| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kapliczka
Obiekty w okolicy
Tablica nagrobna leśniczego Aloise...
4
m
Narok
Cmentarz
41
m
Narok
Pomnik cesarza Wilhelma I i pomnik...
120
m
Narok
Krzyż przydrożny
272
m
Narok
Kapliczka św. Jana Nepomucena
480
m
Narok

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kapliczka

Nie, to nie żart. Na cmentarzu w Naroku stoi kapliczka, na dachu, której znajdują się… nożyczki. Kapliczka stoi na niewielkim wzniesieniu w starej części cmentarza.
Kapliczka w starej części cmentarza. Obok płyta nagrobna pewnego leśniczego.
Wiąże się z nią przerażająca legenda. Na początku XIX wieku we wsi urodziło się dziecko, które miało na plecach znamię w kształcie nożyczek. W dodatku niemowlę miało zęby i potrafiło wypowiadać parę słów. Wkrótce jednak umarło. Pochowano je na pobliskim cmentarzu. W miejscu, gdzie zostało pochowane, nocami działy się dziwne rzeczy. Można było w ciemności, nad grobem, zobaczyć dwoje płonących oczu dziecka. Mało tego. Wszyscy, którzy to widzieli, wkrótce umierali. Blady strach padł na wioskę.
Postanowiono odkopać grób. Okazało się, że ciało zmarłego niemowlęcia w ogóle nie uległo rozkładowi, a widoczne na plecach nożyczki jeszcze bardziej się powiększyły. Aby niemowlę więcej nie straszyło, wybudowano kapliczkę. A na pamiątkę tamtych tragicznych wydarzeń do dachu kapliczki przytwierdzono nożyczki. Od tamtej pory mieszkańcy mogli spać spokojnie.
 

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Desperado
 
+2 głosów:2
Na szczycie tej kapliczki są nożyczki. Legenda mówi, iż na początku XIX wieku we wsi urodziło się dziecko ze znamieniem na plecach w kształcie nożyczek. Niemowlę ponoć miało już zęby i potrafiło wypowiedzieć parę słów. Wkrótce jednak umarło. W miejscu, w którym zostało pochowane zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nad jego grobem w nocy widać było jarzącą się parę oczu. A ten, kto to widział w krótkim czasie sam umierał. Mieszkańców przejęła groza. W akcie desperacji postanowili odkopać grób z niemowlęciem. Okazało się, że zwłoki dziecka nie uległy rozkładowi, a znamię na plecach jeszcze bardziej powiększyło się. Aby niemowlę więcej nie straszyło, wybudowano w tym miejscu kapliczkę. Od tamtej pory mieszkańcy mogli spać spokojnie. A na pamiątkę tamtych tragicznych wydarzeń, na jej szczycie zamocowano nożyczki.
2019-03-28 19:00:55 (7 lat temu)
Pudelek
 
oczywiście słyszałem o tej legendzie, dość makabryczna :P

Najśmieszniejsze jest to, iż tych nożyczek na miejscu nie widziałem, zobaczyłem je dopiero przeglądając potem zdjęcia ;)
2019-03-30 18:52:19 (7 lat temu)
do Desperado: Zdumiewająca opowieść, ale bardzo ciekawa, nawet rzekłbym atrakcyjna turystycznie, jakbym był przejazdem, to na pewno się zatrzymam i znajdę czas aby te nożyczki na szczycie tej kapliczki zobaczyć.
2019-03-28 19:15:27 (7 lat temu)
Clipo66
 
2021-01-24 08:25:38 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Kapliczka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet