| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wydarzenia

1895 - Pierwsza Wystawa Przemysłowa

1912 - Wystawa Rzemieślniczo-Przemysłowa

1914 - Bitwa pod Łodzią

1914-1918 - I wojna światowa - Łódź

1916 - 125 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Łódź

1927 - Wizyta Prezydenta Ignacego Mościckiego

1928 - Kongres Eucharystyczny

1929 - Katastrofa kolejowa

1957 - strajk łódzkich tramwajarzy

Pochody pierwszomajowe - Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wydarzenia

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345678910następna
bolo1910
 
+1 głosów:1
Wieża ciśnień na dworcu Łódź Kaliska?
2010-10-12 19:39:16 (15 lat temu)
WW
 
do bolo1910: No więc właśnie też mi się wydaje, że załatwili wtedy wieżę na Kaliskim.
2010-10-19 19:42:50 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Mam tą wieżę w pracy o łódzkim węźle kolejowym. Kaliski na 100%
2010-10-19 20:53:16 (15 lat temu)
WW
 
do zeto: Hm, ale teraz Łódź Kaliska czy Łódź Kaliska Towarowa?
2010-10-19 21:14:20 (15 lat temu)
zeto
 
do WW: Wieża stała przy parowozowni, po północnej stronie wiaduktu nad szosą konstantynowską, a więc w obrębie zaplecza technicznego. Nie została odbudowana, a nową zbudowano w innym miejscu
2010-10-19 21:34:52 (15 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Zniszczenia wieży nie powstały na skutek ostrzału artyleryjskiego czy bombardowania z powietrza. Została ona wysadzona przez przejściowo wycofujących się Niemców w październiku 1914 roku...
2010-10-20 08:51:31 (15 lat temu)
Na terenie stacji była też parowozownia .
2010-10-20 10:47:30 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Wygląda na to, że była taka sama, jak w Głownie:
2015-04-05 09:08:18 (11 lat temu)
do WW: Bardzo cenne spostrzeżenie :-)
Proponuję dodanie takiej uwagi z powyższym linkiem do opisu zdjęcia.
2015-04-05 17:43:24 (11 lat temu)
do zeto: Na pewno przez Niemców?
2020-01-21 21:19:16 (6 lat temu)
do zdolkemot: zdiecie z 1914r. okolice lodz
przez niemcow bo ludzie niby stej wieży dali znaki do wroga
2025-07-23 13:17:59 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Bigosław: Zburzona wieża wodna przy parowozowni Łódź-Kaliska
2025-07-23 15:53:15 (11 miesięcy temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Podmiana na większy i wyraźniejszy skan, chociaż daleki od doskonałości
2026-05-05 19:11:51 (miesiąc temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Fotopiesek ;) Jaka formacja stoi przed budynkiem? Jakie znaczenie miała szachownica umocowana na samochodzie?
2024-12-29 09:22:11 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Dana : Zdjęcie nie przedstawia budynku straży ogniowej, której zabudowania były za tym budynkiem, tylko siedzibę Towarzystwa Cyklistów, czyli obiekt .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-05-16 14:38:11 (miesiąc temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Wielkie dzięki :)
2026-05-16 15:37:43 (miesiąc temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Proszę o podmianę (lepsza jakość).
2025-07-15 13:27:43 (11 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Już.
2025-07-15 17:58:23 (11 miesięcy temu)
Jac64
 
+4 głosów:4
Ale daje po oczach :O
2026-02-22 10:17:55 (4 miesiące temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
Można by chociaż zmniejszyć nasycenie.
2026-02-22 10:21:00 (4 miesiące temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do Jac64: Nasycenie oddaje atmosferę... ;-)
2026-02-22 11:14:19 (4 miesiące temu)
Od lewej : Piotrkowska 121,119, 117.
2026-02-22 11:18:40 (4 miesiące temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
do fantom: Faktycznie ...bardzo głęboki PRL :)
2026-02-22 23:43:17 (4 miesiące temu)
Notki.
2026-02-22 11:32:27 (4 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Notki.
2026-02-22 11:09:21 (4 miesiące temu)
Piotrkowska 114.
2026-02-22 11:22:09 (4 miesiące temu)
do Michał. K: Raczej weź na siebie przypisania i znaczniki po rozpoznaniu, bo raczej nie doczekasz się. Przy okazji jeśli możesz, pozmieniaj pod zdjęciami, gdzie jeszcze nie jest to zmienione, Górniak na Centrum w przypisaniu do Piotrkowskiej. Nie wiem, skąd się to wzięło. Zawsze automat wstawiał Centrum. Może coś przy dodawaniu zdjęć zostało źle ustawione. Ja kiedyś potem poprzypisuję jeszcze część zdjęć dodatkowo do odpowiedniego odcinka Piotrkowskiej.
2026-02-22 15:07:09 (4 miesiące temu)
Piotrkowska 114.
2026-02-22 11:21:27 (4 miesiące temu)
Po prawej Grand Hotel.
2026-03-15 20:52:28 (3 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Dziękuję.
2026-03-16 05:49:39 (3 miesiące temu)
do 4elza: ✔️
2026-03-16 12:25:35 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
100 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
Wydarzenia w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet