| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Browary Łódzkie - Browar nr 3
Obiekty w okolicy
Parking
128
m
Łódź
Willa Ludwika Anstadta
131
m
Łódź
Brzóski 49a
135
m
Łódź
Zduńska 15
137
m
Łódź
Brzóski 51
139
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Browary Łódzkie - Browar nr 3

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1901
Zlikwidowano: 2009
Dawniej: Browar Ludwika Anstadta
Zabytek: A/73
Browar wybudowany w 1901 roku na terenie Koloni Radogoszcz (dziś część Łodzi) przez Karola Ludwika Anstadta (syna założyciela browaru przy Północnej). Po II wojnie światowej browar znacjonalizowano i włączono w skład Zakładów Piwowarskich w Łodzi jako browar nr 3. Według danych ze strony www.browar.biz browar działał maksymalnie do 1996 roku. Większość budynków została rozebrana latem 2009. Pozostawiono budynek główny oraz resztki chłodni z charakterystycznymi łukami, które mają być wkomponowane w wieżowiec mieszkalny. Szczegóły tutaj
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
WW
 
+3 głosów:3
Zieleń rozbuchana jak w mitycznej Arkadii.
2011-11-28 20:21:01 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
Spóźnione o miesiąc. Teraz leć i sfoć. Masz czas najpóźniej do połowy kwietnia. O ile coś zostało z browaru:).
2011-11-28 20:25:11 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Bardzo wysokie zróżnicowanie ocen dla tego zdjęcia - ciekawy casus.
2011-11-28 22:30:48 (14 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do WW: Bo ładna zieleń, ale prawie nic poza nią
2011-11-29 03:46:13 (14 lat temu)
do Danuta B.: Zostało co nieco. Cyknę jak będzie "bezcieniowa" pogoda. Zdjęcie zrobiłem sobie na pamiątkę na wieść o planowanych wyburzeniach - już w lipcu połowa budynków zniknęła. Stąd zostało mi tylko takie ujęcie. Pokazuje ono jak niepielęgnowana zaledwie kilka lat zieleń potrafi się rozpanoszyć na zurbanizowanym terenie.
2011-11-29 08:41:46 (14 lat temu)
Ojejku ... Bywałem tu dziesiątki razy po pivko ... Piwo "Glob" po 1.40 zł ... :)
2023-09-07 20:07:25 (2 lata temu)
WW
 
+2 głosów:2
Wspaniałe.
2013-01-14 09:15:45 (13 lat temu)
Bałuciorz
 
+2 głosów:2
Po lewej widać zabudowania Browaru Anstadta. W budynku na wprost jeszcze jakieś 6 lat temu działał sklep firmy browaru
2013-01-14 09:40:58 (13 lat temu)
Amistad
 
+3 głosów:3
do Bałuciorz: Bedzie to na pewno subiektywna ocena, ale uwazam osobiscie zrujnowanie kompleksu browaru za skandal :-(
2013-01-14 15:52:59 (13 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Mala uwaga, zwlaścza dla kolegy sawickimarcina, browar juź ma swój obiekt i podobiekty. Doedituje co moge, i ty potem sprawdziś czy jest dobrze dopisane, dziękuje....
2022-01-22 23:41:52 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jeźeli masz więcej zdjięć z Lodzi, to zawsze warto poszukać czy juź nieistnieją obiekty. Zawsze przypisujemy obiekty do ulic, i ulice moźna znaleźcz na glównej stronie miasta, w lewym slupku. Jeźeli niema obiektu ani ulicy, to pod zdjięciem w komentarzu napiś swoją uwage, i ktoś się tym zajme, zgóry dziękujemy....☺
2022-01-23 00:02:56 (4 lata temu)
Hmmmmm ... Jak to rozumieć ... ??? ... Jeżeli już ktoś sfotografował i Opublikował wcześniej Dany Obiekt - to ja już nie mogę opublikować swojego zdjęcia ?
2022-01-23 16:22:14 (4 lata temu)
do sawickimarcin: Możesz ale dodajesz je w tym obiekcie
2022-01-23 16:26:38 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Niebyl problem z Twojiny zdjięciami, ale w tym že zdublowaleś obiekt browaru, kiedy on już swój obiekt na stronach Lodzi ma. Więc dopisalem Twoje zdjięcia do istniejącego obiektu browaru, i przez Ciebie dodany obiekt usunulem. Każde zdjięcie z Twojej strony jest mile widziane.
2022-01-23 17:34:55 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Pod którymś z Twoich zdjęć Kolega Vetinari przyznał się, że nie orientuje się dokładnie, czy Łódź ma swojego lokalnego admina, który mógłby łatwiej zweryfikować np. prawidłowość przypisań zdjęć i obiektów. Oczywiście są takie osoby, nawet kilka, chociaż za mało, jak na takie duże miasto. Każdy nowy użytkownik zainteresowany dodawaniem zdjęć Łodzi, zwłaszcza ten, kto zna miasto, jest witany z otwartymi rękami. Dlatego zachęcam Ciebie w razie wątpliwości, co i jak można zrobić, żeby dodawać zdjęcia, nie tylko do pisania w komentarzach, ale także do kontaktu mailowego z poziomu mojego profilu - patrz "kontakt ze mną".
2022-01-23 18:20:44 (4 lata temu)
Panowie ... Nieco więcej "LUZU" ... Dodane przeze mnie zdjęcia to taka moja Fanaberia - Zabawa ... Fotografią cyfrową zajmuję się ze 20 lat ... Chciałem zobaczyć "jak to Działa" ... Dwa dni miałem roboty z zalogowaniem się TUTAJ ... Będę się tutaj pojawiał od czasu do czasu - obiecuję że nie STALE ... :)
2022-01-26 23:13:03 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do sawickimarcin: Wierz mi, źe nasze uwagy są naprawde "na luzie" Zabawa z aparatem w ręce jest piękna, i jeźeli się z nami masz ochote podzielić o swoją pasje to b4dzie milo widziane. Ale trzeba się troche dostosować do regul portalu. Portal jest dobrze rozwinięty, obiekty mają swoje miejsce na mapie. I jeźeli dodajeś zdublowany obiekt, to się robi balagan, i ktoś potem nieświadomo dodaje zdjięcia do zdublowanego obiektu. Dla tego sme zareagowali. Powiedzmy tak, ja i blaggio jesteśmy tymy dobrymy i grzecznymi policiantami, po nas przyjdą ci zli i niegrzeczni ☺☺☺
2022-01-26 23:22:41 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2022-01-22 22:29:56 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Dopisalem, później ten obiekt Browaru dodany przez kolege usune.
2022-01-22 23:57:03 (4 lata temu)
Smutny widok.....
2022-03-19 16:33:04 (4 lata temu)
Napewno słodownia....
2022-03-19 16:32:17 (4 lata temu)
Chyba słodownia....
2022-03-19 16:31:55 (4 lata temu)
To pomieśczenie się znajduje pod tym piętrem ?
2022-03-19 16:30:20 (4 lata temu)
pewu
 
+1 głosów:1
do vetinari: Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie teraz po 9 latach, ale wszystko wskazuje na to, że tak.
2022-03-19 16:42:22 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do vetinari: No to wskazuje na to, źe to są dolne cięści zbiorników na fermentowanie tz. kadź otwarta. Mam wraźenie źe ten zbiornik po lewej juź sluźyl do dojrzewania i leźakowania piwa.
2022-03-19 16:49:55 (4 lata temu)
To są chyba zbiorniky do fermentacji....po czesku spilka......po polsku chyba kadź otwarta. Obecnie ta technologia rzadko uźywana z powodów higienycznych....troche mnie ale mily źe jest uźyta zwakla plyta metalowa...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek....
2022-03-19 16:29:27 (4 lata temu)
pewu
 
do vetinari: Piwo tutaj ważono podobno do 1996 roku - możliwe, że ze względu na wiek nigdy nie zastosowano tutaj stali nierdzewnej. Ale nie jestem mocny z historii browarnictwa :)
2022-03-19 17:05:55 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pewu: Browarnictwo jest jednym z najstarszych rzemiósel, warto coś o nim wiedzieć. I się podzielić.... ta powierznia powinna mieć jakąś warstwe która by zabraniala niepoźądanego kontaktu z rdzą i tym reakcji....minimalnie email..ale moźe coś tam bylo, ale zniknelo albo jest pod tą warstwą rdzy...
2022-03-19 17:45:54 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Browary Łódzkie - Browar nr 3 na innych zdjęciach
19
1939-1944
10
1942
1939
-
1944
1939
-
1944
Browary Łódzkie - Browar nr 3 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet