| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ogród Japoński
Najbliższe atrakcje turystyczne
Hala Stulecia
440
m
Wrocław
Terytorium panter
746
m
Wrocław
Miejski Ogród Zoologiczny
842
m
Wrocław
Hydropolis
2356
m
Wrocław
Most Grunwaldzki
2756
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ogród Japoński

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1912
Dawniej: Japanischer Garten
Projekt Ogrodu Japońskiego datowany jest na sierpień 1912 roku, a autorem koncepcji był Fritz von Hochberg z Iłowej k/Żagania. Był znawcą tego typu ogrodów z racji swoich zainteresowań i wieloletniego pobytu na Wyspach Japońskich. Wykonawcą założeń i koncepcji Hochberga był jego ogrodnik – inspektor ogrodowy Anlauf z Iłowej. Pomagał mu przy tym Japończyk Mankichi Arai. W styczniu 1913 roku na terenie przyszłego ogrodu zostały ustawione przez Mankichiego kamienie przywiezione z Sobótki a miesiąc później powstał system nawadniający i ścieżki. W marcu 1913 ustawiono resztę kamieni oraz wybudowano bambusową pergolę i altany. Zaczęto budowę pawilonu herbaciarni, mostów oraz głównego wejścia. W części terenu przylegającej do dzisiejszej ulicy Mickiewicza
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
esski
 
O ile dobrze pamiętam to na górze serwowano herbatę.
2014-08-15 06:54:56 (11 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
Niestety ta "pagoda" wykonana była z wyjątkowo tandetnych materiałów
2020-03-22 13:33:06 (6 lat temu)
Warto dodać jeszcze pagodzie znacznik
2020-03-23 10:31:25 (6 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
W podstawówce mieliśmy wycieczkę do/na pagodę więc należę do grona tych, którym udało się zaliczyć.
2020-03-23 18:18:36 (6 lat temu)
do esski : Czyli były schody prowadzące na górę?
2014-08-15 09:22:58 (11 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Na samą górę? nie sądzę.. na pierwsze piętro - tak.
2014-08-15 09:27:45 (11 lat temu)
sebasr
 
do esski : Tylko pierwsze piętro. Na drugie, to chyba tylko drabina.
2020-08-27 22:33:51 (5 lat temu)
do Vojtech Csernók: Ktoś dodał znacznik, ale źle. Powinien być na prawo od mostku a nie na lewo
2020-03-23 14:07:52 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Vojtech Csernók: A teraz ?
2020-03-23 14:11:45 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Prawie. na fotomapie z roku 1994 jest widoczna i łatwo porównać ze zdjęciami satelitarnymi z XXI w. przesuwając suwak
2020-03-23 14:40:36 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Vojtech Csernók: Niestety geoportal mi się nie otwiera :(
2020-03-23 15:27:51 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Ale to nie jest geoportal tylko ortofotomapa Wrocławia
2020-03-23 15:48:09 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Vojtech Csernók: Fakt, po kolejnej próbie udało się otworzyć. Dokonałam korekty znacznika. Może być ?
2020-03-23 16:31:21 (6 lat temu)
sobol
 
Szkoda że tej pagody już nie ma, nawet o tym nie wiedziałem.Jako dziecko bawiłem się często w parku Szczytnickim, bo m ieszkałem niedaleko.Ta pagoda wydawała mi się piękna taka inna ''Orientalna'' Przychodziliśmy do Parku szczytnickiego jako uczniowie pobliskiej Szkoły Postawowej nr.66 aby uczyć się Biologii.Często razem z kolegą bawiłem się w tym parku albo w Indian i kowboi, lub w Wojnę'' Tak dzieci się bawiły w tamtych latach 60 -te i 70-te .Sam Park wydaj mi się najładniejszym Parkiem we Wrocławiu ! Zresztą już sama Historia mówi nam że istniał przed wojną i Był w Mieście Breslau !
2025-02-14 02:05:22 (rok temu)
do sobol: "Historia mówi nam że istniał przed wojną i": zaś ogólna historia rzecze, iż wojen było dość dużo... jakieś dwieście , trzysta w ostatnich dwóch wiekach.. O jakiej wojnie wspominasz ? No , mam nadzieję, że nie istnieje w podręcznikach do twej historii tylko jedna , jedyna wojna, Najlepsza dla rozwoju miasta byłą przegrana Francji w wojnie z Prusami, dzięki olbrzymim środkom pieniężnym kontrybucji na rzecz Prus, Wrocłąw miał okazję rozdmuchać swoje granice wraz z potężną zabudową miasta.
2025-02-15 03:41:20 (rok temu)
To nie jest główne wejście
2020-03-24 07:44:58 (6 lat temu)
... a na tym barierki widać rewelacyjnie :) Potwierdziło to moje przypuszczenia, że to zdjęcie zostało wykonane z tej altany...
2014-04-17 23:15:12 (12 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
W Leksykonie zieleni podpis brzmi "po 1937 r."
2014-04-18 09:23:15 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Ale to w oddali to nie może być mostek Eichborna, nie mógłby być widoczny, poza tym ten na zdjęciu ma jakieś podpory
2020-03-23 15:57:16 (6 lat temu)
labeo7
 
do mamik: W BC UWr jest informacja o prawach autorskich z czerwca 1937, chociaż może to nie mieć związku z datą wykonania zdjęcia.
2014-04-18 09:58:11 (12 lat temu)
do labeo7: Ale Mädchen prezentują się pięknie! Cóż, Wrocławianki!;-)
2014-04-18 20:00:51 (12 lat temu)
pawulon
 
do † KazimierzP: A po czy Kaziu poznałeś?
2014-04-18 21:37:43 (12 lat temu)
labeo7
 
do Vojtech Csernók: Masz rację, to jest ten mostek
2020-03-23 16:48:05 (6 lat temu)
Vojtech Csernók
 
+1 głosów:1
do labeo7: Tak, a dokładnie jego poprzednik - bo Taiko Bashi postawili Japończycy w 1996-97
2020-03-23 20:10:22 (6 lat temu)
To jest mostek Yumedono Bashi w ogrodzie japońskim a nie mostek Eichborna. Trzeba przenieść do właściwego obiektu!
2020-03-25 21:08:46 (6 lat temu)
Zdjęcie fajne, ale źle przypisane
2020-03-25 21:10:48 (6 lat temu)
kolejne błędne przypisanie do mostku
2020-03-25 21:11:26 (6 lat temu)
To również źle przypisane
2020-03-25 21:11:52 (6 lat temu)
i jeszcze jedno zdjęcie powiązane z mostkiem zamiast z ogrodem japońskim
2020-03-25 21:12:46 (6 lat temu)
ylooC
 
do Vojtech Csernók: poprawione
2020-03-25 21:21:24 (6 lat temu)
do ylooC: Dzięki z tym, że tylko pierwsze zdjęcie było do Yumenodo Bashi, cała reszt nadaje się ogólnie do ogrodu japońskiego
2020-03-25 21:29:12 (6 lat temu)
do Vojtech Csernók: i jak można, to jeszcze to, o którym dziś napisałem:
2020-03-25 21:29:51 (6 lat temu)
ylooC
 
do Vojtech Csernók: konkretnie do którego obiektu to należy przypisać?
2020-03-25 21:32:28 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: te zdjęcia ogrodu japońskiego przeniosłem :)
2020-03-25 21:33:42 (6 lat temu)
do ylooC: ogólnie do ogrodu
2020-03-25 21:53:32 (6 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
Dlaczego to zdjęcie jest przypisane także do Ogrodu Botanicznego ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-05-25 12:34:26 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
30 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ogród Japoński. Fot. "Breslauer Ausstellung 1913 zur Jahrhundertfeier der Freiheitskriege. Sondernummer der Woche".
Fragment Ogrodu Japońskie na pocztówce wydanej z okazji odbywającej się we Wrocławiu Wystawy Stulecia.
1905
-
1913
1905
-
1913
1913
-
1913
1913
-
1927
1913
-
1927
1920
-
1944
1920
-
1944
1935
-
1968
1965-1970
1941
-
1970
1965
-
1970
Przedmioty związane z Ogród Japoński
Ogród Japoński - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet