| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (26)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Piotrkowska 95
91
m
Łódź
Stacja benzynowa
129
m
Łódź
Piotrkowska 98
143
m
Łódź
Piotrkowska 96
143
m
Łódź
Piotrkowska 102
165
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Struga 3

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekt: Piotr Brukalski (7 realizacji)
Zbudowano: 1908
Zlikwidowano: 1910
Dawniej: Drugie Łódzkie Towarzystwo Pożyczkowo-Oszczędnościowe
Pierwotny budynek wznoszony był od 1908 roku wg projektu łódzkiego architekta Piotra Brukalskiego. Wskutek pośpiesznych i niedokładnych prac budowlanych zawalił się 15 stycznia 1910 r. Ponoć nikt nie zginął.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
+5 głosów:5
Oto historyjka ze wschodu: w rosyjskim mieście Łódź jednego tylko tygodnia zawaliły się 4 świeżo wzniesione budynki, w tym widoczny na zdjęciu budynek kasy oszczędnościowej. Zginął zamieszkały już w nim dozorca z całą rodziną oraz kilku przechodniów. Powodem był niedbały, pośpieszny sposób budowy i niska jakość materiałó budowlanych. Może Zeto albo Bolo będą wiedzieli, gdzie to jest.
2011-07-06 20:24:07 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+6 głosów:6
Dość dramatyczne okoliczności towarzyszyły powstaniu jednej z łódzkich kamienic przy ul, Andrzeja Struga 3, będącej siedzibą Drugiego Łódzkiego Towarzystwa Pożyczkowo Oszczędnościowego. Gmach wznoszono już od 1908 roku wg projektu łódzkiego architekta Piotra Brukalskiego a wykonawcą prac był łódzki oddział warszawskiej firmy „ Martens i Daab”. Pośpieszne i niedokładne budowanie doprowadziło do zawalenia się budynku 15 stycznia 1910 r.

Za
2011-07-06 21:44:57 (14 lat temu)
bolo1910
 
+3 głosów:3
W tej katastrofie nikt nie zginął. Dozorca odniósł tylko lekkie obrażenia (siedział przed domem), a jego córkę "Maryannę", strażacy wydobyli "zupełnie zdrową". Najbardziej ucierpiał koń Straży Pożarnej (naderwał ścięgna). Z ilością katastrof też chyba przesadzili.
2011-07-07 21:03:30 (14 lat temu)
TW40
 
do Jarosław Dubowski: No to dopisuję do Struga.
2011-07-06 21:55:36 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 14 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet