość torowiska to 780 mm. Normalny tramwaj łódzki ma 1000 mm.
2026-05-24 12:48:15 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Skąd wiadomo, że to tor tramwajowy? Czy to nie był jakiś teren szkolenia maszynistów i czy nie jeździła tutaj jakaś wąskotorówka - nauka jazdy?
2026-05-24 12:29:19 (miesiąc temu)
do Columba livia: Faktycznie mógł tam jeździć tramwaj -
2026-05-24 12:31:46 (miesiąc temu)
do Columba livia: Tam jeździł tramwaj na 100% . Sam widziałem a nawet uczestniczyłem w zainscenizowanym ruchu drogowym z udziałem tego tramwaju.
2026-05-24 12:43:55 (miesiąc temu)
do Columba livia: Tramwaj był elementem ruchu ulicznego. W związku z tym ze w Łodzi jeżdżą tramwaje - projektanci Motodromu zaprojektowali i wykonali mniejszy trochę tramwaj aby przyzwyczajać kursantów do obecności takiego uczestnika ruchu drogowego ...
2026-05-24 12:47:00 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Ciekawe, była sieć trakcyjna?
2026-05-24 13:43:06 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Fantastyczne znalezisko. Nie wiedziałem o nim. Jaką szerokość mierzyłeś, lege artis, 14 mm poniżej główki szyny, czy pomiędzy rowkami?
2026-05-24 12:56:55 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do polskup: Rozczaruję Cię ... Zerżnąłem z internetu ... Zawsze się zastanawiam jak to się mierzy ...Od krawędzi do krawędzi zewnętrznej, czy krawędzi środkowych ... Posiłkuję się wtedy na Onkel GOOGLE ...
2026-05-24 13:13:05 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Nie rozczarowałeś :) Chciałem tylko potwierdzić wiarygodność danych (z całym szacunkiem). A mierzy się właśnie wewnętrzne krawędzie szyn jezdnych. Tu mamy szyny tramwajowe, z rowkiem, więc rowek się pomija. A dlatego 14 mm poniżej powierzchni główki szyny, bo szyny są zaokrąglone i wyżej wyszłoby szerzej :) Ot i cała filozofia. Oczywiście metrówka musi być prostopadła do szyn, bo inaczej też nam wynik zwiększy. To oczywiste, ale w terenie bywa trudne do realizacji w pojedynkę z giętką taśmą mierniczą.
2026-05-24 13:25:57 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Napęd był akumulatorowy
2026-05-24 13:47:05 (miesiąc temu)
polskup
 
do sawickimarcin: Wyczytałem właśnie, że brak ładowarki do tych akumulatorów był przyczyną upadku atrakcji.
2026-05-24 14:02:57 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do polskup: Nie podejrzewam... Ładowarką był odpowiednio duży (mocny) prostownik do akumulatorów - urządzenie w tamtych latach dostępne w bazach transportowych - np. na terenie warsztatów na Zajezdni Autobusowej na Limanowskiego a także w wielu innych bazach transportu ciężarowego. A akumulatory były zwykłe ( ołów i kwas ) ...
2026-05-24 16:09:00 (miesiąc temu)
polskup
 
do sawickimarcin: Ja się nie znam. Zerżnąłem z sieci :)
2026-05-24 16:43:37 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do polskup: Przeczytałem to ... Myślę ze to nie brak "ładowarki" czyli prostownika spowodowała unieruchomienie tramwaju na Motodromie ... Taki prostownik to ogólnodostępne w tamtych latach urządzenie. Może brakowało etatu dla obsługi ... Nie ma co się nad tym głowic ... Model tramwaju koniec końców pocięto na złom jak wiele innych ciekawych pojazdów z tamtego okresu ...
2026-05-24 18:31:03 (miesiąc temu)
Trochę się zakręciłem ... Niechcąco stworzyłem panoramę ... Poza tym poproszę o zmianę podobiektu na "Plac manewrowy"
2026-05-24 08:57:30 (miesiąc temu)
Jako ciekawostkę dodam ze tutaj około 1976 roku zdawałem egzamin na kartę rowerową. Jeździł wtedy wspomniany tramwaj. Egzaminy na kartę poprzedzone były zajęciami w budynku głównym. Były też oczywiście zajęcia w terenie - jeździliśmy tymi drogami, na wiadukcie, pod wiaduktem, była nauka poruszania się na rondzie, a tramwaj zasilany akumulatorami sobie jeździł i trzeba było na niego uważać ... Grupa kursantów liczyła około 20 osób ... Po około 55 latach wszedłem na teren ponownie ...Przespacerowałem się po uliczkach z rowerem i zrobiłem te fotki. Oczywiście standardowo wyszedł jakiś gbur i chciał mnie przepędzić - spytał - w czym może mi pomóc - ja natychmiast odpowiedziałem ze może poprowadzić mój rower a ja sobie poprzypominam dzieciństwo ... Za komuny wstęp na takie obiektu uzyteczności publicznej były bezproblemowe - dzisiaj w epoce brutalnego kapitalizmu - zdobycze socjalne staja się niedostępne ... :(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-24 12:38:14 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Zdjęcie już jest ok. Ale z tym obiektem to zrób porządek.
2026-05-24 09:08:32 (miesiąc temu)
do da signa: Każde z zamieszczonych zdjęć ma inną lokalizację i nazwę ... Przez chęć załadowania wszystkiego "na raz" zapomniałem o zmianie nazwy ... Gdybyś była tak miła i pozmieniała nazwy tych podobiektów ... Przepraszam ...
2026-05-24 09:46:29 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Hm...Jest tylko podobiekt "Plac manewrowy" , więc nowe trzeba pozakładać. Możesz to zrobić sam i poprzenosić zdjęcia tam gdzie należy. Twoje uprawnienia na to pozwalają.
2026-05-24 09:53:46 (miesiąc temu)
do da signa: Kombinuję, kombinuje i mi nie wychodzi ... Podpowiedz proszę ... :)
2026-05-24 11:05:37 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Na pewno zdjęcia przedstawiające budynek trzeba przenieść do obiektu Motodrom Automobilklubu Łódzkiego . Wiesz jak to zrobić ?
2026-05-24 11:08:16 (miesiąc temu)
do da signa: Chciałbym aby budynek był podobiektem Motodromu
2026-05-24 11:09:26 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Obiekt zakładał kol. blaggio, chyba wiedział co robi :) Może poczekaj na jego decyzję w tej sprawie, ja się wyłączam ( to nie mój teren, jak mawiają niektórzy )))
2026-05-24 11:17:08 (miesiąc temu)
do da signa: OK. To niech ten budynek zostanie. Powiedz mi jak utworzyć podobiekt "wiadukt" zamiast "Plac manewrowy" ale tylko dla zdjęcia z wiaduktem.
2026-05-24 11:20:27 (miesiąc temu)
do da signa: Phiiiiii ... :) Dałem radę sam ... Nawet dobrze ze mi nie pomogłaś ... :) Ale dzięki za pilotowanie. Pozdrawiam.
2026-05-24 11:44:57 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Jeżeli utworzyłeś podobiekt motodromu "Plac manewrowy", każdy kolejny podobiekt tworzysz tak samo startując na stronie motodromu przez przycisk "dodaj podobiekt". Potem "przenosisz" odpowiednio zdjęcia przez zmianę ich przypisania, czyli dodanie nowego i skasowanie lub nie starego. Dalej już nie objaśniam, bo mam nadzieję, że wiesz albo dojdziesz sam do tego, jak dodaje się przypisanie do zdjęcia już wcześniej gdzieś przypisanego. Ale jeśli nie, to trzeba będzie zacząć od a b c. Trudno, byle wreszcie skutecznie.
2026-05-24 11:52:38 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Metoda prób i błędów doszedłem samodzielnie ... Tym cenniejsze to było bo zapamiętałem ... :)
2026-05-24 11:54:33 (miesiąc temu)
Woj11
 
Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
2026-05-28 17:29:34 (30 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Krokodyl gawialowy o imieniu Kraken
2026-05-31 23:20:00 (27 dni temu)
Bogdan JS
 
+1 głosów:1
Krawędzie boczne do lekkiego przycięcia. Widać pozostałości po prostowaniu. Szczególnie z lewej.
2026-06-07 09:40:26 (20 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Wolborska 5?
2026-06-21 10:58:30 (6 dni temu)
do Krzyś_: Pasuje:)
2026-06-21 11:08:56 (6 dni temu)
Pokaż na mapie
352 Dyskusji (ostatnia 6 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Koziny
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet