| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Lontowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Lontowa

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Jerzy51
 
Sporo śniegu jak na 7 04 .
2014-08-10 08:19:55 (11 lat temu)
Czasami pod koniec Kwietnia bywało więcej śniegu .
2014-08-10 10:54:52 (11 lat temu)
do Jerzy51: W 2013 roku mieliśmy w wielu miejscach kraju najzimniejszy początek wiosny od kilkudziesięciu lat, we Wrocławiu od ponad 50. Co ciekawe - w 2014 roku marzec był najcieplejszy w Zielonej Górze w całej historii pomiarów.
2014-08-10 11:12:46 (11 lat temu)
Bałuciorz
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Zima 2013 była kompletnie odmienna od tegorocznej . Tak Łódź wyglądała tydzień wcześniej, w Wielkanoc
2014-08-10 21:24:41 (11 lat temu)
do Bałuciorz: 8 kwietnia 2013 - pierwszy dzień z plusową temperaturą, w Jeleniej Górze zaczął topnieć śnieg choć zima wróciła jeszcze w Wielkanoc , po 20 kwietnia na krótko.
2014-08-10 21:29:12 (11 lat temu)
W czasach funkcjonowania poligonu zawsze przebywało tu na całodobowej warcie trzech wartowników. Normalnie codziennie nowa zmiana była dowożona, ale gdy nadeszły czasy cięcia kosztów pod koniec lat 90. wartownicy w towarzystwie rozprowadzającego dowódcy warty jechali z koszar przy al. Włókniarzy tramwajem, a potem wędrowali od pętli tramwajowej ponad 1,5 km piechotą na poligon.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-05-26 21:10:34 (12 lat temu)
Oliwia
 
+1 głosów:1
Określenie "zielone ludziki" w obecnej sytuacji politycznej jednoznacznie kojarzy się z konfliktem na Ukrainie. To znając życie jakaś grupa rekonstrukcyjna lub hobbiści z branży Air Soft Gun.
2014-05-26 21:26:26 (12 lat temu)
To może być dobre miejsce do paintballa :]
2014-05-26 21:28:23 (12 lat temu)
Te osłony zainstalowano chyba w późniejszych latach po stwierdzeniu nadmiernego zagrożenia dla okolicy. Tak mi się wydaje. Raz miałem okazję strzelać tu w 1981 r. i nie przypominam ich sobie.
2014-05-26 08:51:14 (12 lat temu)
zeto
 
do blaggio.: Masz całkowitą słuszność. Też zdarzyło mi się puścić tutaj kilka pocisków, a może nawet serię z kałacha, z tym, że nieco wcześniej niż Ty. Tych osłon zdecydowanie wtedy nie było. Był to chyba dużo późniejszy efekt protestów mieszkańców Starego Złotna. Natomiast wydaje mi się, że na kulochwycie była jakaś - z drewnianych bali? - ściana podwyższająca strefę osłony.
2014-05-26 10:09:51 (12 lat temu)
Za kulochwytem rozciągają się pola należące do gospodarstw Starego Złotna (teraz w większości nie uprawiane). Dawniej zdarzało się - kule świstały ludziom pracującym w polu koło uszu. Znanych jest nawet kilka przypadków poranienia.
2014-05-26 08:46:01 (12 lat temu)
"Tam jest budowa schronów odkrytych i przykrytych w dniu dzisiejszym. Akurat na to nie mamy środków." (kpt. Bednarz)
2014-05-28 15:21:18 (12 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Pełny wykład kpt. Bednarza na temat budowy schronów i nie tylko na ten temat, znajduje się pod adresem: . Komu uszy więdną niech lepiej nie zagląda.
2014-05-28 20:17:39 (12 lat temu)
do zeto: Jest też transkrypcja na słowo pisane: ;)
2014-05-28 21:40:18 (12 lat temu)
Nie wiem, w którym miejscu to zdjęcie było wykonane. Po prawej stronie drogi prowadzącej od Krańcowej już niedaleko głównej strzelnicy jakieś 150 m w bok była mała pięćdziesięciometrowa strzelnica skierowana na północ. Może to jest to miejsce?
2014-05-26 21:05:12 (12 lat temu)
Dawniej, gdy wiosną przez dwa tygodnie trwały żabie gody, donośny rechot słyszalny był z odległości kilku kilometrów.
2015-03-12 00:07:05 (11 lat temu)
Teraz gody nie trwają 2 tygodnie?
2015-03-12 09:24:35 (11 lat temu)
do Dariusz Milka: Mogłyby trwać, gdyby w ogóle mogły być, ale nie mają gdzie, bo wszystko wyschło.
2015-03-12 11:48:49 (11 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Nazwa LAS BRUS umieszczona na tablicy nigdy nigdzie wcześniej nie występowała, a tutaj sugeruje, że rozstrzeliwań dokonywano w lesie, który tutaj wtedy rósł. Przed wojną i jeszcze długo po niej cały teren poligonu był szczerym polem. Na przełomie lat 50. i 60. nasadzono na obrzeżach pasy lasu izolujące poligon od okolicy. Reszta terenu zarastała stopniowo poprzez samosiew.
2015-03-26 16:21:31 (11 lat temu)
pewu
 
+2 głosów:2
Mała poprawka: żaden z autobusów nie jest własnością Muzeum. Pierwsze 3 pojazdy do samego końca były własnością MPK Łódź (póki ich nie zezłomowano). Wszystkie pozostałe to prywatne inicjatywy.
2021-02-20 08:36:55 (5 lat temu)
kurpin
 
+2 głosów:2
Pamietam z perspektywy dziecka jak pojawienie sie w składach łódzkiego MPK 803N zrobiło na mnie porównywalne wrażenie do uzupełnienia taboru PKP składami Pendolino :)
2022-03-21 11:18:01 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Ulica Lontowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet