| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
OBIEKTY - Zatoka Pucka (Jurata)
Obiekty w okolicy
"Wydma & Las" Apartamenty BlueApart
664
m
Jastarnia
Ośrodek Wypoczynkowy "Posejdon"
708
m
Jastarnia
Ośrodek "Sunbaltic Resort & Spa"
718
m
Jastarnia
Molo ośrodka wypoczynkowego "Posej...
800
m
Jastarnia
Mickiewicza 7
924
m
Jastarnia

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zatoka Pucka (Jurata)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
AF
 
Widok przepiękny. ;-)
2015-01-29 19:39:18 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Wow, pozazdrościć takich widoków, burze to moje ulubione zjawisko pogodowe.
2009-09-20 21:36:40 (16 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Na szczęście był to tylko ładny widok bo przeszło bokiem. Komuś innemu się dostało ;)
2009-09-20 23:27:38 (16 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Będą chcieli przerobić na apartament - ciekawy projekt:

2015-10-02 12:53:05 (10 lat temu)
To "coś" wygląda jakby pływalo po wodzie ...
2023-08-19 13:16:34 (2 lata temu)
Nikt nie wie gdzie to jest? Moze to jakas makieta?
2014-11-14 22:56:09 (11 lat temu)
Stenek
 
Tego typu (lub podobne) budowle były trakcie II wojny przy brzegu Bałtyku, trzeba by na takich "wojennych" stronach posmerfować
2014-11-14 23:24:12 (11 lat temu)
Stenek
 
2014-11-14 23:28:56 (11 lat temu)
To była wieża obserwacyjna, ale potocznie nazywana "torpedownią". Klasyczne torpedownie były dwie : Babie Doły i Oksywie. (i jeszcze na jeziorze Miedwie - ale to już nie zatoka) Jako małolat miałem możliwość obejrzenia jej z bliska z kajaka :) Gdzieś w archiwum są zdjęcia gdzie w tle na zatoce widać tą konstrukcję.
2014-11-15 11:06:43 (11 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do Stenek: A nie Jurata ?
2014-11-15 02:07:03 (11 lat temu)
do PEŻ: Ogromne dzieki za informacje. Co ciekawe, jak bylem w 2007 roku na Helu to zrobilem nawet zdjecia tego obiektu, niestety mialem wtedy aparat ze "malym" zoomem i zdjecie jest jeszcze gorsze od tego powyzej. Jeszcze raz dziekuje.
2014-11-15 07:41:41 (11 lat temu)
PEŻ
 
do cracusiac: Byłem wielokrotnie w Juracie. "Torpedownie" to w rzeczywistości punkty pomiarowe na poligonie niemieckiego lotnictwa morskiego. Mam kilka zdjęć, ale robione zoomem, więc nie za bardzo porywające technicznie. Pozdrowienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-11-15 09:14:48 (11 lat temu)
do PEŻ: Byc moze bede w przyszlym roku na Helu, to postaram sie o lepsze zdjecia.
2014-11-15 09:48:08 (11 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Do kupienia jest, za 5 baniek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-02-10 19:22:23 (2 lata temu)
Widać ją tu: a jest ona w serii wciąż nierozwiązanej zagadki z tego tematu:
2024-02-11 18:02:28 (2 lata temu)
Woj11
 
do fantom: Ewentualny nabywca moze dobudować piętro
2024-02-10 19:50:15 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Woj11: No i nie powinien mieć reumatyzmu ;)
2024-02-10 19:54:33 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do fantom: I wodowstrętu ;)
2024-02-10 20:50:19 (2 lata temu)
2024-02-11 19:14:46 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Fotopiesek :)
2017-01-14 18:44:38 (9 lat temu)
elmis
 
do ZPKSoft: Pako Pierwszy ;-)
2017-01-14 21:41:12 (9 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Początek Juraty to 1928. W 1930 mola jeszcze nie było na pewno. W listopadzie 1933 pisano o wybudowaniu mola "ostatnio".
2025-03-28 00:07:46 (rok temu)
yani
 
do verbensis:
To już jest jakaś wiadomość... :)
2025-03-28 00:13:52 (rok temu)
yani
 
Korekta przypisania i datowania.
2025-03-27 17:07:12 (rok temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
Mamy dwa obiekty Molo w Juracie; proszę uprawnionych o korektę.
2025-03-27 16:24:14 (rok temu)
yani
 
Jeśli nowe molo jest w miejscu starego, to chyba wystarczy jeden obiekt.
2025-03-27 17:00:39 (rok temu)
yani
 
do PiotrW:
Faktycznie, jest drugi obiekt, z jednym zdjęciem.
I teraz pytanie - skoro obecne molo wybudowano według opisu w latach 70-tych, to czy nie powinny być właśnie 2 obiekty?
2025-03-27 16:32:49 (rok temu)
PiotrW
 
do yani: Sądzę że obiekt powinien być jeden z odpowiednim opisem
2025-03-27 16:40:16 (rok temu)
do yani: To jedynne zdjięcie dodal Marcin Durgoy...i kolega marcin się czasami gubi w szukaniu obiektu zaklada inny I tak ogólnie, niepasują mi naprz. lampy czy szekorokś tego mola co dodal Marcin
2025-03-27 16:56:07 (rok temu)
do PiotrW: No i teraz mamy jedno molo z datą wybudowania w latach 70tych i zdjięcia od min.1935r..... takym zposobem się gubi logika i zwlaścia idea portalu....
2025-03-27 16:48:07 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
To co dodał Marcin, to na pewno nie są lata 20-te. Sądząc po lampach...
2025-03-27 17:02:26 (rok temu)
do yani: Trzeba je odzielić jako stare i nowe, bo tą poprostu dwa obiekty. Niewiem skąd jest pobrany opis, ale jasnie tam jest napisane źe molo bylo wybudowane w latach 70tych...
2025-03-27 17:08:10 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
Na razie zrobiłem niewielką korektę w opisie mola.
2025-03-27 17:09:37 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
A opis tak w ogóle jest skopiowany z Wiki.
2025-03-27 17:11:25 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Nie ma sensu moim zdaniem dzielić obiektu. To już jest co najmniej trzecie molo. Wszystkie w tym samym miejscu.
2025-03-27 17:17:02 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: Mi chodzilo o co innego, choć by to juź bylo trzecie molo na tym miejscu (udalo mi się znaleźcz informacjie źe bylo w latach 30tych i drógie molo, ale w kierunku pólnocnym, tz. od morza, które ale raczej bylo molem wykorzystywanym przez rybaków i ich kuterów) to jeźeli juź dodaleś taky opis, to trzeba wzminić źe doszlo do budowy nowego mola w latach 70tych XXwieku. Niejsteśmy wikipedią ale fotopolską i mamy ratować od zapomnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-03-27 20:23:18 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Opis dodał ktoś inny, ja tylko usunąłem informację o budowie mola w latach 70-tych. Trzeci raz molo było przebudowane, czy odbudowane na przełomie XX i XXI w. Postaram się poszukać jakichś informacji i dodać do tego opisu.
2025-03-27 21:16:10 (rok temu)
do yani: Super, moźe będzieś mial więcej ścięścia odemnie ☺☺☺
2025-03-27 21:53:28 (rok temu)
yani
 
do vetinari:
Niestety, praktycznie nic w necie nie ma na temat tego mola. Ale na podstawie zdjęć zamieszczanych na FP chyba udało mi się sklecić jakiś chronologiczny opis historii mola.
2025-03-28 14:17:13 (rok temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Zatoka Pucka (Jurata) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet