| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościół Narodzenia NMP
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół Matki Bożej Częstochowskie...
1736
m
Lubin
Pałac
3717
m
Krzeczyn Wielki
Ścieżka przyrodnicza Dolina Zimnicy
2949
m
Lubin
Pałac Chróstnik
4816
m
Chróstnik
Kościół św. Antoniego
5464
m
Obora

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół Narodzenia NMP

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1683
Zabytek: 615 z 1.09.1959; 100/L
Daru: Miejsce, w którym znajduje się obecna świątynia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny jest najstarszą częścią obecnego Lubina. Według ludowych przekazów i niepewnych zresztą źródeł historycznych pierwszą świątynię chrześcijańską wzniesiono w Starym Lubinie prawdopodobnie około 1175 roku z fundacji Piotra Włostowica (Własta). Wydaję się to zupełnie nieprawdopodobne, gdyż Włostowic nie żył już od 22 lat (zdecydowana większość historyków przyjmuje, że żył on w latach 1080 – 1153). Natomiast mniej wątpliwości może budzić sama data powstania świątyni, chociaż też jest raczej hipotetyczna. Kościół w Starym Lubinie przechodził różne koleje losu. Wiadomo, że jeszcze przed rokiem 1270 uzyskał uprawnienia parafialne i rolę tę pełnił
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Saxon
 
+3 głosów:3
StaSta
 
Dies ist ein sehr schönes Bild Eckhard:)
2015-06-05 20:23:30 (11 lat temu)
Saxon
 
do StaSta: Dziękuję - Twoje zdjęcia są piękne!
2015-06-05 21:24:43 (11 lat temu)
StaSta
 
do Saxon: I wzajemnie:)
2015-06-05 21:31:05 (11 lat temu)
Czy ktoś wie co to za obelisk po prawej stronie ?
2016-10-03 13:42:17 (9 lat temu)
Dzięki.
2016-10-03 13:54:59 (9 lat temu)
2016-10-03 13:47:41 (9 lat temu)
Hellrid
 
do Wiesław Smyk: Jest nawet obiektu nas:
2016-10-03 13:54:03 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+5 głosów:5
Do "esski" jak Ciebie traktować poważnie, jeden z najbardziej zasłużonych dla fp a pokazujesz się z jak najgorszej strony. jak będziesz komukolwiek doradzał lub krytykował zdjęcia to będą Ciebie olewać, oczywiście ja też. W obecnej chwili jesteś na równi z W.D.
2019-12-22 16:13:22 (6 lat temu)
esski
 
do piotr brzezina : Gołębia na oknie nie widzę, architektura jest, miejsce do rozpoznania nawet po wielu latach...
2019-12-23 16:50:49 (6 lat temu)
do esski : Cały opis to jest tak na chybcika aby był.
2019-12-23 16:58:11 (6 lat temu)
esski
 
do piotr brzezina : Prawdę mówiąć, to nie wiem czy to trawnik, czy parking.. śńiegiem było przykryte, plac wydał się był najodpowiedniejszym wyrazem.
2019-12-23 17:00:36 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Kościół Narodzenia NMP - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet