| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Borowa
1
1b
8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Borowa

Ulica Borowa to lokalna ulica o długości ok. 450 m biegnąca od ul. Jarzynowej do ul. Owsianej. Na odcinku pomiędzy ul. Solec i Owsianą prowadzi znaczny ruch tranzytowy od ul. Drewnowskiej i al. Unii Lubelskiej do ul. Rąbieńskiej.

Poprzedniczką dzisiejszej ulicy był droga polna oddzielająca od lasu miejskiego pola istniejącej od XVI w. niwy Długie Przymiarki należące do mieszkańców Łodzi i ciągnące się po północnej stronie rzeki
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Nie jestem przekonany, czy kiedykolwiek byl to kiosk spozywczy. Napewno ostatnia dzialalnosc prowadzona w obiekcie to byl handel czesciami samochodowymi(jako dzieciak kupowalem tam naklejki z herbami firm samochodowych). Kiosk stanal tam w latach 90-tych, a tak jak napisalem - w tamtym czasie byly trzy sklepy spozywcze na Manii: Owsiana 4, Owsiana 22 i rog Borowej i Grzybowej(pierwsze dwa budynki zostaly przebudowane nie do poznania, Borowa/Grzybowa to chyba obecnie punkt gastronomiczny).
Nie bylo na Manii kiosku Ruchu, po prase chodzilo sie do kioskow na Mireckim; jeden stal w rejonie przystankow autobusowych i tramwajowych przy skrzyzowaniu al.Unii i Srebrzynskiej, drugi zas na Srebrzynskiej pomiedzy wylotami Jeczmiennej i Jarzynowej. Nie bylo tez na Manii kiosku warzywnego; tu takze mieszkancy Manii chodzili na Mirecki - jeden kiosk byl(i wciaz jest!) przy supersamie na Perla, drugi(ktorego budynek takze przetrwal) byl na Srebrzynskiej prawie vis a vis kiosku Ruchu. Na poczatku byl to blaszak, z czasem wlasciciel postawil bialy, murowany kiosk, ktory wciaz tam stoi. Wowczas teren ten byl terenem przystankow zarowno tramwajow i autobusow, co zwiekszalo obroty w warzywniaku.
Dlatego nie jestem pewien, czy powyzszy kiosk byl kiedykolwiek kioskiem spozywczym.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ortografia
2025-01-20 02:35:32 (rok temu)
do ViribusUnitis: Wydaje mi się, że wiedzę o tym przekazali mi kiedyś, ale kilkanaście lat wcześniej niż było zrobione to zdjęcie, mieszkańcy baraku obok.
2025-01-20 18:56:07 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Ewqa: Przypisałem docelowo...
2025-08-13 19:34:55 (10 miesięcy temu)
Ewqa100
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Aż mi się nie chce wierzyć, że te domy jeszcze istnieją. Myślałam, że baraki dawno zniknęły pod budowę jakiegoś osidla.
2025-08-14 06:41:11 (10 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Powinny już chyba zostać objęte ochroną konserwatora zabytków :)
2025-08-14 09:22:37 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Mieszkania tam są bardzo małe, mają po ok. 20 m2. W każdym po dwa pomieszczenia. Mniejsze, do którego wchodzi się prosto z dworu, gdzie jednocześnie jest kuchnia, i obok pokój dwa razy większy z jednym oknem. Toalety są oddzielnie na zewnątrz. 12 lokali w takim baraku. Teraz niektórzy zajmują dwa takie mieszkania połączone ze sobą. Wyobraźmy sobie życie np. sześcioosobowej rodziny w takim mieszkaniu.
Po wojnie w innym miejscu wybudowano osiedle w takim samym celu, ale budynki murowane piętrowe, centralny korytarz, a po obu stronach jednoizbowe lokale o podobnej powierzchni, co powyżej. Nawet przedwojenne kamienice przeznaczone dla najmniej zasobnych rodzin miały podobny standard. I jeszcze do dziś nieliczni żyją w takich warunkach.
2025-08-14 19:19:04 (10 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 10 miesięcy temu)
Ulica Borowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet