| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Chojny

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 20 Chojny.
Tuszyńska - Unicka – Bednarska – Rzgowska – Dąbrowskiegi – Al. Śmigłego Rydza –Niższa – Orkana – tory PKP – Tuszyńska.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...891011121314...3536następna
Kiedy wycofali w Łodzi 5N?
2010-11-11 18:34:11 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: A pierwszy wóz jakoś dziwnie przebudowany :) Pozostawili na prawym boku (patrząc od nas) duże szyby - we Wrocławiu po przeróbkach N na 4N szyby dzielili na mniejsze.
2010-11-11 18:35:19 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: W 1991 r.
2010-11-11 18:51:51 (15 lat temu)
do bolo1910: A miesiąc? We Wrocławiu ostatnia liniowa eNka wyjechała bodajże w październiku 1991 a najdłużej jeździły w Szczecinie (1996) nie licząc oczywiście Bytomia gdzie do dziś jeździ :)
2010-11-11 18:55:36 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: 27.10.1991 r. na lini 43bis.
2010-11-11 19:10:03 (15 lat temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Gwoli ścisłości, najdłużej wagony serii N jeździły w Elblągu - do 12.12.1996, w Szczecinie wycofali je krótko wcześniej - 2.12.1996 (z linii nocnych, na liniach dziennych kursowały do 4.11.96).
2022-04-01 15:23:52 (4 lata temu)
Po pożarze, który wydarzył się 30 listopada, ta duża kamienica ma być rozebrana.
2014-12-04 20:29:03 (11 lat temu)
WW
 
do blaggio.: Rozebrana?!
2014-12-04 21:45:37 (11 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do WW: Tak przynajmniej pisze się w gazetach. Trudno uwierzyć w to, żeby tak duży obiekt z powodu pożaru na poddaszu uległ tak daleko idącym uszkodzeniom, żeby zasługiwał na rozbiórkę. Może dziennikarzyny nadinterpretują informacje o tym, że inspektorat budowlany wydał nakaz wyłączenia budynku z użytkowania i natychmiastowego rozebrania gzymsów i attyk zagrażających bezpieczeństwu, z zastrzeżeniem możliwości rozbiórki pozostałości, co będzie można ewentualnie stwierdzić podczas pierwszych prac rozbiórkowych.
2014-12-04 22:13:12 (11 lat temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Niestety. Tyle tylko zostało :
2022-03-06 12:42:01 (4 lata temu)
Askofer
 
Bardzo dobry opis pod zdjęciem krótko ale na temat. Ciekaw jestem czy ten zakład i instytut jeszcze istnieją ?
2022-05-20 18:16:47 (4 lata temu)
do Askofer: Jak widać po kliknięciu w obiekt, instytut istnieje, chociaż od tamtego czasu przeszedł różne ewolucje i rewolucje. Tyle tylko, że nie wiadomo, czy zdjęcie pochodzi z aktualnej lokalizacji zakładu.
2022-05-20 18:38:12 (4 lata temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Taka literówka nie zamachu a Zamechu. Poza tym propagandowy bełkot.
2022-05-20 20:22:26 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do PiotrW: Poprawione.
2022-05-20 21:00:19 (4 lata temu)
Wózek dla Tereski :)
2021-09-23 18:50:27 (4 lata temu)
TW40
 
do Marek W : !!!
2021-09-23 22:02:22 (4 lata temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Park Sienkiewicza.
2021-10-08 10:55:10 (4 lata temu)
do Jolanta Mikołajewska: Dziękuję za oba :)
2021-10-08 11:30:24 (4 lata temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Park Sienkiewicza, przejście do Tuwima.
2021-10-08 10:49:15 (4 lata temu)
piękny milicjant, dziękuję :-)
2021-10-08 22:30:46 (4 lata temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Ja bym ustawił datowanie na kolejną pięciolatkę - czyli 1986-90. Czterocyfrowe numery tramwajów, to najwcześniej 1985 po ówczesnej "reformie" numeracji. Tu skład ewidentnie nowy fabrycznie, "przenumerowany" w Konstalu.
2021-10-09 10:08:09 (4 lata temu)
Wóz milicyjny z terenu dawnego województwa łódzkiego.
Linia tramwajowa wygląda na jednotorową, ale zdjęcie jakoś nie pasuje mi do żadnego z ówczesnych nielicznych odcinków jednotorowych w samej Łodzi. Dziwne.
2021-10-09 22:25:23 (4 lata temu)
To jest zdjęcie wykonane na obecnym rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej, , ale dlaczego tam widac tylko jeden tor?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-10-09 22:46:18 (4 lata temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Drugi tor z pewnością też jest obecny - w każdym razie słup trakcyjny ma dwa ramiona :)
2021-10-10 01:07:38 (4 lata temu)
do mirekjot: Racja, tor musiał być, bo był na pewno, a że go nie widać tu, to już nieważne :)
Ten odcinek nie istnieje teraz, ale podobno ma być odbudowany.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-10-10 11:43:25 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Wszystkie te domy to jedna strona dawnej ulicy Kaplicznej.
2022-03-31 20:53:38 (4 lata temu)
zeto
 
do blaggio.: Bardzo cenna informacja
2022-03-31 23:25:13 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Marcin: To nie jest Pomorska 28.
2022-04-25 23:56:53 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-04-25 23:57:17 (4 lata temu)
do blaggio.: Od podwórza jest Pomorska 28 ... Myślałem ze to ta sama kamienica ... Pomóż poprawnie zlokalizować to WYKOLEJENIE na Kościuszki ...
2022-04-26 00:12:32 (4 lata temu)
do sawickimarcin: To jest skrzyżowanie z Zieloną. Dam znacznik kamienicy narożnej.
2022-04-26 20:28:09 (4 lata temu)
do blaggio.: Nie widzę tych znaczników ... Dodałeś ... ? Bo ja nie umiem ...
2022-04-26 23:08:11 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Marcin, kol. blaggio dopisał po prostu to zdjęcie do Kilińskiego 7, rezygnując ze znaczników. A propos.... Otwierasz zdjęcie na którym chcesz dodać znacznik. W lewym górnym rogu masz "notki" i klikasz. W tym samym rogu masz do wyboru rodzaj znacznika, na zdjęciu najczęściej wybierasz "pinezkę" - bo wskazujesz konkretne miejsce na zdjęciu (3 od lewej ikona). Następnie otwierasz nowe okno przeglądarki internetowej, wchodzisz na fotopolskę, i szukasz obiektu którego znacznik chcesz dać - w tym przypadku dodałbym znacznik Kilińskiego 5, bo widać go tylko fragmentarycznie. W tym nowym oknie przeglądarki idziesz do Kilińskiego 5 - do obiektu - czyli tutaj . I klikasz jego numer w lewym górnym rogu , zaczyna się od b.... (w tym przypadku b156198). Ten numerek kopiuje się z chwilą jego kliknięcia do "schowka" w Windowsa. Wracasz na okno gdzie wprowadzasz notki i w miejscu gdzie chcesz ten znacznik umieścić, klikasz podwójnie. Otwiera się okno gdzie musisz wprowadzić numer obiektu - wciskasz ctrl+V czyli "Wklej" i numerek b1561198 pojawia się w odpowiednim miejscu. Klikasz "akceptuj" i znacznik pojawia się na zdjęciu.
Jeśli znacznik chcesz usunąć, prawy klawisz myszy i znika. Ot cała filozofia. Spróbuj tutaj na tym zdjęciu proszę.
Starałem się opisać to możliwe łopatologicznie, ale myślę, że zrozumiale.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2022-04-26 23:42:51 (4 lata temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Kolego ... !!! To zbieg ulic Kilińskiego i Pomorskiej ... Gdzie masz tam ZIELONĄ ... ???
2022-04-26 23:45:05 (4 lata temu)
do ylooC: Juz dzisiaj nie ogarnę ... Idę spać ... Majówka wyjazdowa za pasem i dziesiątki zdjęć ..,
2022-04-26 23:46:34 (4 lata temu)
ylooC
 
do sawickimarcin: Zgadza się, masz rację, to Pomorska/Kilińskiego
2022-04-26 23:46:58 (4 lata temu)
do ylooC: No właśnie ... :)
2022-04-26 23:51:16 (4 lata temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Chodzi o zdjęcie z al. Kościuszki. Tam na budynku powyżej wykolejonego tramwaju pojawi się znaczek kamienicy, gdy najedziesz kursorem na zdjęcie, z nazwą obiektu. Gdy klikniesz w ten znaczek, otworzy się dodatkowe okno strony tej kamienicy z jej zdjęciami.

Żeby czegoś się nauczyć, trzeba próbować i wyciągać wnioski, i pytać, jeszcze raz pytać. Inaczej nie ruszysz dalej, a przecież wszyscy życzymy Ci tego, abyś stał się bardziej samodzielny. :-)
2022-04-26 23:52:43 (4 lata temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Uczę się codziennie ... Wierz mi ... Zdjęcie się Ludzkości podoba - bo juz kilka osób skopiowało ...
2022-04-26 23:59:54 (4 lata temu)
Prośba o zlokalizowanie tych wieżowców (który do kogo należy)?
2022-06-16 17:38:38 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Te dwa biurowce trzeba traktować jako jeden obiekt. Właściciel jest jeden, budynki mają wspólny garaż podziemny, nie stoją na oddzielnych działkach. Oznaczone były jako budynek A i B, ale teraz widzę, ze mają oddzielne adresy: 66 i 66a. Obiekt kształtem nawiązuje do pierwotnej koncepcji Bramy Miasta stworzonej przez architekta Libeskinda, wedle której miał to być budynek nieco wyższy z prześwitem pośrodku umożliwiającym przejście, jak przez bramę > .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2022-06-16 23:17:40 (4 lata temu)
Prośba o zlokalizowanie tych wieżowców (który do kogo należy)?
2022-06-16 17:39:11 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Biurowce Brama Miasta; inwestor to Skanska Property Poland Sp. z o.o.; projekt Medusa Gruop. Pomieszczenia biurowe zajmują w obu budynkach 42 tys. metrów kwadratowych.
2022-06-16 19:03:26 (4 lata temu)
do Woj11: Bardzo dziękuje
2022-06-16 19:32:02 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
351 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Chojny
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet