| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - al. Piłsudskiego Józefa, marsz.

2013-2015 - Przebudowa trasy W-Z: budowa tunelu i wykopu

OBIEKTY - al. Piłsudskiego Józefa, marsz.
Więcej (72)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Piotrkowska 160
31
m
Łódź
Piotrkowska 166
37
m
Łódź
Przejście podziemne (Piotrkowska-P...
53
m
Łódź
Piotrkowska 168
54
m
Łódź
Piotrkowska 165
65
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Piotrkowska 162

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1937
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
W tle to chyba jest narożna kamienica przy Głównej Piotrkowska 162.
2019-04-10 18:08:52 (7 lat temu)
apolinaros
 
+1 głosów:1
Bardzo dziwne, że wszyscy ci gapie zamawiają pięć piw, przecież to nie pub, tylko ulica...
2022-10-25 15:38:36 (3 lata temu)
apolinaros
 
+3 głosów:3
Przepraszam, taka refleksja niezwiązana z meritum: patrzę na te, proszę wybaczyć, szczerzące się ryje i mocą wyobraźni próbuję pojąć w jaki sposób fakt najazdu na obce państwo jest w stanie wywołać taką radość i entuzjazm. Muszę szczerze wyznać - moja wyobraźnia jest bezsilna, nie potrafię tego sobie zbudowaćw swoim laboratorium uczuciowym. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby tak, jak podawała ich propaganda, ci krwiożerczy Polacy faktycznie ich prześladowali i dojeżdżali na każdym kroku, no ale nie, szkopy sobie żyli normalnie w tej Polsce. Tym bardziej nie mogę pojąć co tę parszywą tłuszczę wprawia w taką ekstazę.
2022-10-25 15:46:55 (3 lata temu)
"Niszczyciele pełniły rolę osłony. Niszczyciel prowadzący czołową flotyllę trałowców należał do sił zbrojnych państwa , które jako pierwsze padło ofiarą agresji Hitlera; był to polski okręt o nazwie Ślązak, dowodzony przez konamdora Romualda Nałęcz-Tymińskiego. Tuż za Ślązakiem płynął niszczyciel HMS Middleton, a za nim - norweski Svenner. Okręty te osłaniały trałowce brytyjskie, kanadyjskie, i amerykańskie - piękne świadectwo solidarności aliantów", s. 241.
Stephen E. Ambrose, D-Day. Wydawnictwo Magnum2004.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2022-10-25 20:37:36 (3 lata temu)
do apolinaros: Rozumiem Twoją uwage, ale teź wiem, źe hstoria niejest czarnobiala. Zapominaś o tym, źe dla tych, co tam, jak napisaleś poprzednio, zamawiają 5 piw, to byl powrót do Ojczyzny. Hitler, Goebbels i Ribbentrop na tym sporo pracowali źe by Niemcy mieśkający poza III Rzeszą się czuli uciskowani i zniewaźeni.
2022-10-25 16:20:56 (3 lata temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do apolinaros: Tu znajdziesz odpowiedzi (częściową)
2022-10-25 18:01:53 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do vetinari: "Czesi nie mieli woli walki". Gdzieś to czytałem. Cenię Cię za szukanie prawdy.
Zapraszam Cię do oglądania w piątek o 22.00. na National Geographic, D-day., inwazja na Normandię.
Ślązak otwierał inwazję.
2022-10-25 19:41:50 (3 lata temu)
do vetinari: Czesi byli bardzo bitni..., i są.
Mnie najbardziej zaintrygowało to, że stawiali bramki przed każdym miastem, aby pobierać cło. Nawet przed Krakowem :)
Tak na zupełnym marginesie, a jednak w tej niebotycznej wojnie II światowej, to podziwiam wysiłek Aliantów, zwłaszcza Amerykanów w dniu D-day na plażach Normandii.
2022-10-25 20:03:29 (3 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Woj11: Jako Czech, który lubi śperać i szukać w historii swojego kraju, zwlaścza tą miedzywojenną powiem jedno, nic niejest w historii czanobiale, i prawda czasami boli....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2022-10-25 18:28:32 (3 lata temu)
do Woj11: Dlaczego nie cytujesz skąd masz info?.

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr.
2022-10-25 21:11:12 (3 lata temu)
do Woj11:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: niepotrzebne
2022-10-25 21:24:26 (3 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Woj11: Dziękuję i przepraszam :)
2022-10-26 10:42:41 (3 lata temu)
do Woj11: Jeszcze raz przeczytałem "D-Day" Stephena E. Ambrose (a jest to opasłe tomisko, liczące 608 stron) i przytaczam wątek dotyczący Ślązaka(...) "Niszczyciel prowadzący czołową flotyllę trałowców (Ślązak) (...) s. 241.
Zaś Ty podałeś wątek z "Naszych Sygnałów" 1981 r.: "(...) Ślązak(...), który przeszedł przez kanał wytrałowany w polu minowym(...).
W "D-Day" może być błąd w tłumaczeniu, ale niekoniecznie.
Dodam jeszcze coś o niszczycielach, które w tym dniu 6 czerwca 1944 r. pojawiły się przy plażach Normandii.
"Naprzeciwko pięciu plaż było zakotwiczonych sześćdziesiąt osiem alianckich niszczycieli (31 amerykańskich, jeden norweski, jeden polski, a reszta brytyjskie i kanadyjskie); każdy z nich uczestniczył w ostrzale wybrzeża, działając podobnie jak Harding, to znaczy ostrzeliwał najpierw wyznaczone obiekty - głównie bunkry i inne umocnienia lub wieże kościelne - a następnie pozostałe cele, które udało mu się dostrzec. Potem wszystkie przerwały ogień, by pozwolić łodziom desantowym wylądować na plaży". s. 251.
(...) "Krótko mówiąc, plaże i baterie niemieckie zostały ostrzelane tonami pocisków" s. 255.
Serdecznie pozdrawiam :)
2022-10-27 07:38:13 (3 lata temu)
do Woj11: OK., zgoda, więc kończmy.
P.S. Sosabowski, bardzo dobry dowódca. Jego Brygada Spadochronowa miała być użyta do wyzwalania Polski. Generał źle oceniał ten fatalny plan Anglików - Market Garden. Swoimi wątpliwościami dzielił się z gen. Browningiem, który bodajże tak się odezwał: "My Anglicy jesteśmy handlowcami a wy Polacy żołnierzami" :). Browning był w konflikcie z Sosabowskim, odebrał mu dowództwo Brygady.
2022-10-27 08:53:52 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ja mówię natomiast, że między bielą a czernią jest cała paleta barw.
2022-10-25 18:36:48 (3 lata temu)
do Woj11: Niestety, nie tylko źe jestem Czechem, to i daltonistą. Odbieram świat nokolo siębie troche inaczej....Więc źe by poznacz ptaśka po piórkach, musze go czasami ośkubać na skóre (tz. szukam prawdy w wielu źródlach, diskutuje z ludzmi którzy mają inny pogląd jak ja na rózne tematy) Dla tego wiem źe prawda jest czasami bardzo bolesna. I w naszej historii są bardzo ciemne momenty, którymi się raczej niechwalimy. Mieszakm na Zaolziu, tutaj do tej pory są problemy miedzy jedną i drógą stroną, niestety.....
2022-10-25 19:23:37 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: Co do historii, masz 100% rację.
2022-10-25 19:41:09 (3 lata temu)
do Woj11: Dziękuje, moźe i dla tego jestem fotopolanem. Od urodzenia bylem bardzo ciekawy, i tutaj jest wiele ciekawych informacji. I ludzi......
2022-10-25 19:53:05 (3 lata temu)
do Wacław Grabkowski: Niestety, jesteśmy narodem Švejků, chociaź mamy w swojej historii wielu wygranych na polu walky, ale jeście więcej sme na tych samych Martowych polach zgubily. I najwięcej noźów w plecy, to sme sami sobie wbily w plecy. Ale mamy teź wielu ciekawych osobliwości w naszej historii. Nawed teraz znalazlem ciekawe losy jednego Czecha, bardzo związanego z Waszą historią. Chyba napiszę o nim artikul. Lubie rzeczy które łącza....
2022-10-25 19:51:57 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Kmdr Romuald Tymiński tak opisał te wydarzenia: "5 czerwca w nocy Ślązak był pierwszym niszczycielem na brytyjskim odcinku lądowania". Ślązak wraz z innymi okrętami zespołu rozpoczął ostrzał plaży o 6,30. Ponadto tego dnia działały "Krakowiak", "Piorun", "Błyskawica", "Dragon", trzy okręty podwodne i 8 statków handlowych jako transportowce. Polscy piloci w pierwszych godzinach inwazji zestrzelili 38 samolotów
2022-10-25 19:57:53 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Co do bramek - pobierano akcyzę, którą nakładano głównie na produkty rolne. Ta specyfika nie dotyczyła tylko CK Monarchii ale też innych krajów, (zauważ istnienie rogatek miejskich np. w Warszawie).
2022-10-26 07:52:12 (3 lata temu)
Woj11
 
do Wacław Grabkowski: Wybacz, ale ten cytat dla mnie jest nielogiczny. Ślązak nie prowadził flotylli tralowców
2022-10-25 21:04:23 (3 lata temu)
Woj11
 
do Woj11: Przerwało mi cd., ale grupę S przez tor wodny wytrałowany przez idące przodem okręty. Wg. relacji Tymińskiego jednostki te ustawiły się pomiędzy plażą a niszczycielami, które dawały im osłonę i jednocześnie przez parę godzin ostrzeliwały niemieckie pozycje.
2022-10-25 21:09:27 (3 lata temu)
Woj11
 
do Wacław Grabkowski: ?
2022-10-25 21:15:55 (3 lata temu)
Woj11
 
do Wacław Grabkowski: Relacja Romualda Tymińskiego, „Nasze Sygnały” 1981, nr 71, s. 3.
2022-10-26 10:40:41 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Jeżeli więc zarzucasz mi głupotę, to to samo zarzucisz Tymińskiemu? To fragment jego relacji
"5 czerwca w nocy Ślązak był pierwszym niszczycielem na brytyjskim odcinku lądowania, który przeszedł przez kanał wytrałowany w polu minowym przez poławiacze min. Za nim był HMS Middleton. Oba te niszczyciele ustawiły się, każdy w swoim sektorze, pomiędzy brzegiem Normandii a poławiaczami min, by dać im osłonę na wypadek ataku sił nieprzyjacielskich. Ślązak patrolował w odległości około 10 mil morskich od Hawru. 6 czerwca o godz. 6.30 Ślązak podniósł banderę na maszcie i wszedł do akcji wraz z innymi okrętami Force S kontradmirała A. Talbota. Najpierw bombardowaliśmy umocnione pozycje nieprzyjacielskie wzdłuż plaż Ouistreham przed lądowaniem pierwszej fali inwazyjnej amfibijnych czołgów. Wkrótce potem wraz z HMS Middleton ORP Ślązak dał bliskie wsparcie saperskim barkom inwazyjnym, podchodząc do brzegu na około milę."
2022-10-25 21:31:45 (3 lata temu)
ylooC
 
+4 głosów:4
do Woj11: Kolega Wacław tak ma - lubi to. Daj sobie spokój, szkoda kalorii.
2022-10-25 22:12:55 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do ylooC: Wiem o tym.
2022-10-25 22:16:16 (3 lata temu)
do Jarosław Dubowski: We Wrocławiu też były i zostało po nich kilka budynków.
2022-10-26 09:23:42 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Nie ma sprawy :)
2022-10-26 11:29:55 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Ważne jest, że obaj nie kwestionujemy roli Ślązaka i innych naszych jednostek. Ktoś może powiedzieć, że nasze jednostki to tylko 1% całej floty inwazyjnej. Dla mnie to aż. Smuci mnie jednak fakt, że nasz wkład w wojnę na Zachodzie jest przemilczany lub pomniejszany. Nie lubię Montgomorego za szkalowanie żołnierzy Sosabowskiego za Arnhem (wielu jego retorykę do dzisiaj powtarza). I też pozdrawiam
2022-10-27 08:00:49 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet