| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Giewont 55
55
m
Łódź
Krańcówka tramwajowa Stoki
597
m
Łódź
Janosika 107
662
m
Łódź
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata A...
684
m
Łódź
Szczytowa 3-9
756
m
Łódź

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
+1 głosów:1
Znam tą posesję i cenię. To być może najstarszy budynek mieszkalny na Stokach. Jego dni są niestety policzone.
2012-06-06 00:41:19 (14 lat temu)
Oliwia
 
Zasadnicze pytanie do znawców. Teraz jak stawia się domy drewniane trzeba je na ogół co 5 lat malować jakimś preparatem aby drewno się trzymało. Patrząc na te domowstwa, jak ten ze zdjęcia. Pytam się dlaczego on stoi ? Skoro znając życie nikt go co 5 lat tym mazidłem nie kalał ;)
2012-06-11 21:32:28 (14 lat temu)
Yula89
 
Powiem że znam ludzi którzy mieszkają w tym drewniaku ;/ . Z moich informacji a mieszkałam na sikawie 10 lat to granicą końca Sikawy jest Kościół patrząc w stronę ulicy Telefonicznej zaczynają się Stoki ;)
2018-03-30 20:55:12 (8 lat temu)
do WW: Akurat tutaj to już Sikawa. Większość łodzian nie rozróżnia jej od Stoków, ale miejscowi podkreślają odrębność obu osiedli. Co do samego domu to myślę, że w ogóle jest to jeden z najstarszych budynków mieszkalnych poza śródmieściem.
2012-06-06 12:51:52 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Sikawa? Zawsze ją lokalizowałem raczej na północ i północny zachód od Stoków.
2012-06-06 23:54:01 (14 lat temu)
do WW: No właśnie. Nie wiem gdzie dokładnie przebiegała historyczna granica między obiema wsiami, ale to ładne osiedle na górze, obsadzone drzewami, zrealizowane wg koncepcji miasta ogrodu, to już Sikawa
2012-06-07 12:45:48 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: A masz jakieś materiały na temat?
2012-06-07 12:56:38 (14 lat temu)
do WW: Położenie Sikawy można odnaleźć na mapach z XIX i początku XX wieku. O tym, że na jej gruntach założono osiedle w międzywojniu gdzieś czytałem, ale już nie pamiętam, gdzie to było (ale na pewno nie w necie)
2012-06-11 10:15:48 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: No, ale problem polega właśnie na tym, że na mapach sprzed międzywojnia folwark Sikawa zaznaczony jest na miejscu dzisiejszych ogródków działkowych przy ul. Junackiej i Janosika, między Brzezińską a Prezydenta. Tymczasem wieś Stoki ciągnęła się wzdłuż ul. Giewont, a powyższy dom położony był par excellence w jej centrum.
2012-06-11 10:45:22 (14 lat temu)
do WW: Czyli oboje mamy rację. Kiedyś ów dom stał we Stoki, potem w jej sąsiedztwie, na gruntach folwarku Sikawskiego, powstało osiedle domów, i ów chata znalazła się na jego skraju. Mieszkańcy z nie znając dawnych granic, całe osiedle położone na górze nazywają teraz Sikawą. Teraz już wiem skąd w sąsiedztwie typowo miejskich domów jednorodzinnych znajdują się takie kwiatki jak ten dom czy posesja obok.
2012-06-11 11:19:18 (14 lat temu)
WW
 
do Bałuciorz: Tym niemniej to jest dziwne, bo ja zawsze spotykałem się z określeniem Stoki na to osiedle, i tak je również nazywają mapy.
2012-06-11 12:16:02 (14 lat temu)
do WW: Hmm, na większości planów miast widziałem w tym rejonie napis Sikawa
2012-06-19 14:28:36 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 8 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet