| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
OBIEKTY - Zatoka Pucka (Jurata)
Obiekty w okolicy
SurfPoint Jurata
278
m
Jurata
Hotel Jurata RESIDENCE
284
m
Jurata
Pomnik Wojciecha Kossaka
286
m
Jurata
Mestwina 32
289
m
Jurata
Hotel "Neptun"
305
m
Jurata

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Molo

Zbudowano: lata 30/lata 70

Molo w Juracie – drewniane molo o długości 320 metrów znajdujące się na południowym wybrzeżu Juraty (od strony Zatoki Puckiej). Pierwsze molo w tym miejscu powstało na początku lat 30-tych XX w. Obecne wybudowane zostało w latach siedemdziesiątych XX w. i odbudowane po zniszczeniach zimowych na przełomie wieków XX i XXI. Molo stanowi przedłużenie deptaku Międzymorze.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
AF
 
Widok przepiękny. ;-)
2015-01-29 19:39:18 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Wow, pozazdrościć takich widoków, burze to moje ulubione zjawisko pogodowe.
2009-09-20 21:36:40 (16 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Na szczęście był to tylko ładny widok bo przeszło bokiem. Komuś innemu się dostało ;)
2009-09-20 23:27:38 (16 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2017-01-14 18:44:38 (9 lat temu)
elmis
 
do ZPKSoft: Pako Pierwszy ;-)
2017-01-14 21:41:12 (9 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Początek Juraty to 1928. W 1930 mola jeszcze nie było na pewno. W listopadzie 1933 pisano o wybudowaniu mola "ostatnio".
2025-03-28 00:07:46 (rok temu)
yani
 
do verbensis:
To już jest jakaś wiadomość... :)
2025-03-28 00:13:52 (rok temu)
yani
 
Korekta przypisania i datowania.
2025-03-27 17:07:12 (rok temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
Mamy dwa obiekty Molo w Juracie; proszę uprawnionych o korektę.
2025-03-27 16:24:14 (rok temu)
yani
 
Jeśli nowe molo jest w miejscu starego, to chyba wystarczy jeden obiekt.
2025-03-27 17:00:39 (rok temu)
yani
 
do PiotrW:
Faktycznie, jest drugi obiekt, z jednym zdjęciem.
I teraz pytanie - skoro obecne molo wybudowano według opisu w latach 70-tych, to czy nie powinny być właśnie 2 obiekty?
2025-03-27 16:32:49 (rok temu)
PiotrW
 
do yani: Sądzę że obiekt powinien być jeden z odpowiednim opisem
2025-03-27 16:40:16 (rok temu)
do yani: To jedynne zdjięcie dodal Marcin Durgoy...i kolega marcin się czasami gubi w szukaniu obiektu zaklada inny I tak ogólnie, niepasują mi naprz. lampy czy szekorokś tego mola co dodal Marcin
2025-03-27 16:56:07 (rok temu)
do PiotrW: No i teraz mamy jedno molo z datą wybudowania w latach 70tych i zdjięcia od min.1935r..... takym zposobem się gubi logika i zwlaścia idea portalu....
2025-03-27 16:48:07 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
To co dodał Marcin, to na pewno nie są lata 20-te. Sądząc po lampach...
2025-03-27 17:02:26 (rok temu)
do yani: Trzeba je odzielić jako stare i nowe, bo tą poprostu dwa obiekty. Niewiem skąd jest pobrany opis, ale jasnie tam jest napisane źe molo bylo wybudowane w latach 70tych...
2025-03-27 17:08:10 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
Na razie zrobiłem niewielką korektę w opisie mola.
2025-03-27 17:09:37 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
A opis tak w ogóle jest skopiowany z Wiki.
2025-03-27 17:11:25 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Nie ma sensu moim zdaniem dzielić obiektu. To już jest co najmniej trzecie molo. Wszystkie w tym samym miejscu.
2025-03-27 17:17:02 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: Mi chodzilo o co innego, choć by to juź bylo trzecie molo na tym miejscu (udalo mi się znaleźcz informacjie źe bylo w latach 30tych i drógie molo, ale w kierunku pólnocnym, tz. od morza, które ale raczej bylo molem wykorzystywanym przez rybaków i ich kuterów) to jeźeli juź dodaleś taky opis, to trzeba wzminić źe doszlo do budowy nowego mola w latach 70tych XXwieku. Niejsteśmy wikipedią ale fotopolską i mamy ratować od zapomnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-03-27 20:23:18 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Opis dodał ktoś inny, ja tylko usunąłem informację o budowie mola w latach 70-tych. Trzeci raz molo było przebudowane, czy odbudowane na przełomie XX i XXI w. Postaram się poszukać jakichś informacji i dodać do tego opisu.
2025-03-27 21:16:10 (rok temu)
do yani: Super, moźe będzieś mial więcej ścięścia odemnie ☺☺☺
2025-03-27 21:53:28 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
Niestety, praktycznie nic w necie nie ma na temat tego mola. Ale na podstawie zdjęć zamieszczanych na FP chyba udało mi się sklecić jakiś chronologiczny opis historii mola.
2025-03-28 14:17:13 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet