| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat nowosądecki
Obiekty w okolicy
Tablica pamiątkowa
866
m
Muszynka
Muszynka - Kurov - polsko-słowacki...
1249
m
Muszynka
Krzyż
1250
m
Muszynka
Muszynka - Kurov - polsko-czechosł...
1259
m
Muszynka
Kościół św. Jana Ewangelisty
1876
m
Muszynka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Muszynka 1

nowosądecki /
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ulec
 
+1 głosów:1
Być może to ten budynek: .
2024-09-10 13:12:02 (rok temu)
Mamy już taki obiekt dotyczący granic z okresu wojny. Zmieniłem przypisanie do granic.
2024-12-29 19:25:03 (rok temu)
Krzyś_
 
do ulec: Można przypisać.
2024-12-29 12:54:35 (rok temu)
beznik
 
do ulec: Czy była zmiana przebiegu drogi ? Ten budynek mógłby być, ale od strony dzisiejszego podwórza.
2024-12-29 14:38:26 (rok temu)
do ulec: Bardzo mało prawdopodobne.
2024-12-29 15:12:41 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: A gdzie ta góra w tle, rozpadła się? Budynek też jakiś inny. Mam wątpliwości czy to ten sam.
2024-12-29 13:14:37 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do beznik: Ale granica nie zmieniła biegu. To zapewne inny budynek w okolicy, a że podobny - może ten sam majster stawiał...
2024-12-29 15:13:51 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Zdjęcie wykonano mniej więcej z tego miejsca:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Link
2024-12-29 17:43:31 (rok temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Przecież do dziś stoi ten dłuższy drewniany budynek od podwórza - równoległy do głównego budynku. A góra się na szczęście nie rozpadła.
2024-12-29 17:45:49 (rok temu)
beznik
 
do Krzyś_: a tu prawdopodobnie jest dawny budynek celny. Na stronie łemkowskiej wyczytałem, że stoi do dziś i jest murowany i skierowany w stronę karczmy. Czyżby Muszynka 1 była karczmą ? Nic o tym nie znalazłem.
2024-12-29 18:02:57 (rok temu)
Krzyś_
 
do blaggio.: Jasne - dzięki!
2024-12-29 19:27:55 (rok temu)
do Krzyś_: Ale jeśli ten kamień powinien stać na granicy, to droga przekraczała granicę w lesie. Z resztą w większości granica w tym rejonie biegła przez las.
2024-12-29 19:37:15 (rok temu)
do Krzyś_: Teraz wróciłem po przerwie i przeczytałem dokładnie Twoje komentarze. Przyjąłeś, że to jest kierunek od pn-wschodu. Tam rzeczywiście na granicy nie było lasu, ale: odległość do budynków to 0,5 km, i co najważniejsze, że przewyższenie na granicy w stosunku do miejsca, gdzie stoją budynki wynosi prawie 100 m, czyli takie, jakie mają mniej więcej najbliższe wzgórza po drugiej stronie. A ze zdjęcia wynika, jakby to budynki stały nawet nieco wyżej niż kamień. I lico kamienia z literą D jakby nie z tej strony, niż powinno być.
2024-12-29 20:41:58 (rok temu)
pawulon
 
do Krzyś_: Dalej twierdzę że to nie jest ten budynek. Nie zgadza się liczba okien, ilość kominów, okapniki, lukarny i sama wielkość budynku. Rozumiem że mógł być przebudowany, ale nie aż tak, tym bardziej że na SV widać starania o zachowanie historycznego wyglądu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2024-12-29 21:55:56 (rok temu)
do Krzyś_: Po dokładnym przyglądnięciu się zdjęciu nasunęło mi się podejrzenie, że to może być fotomontaż. Czyli widoczny na pierwszym planie teren z kamieniem granicznym i białym pasem wygląda jak doklejony. Dlatego to, co tyczy się granicy, w ogóle nie pasuje do tego, co widać wyżej. Widzę minimalną różnicę w odcieniu szarości pomiędzy oboma fragmentami domniemanego fotomontażu.
Zaznaczyłem na mapie prawdopodobne według mnie miejsce wykonania góry zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-12-30 21:20:42 (rok temu)
fantom
 
do pawulon: Ilość kominów się nie zgadza? Ja widzę że były 4 i są nadal 4.
2024-12-29 22:18:09 (rok temu)
beznik
 
do pawulon: To jest prawdopodobnie ten budynek, ale zdjęcie z GM pokazuje go od drugiej strony. Tu ujęcie od tyłu. Od góry można dostrzec bardzo wiele podobieństw, np. lukarny. Jest zbudowany na skarpie i kamienna podmurówka dlatego jest inna z dwóch stron.
2024-12-30 14:01:03 (rok temu)
pawulon
 
do fantom: Może patrzyłem pod innym kątem, bo widziałem trzy (drzewa przeszkadzają), ale to i tak szczegół, bo reszta nie taka.
2024-12-29 22:24:15 (rok temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet