| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Most
Obiekty w okolicy
Sikorskiego 369
980
m
Łomża
Piątnica Włościańska 17 c-e
1027
m
Piątnica Włościańska
Piątnica Włościańska 19
1031
m
Piątnica Włościańska
Piątnica Włościańska 19c
1032
m
Piątnica Włościańska
Piątnica Włościańska 19a
1032
m
Piątnica Włościańska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
Synek, ale takie zdjęcie jest nie do odnalezienia, chyba że przesuniemy pod Narew i tyle z tego będzie. Ani tu Łomży, ani budynków.
2014-04-15 12:05:17 (12 lat temu)
ylooC
 
do Hellrid: To ten sam most co tutaj
2019-11-20 15:54:56 (6 lat temu)
Mak
 
+2 głosów:2
do ylooC: Prowizoryczny most widziany od strony Piątnicy. Na zdjęciach z drugiej strony widać nawet te same belki :)
2022-02-02 16:29:06 (4 lata temu)
ylooC
 
Most Żelazny na Narwii zbudowano w latach 1915-1916 w ciągu ulicy Obwodowej jako most strategiczny. Wysadzony w 1939 r przez cofające się Wojsko Polskie.
2019-10-17 14:00:02 (6 lat temu)
polskup
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na większe, wyraźniejsze, czystsze. Dopisałem autora. Zawęziłem datowanie - na rewersie notka nt. nabycia przez kolekcjonera - 31.10.30
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełn.
2025-10-04 07:19:00 (8 miesięcy temu)
marco_polo
 
+1 głosów:1
To jest most prowizoryczny w Piątnicy , obok spalonego mostu drewnianego. To nie jest ul.Sikorskiego .
2022-02-01 12:39:42 (4 lata temu)
Mak
 
Sikorskego to nie jest. Ale też nie pasuje mi to na Piątnicę. Dziwne ukształtowanie terenu. Tam nie ma takiej skarpy. Narew też jakaś wąska.
2022-02-01 19:25:36 (4 lata temu)
Mak
 
+1 głosów:1
Chyba jednak Piątnica. Porównajcie to zdjęcie ze zdjęciem z września 1939.

Ten sam układ terenu, budynki podobne. Prowizoryczny most też mniej wiecej w tym samym miejscu. Wygląda na to, że Niemcy w 39 powtórzyli pomysł swoich ojców z 1915 . Bo to chyba 1915, pewnie sierpień
2022-02-02 12:12:52 (4 lata temu)
Woj11
 
do marco_polo: Pikielhauby widać, czyli dolna granicą to 1915.
2022-02-01 13:19:34 (4 lata temu)
Woj11
 
do Mak: Zdjęcie jest w opracowaniu Władysława Świderskiego "Łomża" z takim opisem: "Rok 1915. Wkroczenie Niemców do Łomży przez most prowizoryczny na Narwi. Widok od strony miasta. Fot. L. &A Schaul, Hamburg,"
2022-02-01 19:58:17 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: Patrząc na tę mapę to nie widać żadnych budynków tylko mokradła.
2022-02-01 20:16:35 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: na tą Piątnicę bardziej pasuje
2022-02-01 20:23:40 (4 lata temu)
Woj11
 
do rdx0: Tylko, że Świderski był bezpośrednio z Łomżą związany. To działacz niepodległościowy i prezydent tego miasta. Zdjęcie umieścił w wydanej przez siebie monografii Łomży z 1925 roku. Po co miałby się narażać na krytykę mieszkańców, że tworzy nieprawdę?
2022-02-01 20:31:10 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: Ja tylko interpretuję mapy. A na pierwszej widać rozlewiska i zero zabudowań. Prowizoryczny most na Narwi. A może były dwa?
2022-02-01 21:18:56 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: przeczytałem właśnie ten 1 wojenny fragment Świderskiego i w tekście jak i na fotce nie ma wskazania który to most. To dla czego ma to być nie w Piątnicy ?
Nie kumam ,to chyba przez toczący mnie właśnie covid :-)
2022-02-02 09:57:12 (4 lata temu)
Woj11
 
do rdx0: Mnie jeszcze nie trafił, ale też nie kumam. Link podałem, bardziej z nadzieją, że ktoś od Łomży i okolic sprawę rozwikła. Może to któraś z odnóg Narwi (potrafi płynąc kilkoma)?
2022-02-02 10:19:14 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: No nie odnóg. Też Narew ,też most przed Łomżą tylko trochę w lewo. Świderski dobrze napisał. Mapy pokazują co pokazują.Ja bym obstawiał jak Marco Polo, chyba że mapy kłamią.
2022-02-02 10:29:37 (4 lata temu)
Woj11
 
do rdx0: OK. Zdrówka życzę.
2022-02-02 10:34:18 (4 lata temu)
rdx0
 
do Woj11: Dzięki. "Szczypawka" działa nad wyraz dobrze. Pfizer robi robotę. Tylko ten chip :-)
2022-02-02 10:48:44 (4 lata temu)
rdx0
 
do rdx0: Marco Polo od razu wskazał poprawnie. Ale gdyby nie dyskusja nie przeczytałbym Świderskiego.
2022-02-02 15:10:48 (4 lata temu)
do Mak: Tak, tu nie ma zadnych watpliwosci, te inne zdjecia opisane jako Sikorskiego tez sa tego samego mostu, tylko z innej strony , od strony Piatnicy
2022-02-02 14:49:56 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 8 miesięcy temu)
Most na innych zdjęciach
1910
-
1914
1910
-
1914
Most - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet