| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kolski
Obiekty w okolicy
Kaplica bł. Bogumiła "na Puszczy"
1312
m
Dobrów
Kościół Świętej Trójcy
1370
m
Dobrów
Ściana pamięci w Lesie Rzuchowskim
3246
m
Chełmno (Chełmno nad Nerem)
Krematorium
3253
m
Chełmno (Chełmno nad Nerem)
Masowy grób
3466
m
Chełmno (Chełmno nad Nerem)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1415następna
A nie jest to przypadkiem targ rybny przy ulicy Wschodniej? Teren obecnego Parku Staromiejskiego zwany Parkiem Śledzia?
2012-11-19 22:28:47 (13 lat temu)
WW
 
Nie wiem jak się targ rybny dokładnie do tego miał, ale z pewnością należałoby to przypisać do nieistniejącej ulicy Nad Łódką, która akurat niedawno pojawiła się przy innej dyskusji. Dla Łodzianina to zdjęcie jest fascynujące, bo nic nie zostało z tej szokująco ponurej scenerii.
2012-11-19 23:05:17 (13 lat temu)
Podmiana na lepsze.
2026-05-16 10:19:43 (miesiąc temu)
Notka.
2026-05-16 10:26:26 (miesiąc temu)
mar
 
do Wiesław Smyk: A Ty się mnie nie pytaj, bo ja w Łodzi byłam raz w życiu i to dawno, dawno temu :)
2012-11-19 22:31:24 (13 lat temu)
Zmiana opisu+większe+ inne źródło.
2025-11-11 18:12:35 (7 miesięcy temu)
Rura ciepłownicza biegnie od Aleksandrowskiej do dawnych zakładów Vera, zakładów mleczarskich i do zakładu Lenory. Obecnie chyba nie funkcjonuje, bo te zakłady nie istnieją (oprócz mleczarni). Może ktoś wie coś więcej na ten temat.
2014-07-27 18:58:00 (11 lat temu)
Pojedyncza rura? Parą to było grzane a kondensat do kanału?
2025-01-27 21:16:00 (rok temu)
do blaggio.: Mleczarskie działają a i Vera pocięta na firmy i magazyny nadal jako obiekt funkcjonuje.
2025-01-27 16:43:26 (rok temu)
do sawickimarcin: Ale tej rury już tam niema. Coś z pozostałości jej może idzie pod ziemią tą drogą pomiędzy działkami w stronę Inowrocławskiej i Omłotowej.
Może wybrałbyś się na zwiady w ten rejon i coś cyknął.
2025-01-27 18:51:18 (rok temu)
do blaggio.: Może ... Sugerowałeś mi wizytę na Cedry 1 i mało mnie psy tam nie zeżarły ... :) Zrobiłem zdjęcie i nawet tego nie zauważyłeś ... :(
2025-01-27 19:58:39 (rok temu)
do sawickimarcin: Chyba pomyliłeś adresy. To nie tam Ciebie wysyłałem, tylko na Inowrocławską. Ale teraz spokojnie dojedziesz od Omłotowej tą drogą pomiędzy resztkami działek do budowy tunelu, rower przywiążesz do ogrodzeni budowy, a dalej piechotą wzdłuż tego ogrodzenia dotrzesz do Bałutki i sfocisz, co zobaczysz. Ja obskoczyłem to samo po drugiej stronie toru. Tam są Twoje strony, więc nie chcę wchodzić Ci w paradę. ;-)
2025-01-27 21:09:03 (rok temu)
do blaggio.: Ja nie mam swoich stron czy terenów ... :) Zapraszam wszystkich w plener, szczególnie tych którzy przy kawce ściągają zdjęcia z Archiwów i na tym się "budują" ...
2025-01-27 21:40:23 (rok temu)
do Jarosław Dubowski: Nie, napisałem to kiedyś bez zastanowienia jak zupełny laik, ale to były dwie rury w jednym opakowaniu.
2025-01-27 21:43:31 (rok temu)
do sawickimarcin: Ale to rzut beretem od Ciebie...
2025-01-27 21:44:38 (rok temu)
do blaggio.: Ale nie zawsze mam czas ... Brak czasu, brak ochoty, inne przeszkody ... Jak zauważyłeś działam tutaj nieregularnie i dość chaotycznie ...
2025-01-27 21:55:41 (rok temu)
do sawickimarcin: No to może kiedyś. Ale miej to w pamięci.
2025-01-27 22:00:32 (rok temu)
Michał. K
 
+2 głosów:2
Głaz nie istnieje już.
2025-06-30 22:42:02 (11 miesięcy temu)
Dana
 
Podmiana i poprawa datowania
2024-11-14 17:16:36 (rok temu)
Misiek690
 
+1 głosów:1
Kanał Babinka został zasypany na przełomie 1941/1942 roku.
2024-10-11 18:41:59 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do Misiek690: Zmieniłem datowanie stosownie do komentarza
2024-10-11 19:12:20 (rok temu)
Podmiana.
2025-01-12 20:43:03 (rok temu)
Czyżby to nie było to samo zdjęcie co
2025-03-06 17:09:07 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do LokalnyGolkow: Tak, zdjęcia z tego samego negatywu różnie skadrowane. Są oba, bo to powyżej jest nieco gorszej jakości, ale obejmuje więcej.
2025-03-06 18:14:39 (rok temu)
Skoro Ciek Bez Nazwy to proponuje rozpisać Konkurs na jego nazwę ... :) ... Już proponuję pierwsza nazwę ; Lublinianek , Struga Lubliczka , Lotniczanka ...
2024-08-30 15:11:07 (rok temu)
Lewa strona po rozbudowie min. 1935+.
2025-11-11 18:17:45 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
142 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet