| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (16)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Bazylika katedralna Wniebowzięcia ...
148
m
Łowicz
Kościół i klasztor bernardynek
437
m
Łowicz
Kościół ewangelicko-augsburski
505
m
Łowicz
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr...
996
m
Łowicz
Kościół Świętego Ducha
1161
m
Łowicz

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ratusz

Architekt: Bonifacy Witkowski (9 realizacji)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1826-1828
Zabytek: 536-VI-34 oraz 131
1 subskrypcja
Ratusz miejski wybudowany w latach 1826-1828 w miejscu uliczki prowadzącej do Bzury i placu należącego do księży wikariuszów.

Na pierwszym piętrze mieści się okazała sala posiedzeń Rady Miejskiej, której ściany zdobi fryz malarski Józefa Lamparskiego z 1918 r. Przedstawia on dawne herby Królestwa Polskiego i Łowicza, 32 herby polskich województw z epoki przedrozbiorowej oraz portrety zasłużonych dla kraju: Kazimierza Wielkiego, Jana Łaskiego, Tadeusza Kościuszki, Stanisława Staszica i Henryka Sienkiewicza.

Ratusz zaliczany jest do najciekawszych budowli użyteczności publicznej epoki klasycyzmu w centralnej Polsce.

Źródło:
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Sądząc po drzewach i porównując z innymi zdjęciami to chyba gdzieś 1960-1965.
2011-05-25 19:08:24 (15 lat temu)
augiasz
 
+3 głosów:3
Niezgodne z regulaminem: "minimalny rozmiar skanu to 750 pikseli na krótszym boku"
2015-12-09 11:37:14 (10 lat temu)
MARSOK
 
NIE MA OSIEDLA "ŚTARE MIASTO"JAKO TAKIEGO. TEN OBRĘB TO ŚRÓMIEŚCIE.
2019-03-19 00:19:12 (7 lat temu)
ylooC
 
To jakiś kondukt pogrzebowy jest. Kir widać na sztandarze. Kojarzy mi się ze Lwowem, ale głowy sobie nie dam uciąć.
2022-03-14 11:14:41 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
Przed ratuszem w Łowiczu. Głowę zachowaj, bo dużo nas jeszcze czeka rozwiązywania :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2022-03-14 16:25:07 (4 lata temu)
ylooC
 
do Krzyś_: hehehe :) super!
2022-03-14 16:36:51 (4 lata temu)
darek73
 
+2 głosów:2
Nie Kondukt pogrzebowy przed Ratuszem tylko Jubileusz 55-lecia straży pożarnej w Łowiczu Opis dla: Defilada łowickich strażaków. Na przedzie poczet sztandarowy.Autor fotografii:
Jarumski Leon.
2022-03-14 19:16:31 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do darek73: Defilada z kirem? Mężczyźni w tłumie ściągają nakrycia głowy na defiladzie? Nie ufałbym podpisom NAC. Ale faktycznie 55lecie pasuje datowo. Jeśli trzeba to zmienię podpis :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2022-03-14 19:37:08 (4 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ylooC: Ale i tez dowódca oddziału idącego w kondukcie chyba nie salutuje widzom.
2022-03-14 19:42:13 (4 lata temu)
do da signa: Salutuje!
2022-03-14 20:29:49 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do trz (tedesse): No właśnie, po co w defiladzie salutować? Chyba, że oficerowie stoją w tym miejscu. Coś nie gra z tą defiladą z kirem. :)
2022-03-14 20:38:17 (4 lata temu)
do ylooC: Raczej jest to defilada, a kir może dlatego, że niedawno jakiś strażak lub strażacy zginęli w akcji np.
2022-03-14 20:47:26 (4 lata temu)
ylooC
 
do da signa: Zmieniłem podpis
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2022-03-14 20:48:55 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do ylooC: w 1934 miała miejsce tzw tragedia marsylska. Zamordowano króla Jugosławi. M.in w Polsce była żałoba z tego powodu . Stąd pewnie ten kir.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2022-03-14 20:54:35 (4 lata temu)
Woj11
 
do da signa: Czy tylko w październiku te drzewo by tak wyglądało?
2022-03-14 20:58:54 (4 lata temu)
do Woj11: No to jest jeszcze zamach na Pierackiego, który był w czerwcu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2022-03-14 21:05:30 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do da signa: Obowiązywała w dniu pogrzebu Piereckiego 18 czerwca. Ale to wyklucza uroczystości tego dnia, a Kir by zostawili?
2022-03-14 21:29:41 (4 lata temu)
darek73
 
do ylooC: z tej serii są jeszcze dwa zdjęcia
2022-03-14 21:31:19 (4 lata temu)
do Woj11: Było sporo powodów np. wielki pożar w japońskim mieście portowym Hakodate, który pozbawił życia 2166 osób.
2022-03-14 21:35:47 (4 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do da signa: Tylko 4 razy w II RP wprowadzano żałobę narodową i tylko po śmierci Piłsudskiego trwała dłużej niż jeden dzień.
2022-03-14 21:43:57 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
To zdjęcie może być z innego wydarzenia, niż 2 pozostałe w tym folderze w NAC.
A co za tym idzie, i datowanie może być inne.
2022-03-14 22:19:57 (4 lata temu)
do yani: W każdym razie uroczystość z pompą musiała być, bo nawet księżulo medal założył :)
2022-03-14 22:34:17 (4 lata temu)
Woj11
 
do yani: No nie wiem. Sztandar z kirem widać na wszystkich trzech. A dekorowany ksiądz jest na dwóch zdjęciach.
2022-03-14 22:38:40 (4 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Chyba w tym przypadku masz rację. Ale generalnie nie należy do końca ufać opisom z NAC...
2022-03-14 22:48:24 (4 lata temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do yani: Zmieniłem opis, ale nadal twierdzę, że to kondukt pogrzebowy jest. Oficer za pocztem sztandarowym ewidentnie salutuje do "kogoś" z tyłu pocztu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2022-03-14 22:50:23 (4 lata temu)
Woj11
 
do yani: Co da NAC masz rację. Parę razy sam się o tym przekonałem.
2022-03-14 22:51:12 (4 lata temu)
ylooC
 
do ylooC: Na tym zdjęciu gdzie ksiądz jest "odznaczany" wygląda jakby dostał monetę / odznakę? tutaj dobrze widać zbliżenie ręki. Reszta wygląda jakby sobie "wpinała" te odznaki.
2022-03-14 22:53:14 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet