| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat brzeski
OBIEKTY - ul. Sienkiewicza Henryka
2
3
Więcej (61)
Obiekty w okolicy
Stacja transformatorowa
66
m
Grodków
Sklep PEPCO
74
m
Grodków
Krakowska 15
79
m
Grodków
Krakowska 13
79
m
Grodków
Sienkiewicza 38-40
80
m
Grodków

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Młyn

Zbudowano: 2poł. XIX w.
Zabytek: A-115/2010 z 27.04.2010
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Od dawna się zastanawiam , czym się kierują "specjaliści" od zabytków , umieszczając właściwie ruiny w rejestrach zabytków ? Ciekawe że przez dziesiątki lat Ci sami "specjaliści" od zabytków nawet nie mają pojęcia o istnieniu jakiegoś zabytku !
2012-08-09 10:26:12 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do jurekpogodno: Masz rację, bo co robili przez dziesiątki lat. To wołające o pomstę do nieba.
2012-08-09 10:30:58 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do jurekpogodno: To nie jest "właściwie ruina", tylko obiekt wciąż do uratowania. Jedyną bronią konserwatora jest wpis do rejestru, nie rozumiem, dlaczego miałby z niej zrezygnować.
2012-08-09 13:26:36 (13 lat temu)
do WW: Popieram.. Zwłaszcza kiedy patrzy się na ten obiekt od strony ul. Krakowskiej..
2015-02-24 23:57:54 (11 lat temu)
Poziom ulicy Sienkiewicza jest coraz wyżej.. czy kapliczka się zapada..?
2014-04-07 19:59:41 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-12-07 11:08:34 (11 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
Nieodosobniony przypadek
2014-12-07 16:06:59 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Danuta Mucha(Czarnecka): Nie, to ulica się podnosi.
2014-04-07 20:23:14 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Zosiu, czy wiesz dlaczego ta kapliczka stoi tyłem do ulicy Sienkiewicza?
2014-12-06 18:21:23 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta Mucha(Czarnecka): Niestety nic nie wiem o tej kapliczce, nic nie dały poszukiwania nawet komu jest poświęcona.
2014-12-06 18:48:20 (11 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Przebieg ulicy Sienkiewicza musi być wtórny, pierwotnie na południe wyjeżdżało się zapewne ul. Krakowską, od której na wysokości młyna odgałęziała się droga w śladzie przedłużenia dzisiejszej ul. Kościuszki - do niej kapliczka stała przodem. Reliktem tego odgałęzienia jest także linia zabudowy młyna od strony ul. Krakowskiej.
2014-12-06 22:50:00 (11 lat temu)
do ZPKSoft: O usytuowaniu kapliczki powiedziała mi M.Cebulka, kiedy przechodziłyśmy tamtędy miesiąc temu. Niestety, więcej nie wie.
2014-12-06 23:40:42 (11 lat temu)
do WW: Dawniej ulica Kościuszki przecinała ulicę Sienkiewicza i dochodziła ukośnie do ul. Krakowskiej. Przecinała Krakowską za wiatrakiem i biegła prostopadle na wschód. przez cegielnię. Widać to na mapkach z 1926 r. i z 1936 r.
2014-12-06 23:37:14 (11 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Otóż to. Przy czym o Kościuszce nikt tu wówczas nie słyszał, a ulicę nazywano Polną (Feldstraße).
2014-12-07 09:24:27 (11 lat temu)
do WW: Dzięki.. A czy wiadomo, jak dawniej nazywała się obecna ulica Polna?
2014-12-07 09:37:15 (11 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Halbendorf chyba nie był włączony w granice miasta.
2014-12-07 12:25:40 (11 lat temu)
W tym rogu stał kiedyś komin..
2015-03-14 21:13:58 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wyrosły już spore drzewa (na murze też) i dalej nic się dzieje...
2018-05-01 09:23:56 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Może w środku coś się dzieje, bo ostatnio drzwi były uchylone..
2018-05-01 09:42:03 (8 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Piękny mur.
2021-01-08 17:50:54 (5 lat temu)
Po prawej widać fragment komina, czyli był jeszcze w 1983r.
2021-01-11 14:37:26 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Desperado: Mur jest chociaż juz nie taki piękny ale budynki... :( Fajnie jest obejrzeć kompleks w całości, chociaż na zdjęciu.
2021-01-08 18:19:10 (5 lat temu)
do Desperado: A może znajdzie się jeszcze w tej bibliotece zdjęcie, na którym widać komin? Nikt nie pamięta, kiedy został rozebrany.
2021-01-08 19:03:35 (5 lat temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Tak myślałem, że Cię zaciekawi, bo jesteś autorką paru zdjęć młyna :) Mnie zachwycają takie detale, że komuś się chciało. Przecież to tylko młyn, to można było postawić i płot. A jednak nie.
2021-01-08 18:21:41 (5 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
do Desperado: Teraz to się robi bezkompromisowo i szybko ;-)
2021-01-08 18:26:04 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do foxi: I to jest straszne. Ja zapytam ostro : jaki idiota wymyślił te ekrany wokół dzielnicy Generalskiej a potem przy Katowickiej ? Wydane miliony, spieprzony kawał miasta. Katastrofa. Ale ratusz sika pod siebie z zachwytu.
2021-01-08 18:30:00 (5 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Danuta Mucha(Czarnecka): Niestety. Reszta to zdjęcia z wewnątrz, zresztą dosyć nieciekawe. Ale jest wiele zdjęć z miasta i z Nysy co udaje Grodków :) Jutro wstawię to mogłabyś zajrzeć :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-01-08 19:39:51 (5 lat temu)
do Desperado: Te z wnętrza też chciałabym zobaczyć, bo nigdy w środku nie byłam. Tylko przechodziłam obok niego..
2021-01-08 23:40:10 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Młyn na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet