| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Park Szczytnicki

Dawniej: Scheitniger Park
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1819następna
sobol
 
Szkoda że tej pagody już nie ma, nawet o tym nie wiedziałem.Jako dziecko bawiłem się często w parku Szczytnickim, bo m ieszkałem niedaleko.Ta pagoda wydawała mi się piękna taka inna ''Orientalna'' Przychodziliśmy do Parku szczytnickiego jako uczniowie pobliskiej Szkoły Postawowej nr.66 aby uczyć się Biologii.Często razem z kolegą bawiłem się w tym parku albo w Indian i kowboi, lub w Wojnę'' Tak dzieci się bawiły w tamtych latach 60 -te i 70-te .Sam Park wydaj mi się najładniejszym Parkiem we Wrocławiu ! Zresztą już sama Historia mówi nam że istniał przed wojną i Był w Mieście Breslau !
2025-02-14 02:05:22 (rok temu)
do sobol: "Historia mówi nam że istniał przed wojną i": zaś ogólna historia rzecze, iż wojen było dość dużo... jakieś dwieście , trzysta w ostatnich dwóch wiekach.. O jakiej wojnie wspominasz ? No , mam nadzieję, że nie istnieje w podręcznikach do twej historii tylko jedna , jedyna wojna, Najlepsza dla rozwoju miasta byłą przegrana Francji w wojnie z Prusami, dzięki olbrzymim środkom pieniężnym kontrybucji na rzecz Prus, Wrocłąw miał okazję rozdmuchać swoje granice wraz z potężną zabudową miasta.
2025-02-15 03:41:20 (rok temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Podmiana na oryginał + źródło.
2024-05-21 15:10:39 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2024-05-19 13:42:10 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Datacja do ujednolicenia z
2024-05-19 13:01:12 (2 lata temu)
Ciekawe, 20 lat po wojnie i jeszcze jej nie odbudowali. Fajny widok na pawilon przed halą.
2015-06-02 19:53:19 (11 lat temu)
Pako45
 
+1 głosów:1
Pogratulować wyobraźni
2015-06-05 15:59:58 (11 lat temu)
Datacja do unifikacji z
(jeśli jest sens trzymać oba - bo to to samo zdjęcie, tylko jedno bardziej krzywe od drugiego)
2024-05-19 13:45:03 (2 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Piotr - ja pamietam jak w 1970 uczyłem się jeździć na rowerze w okolicach Młodych Techników i Długiej...tam były kwartały gruzu...a trupa Niemca wyciągaliśmy z piwnicy w 1973 na MT :-(
2015-06-02 20:42:37 (11 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: A gdzieście go znaleźli?
2015-06-02 20:48:49 (11 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
To pewnie odpowietrzenie kanału – staw jest połączony z siecią kanalizacji burzowej (do niego są odprowadzane wody opadowe), widać na zdjęciu studzienki rewizyjne.
2023-03-28 17:25:00 (3 lata temu)
do Licho: To od razu wyjaśniła się zagadka skąd bierze się woda w tym stawie.
2023-03-28 18:01:18 (3 lata temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Tak – z terenów po wschodniej stronie ul. Kopernika :-)
2023-03-28 19:06:46 (3 lata temu)
sobol
 
+1 głosów:1
Ciekawe co mówił ten napis i dlaczego został skuty ! Nie powinno się robić takich rzeczy, bo to niszczenie..Historii !!!
2025-02-14 01:12:09 (rok temu)
jens
 
+1 głosów:1
W jednym ze stawów w tej okolicy zastosowano stare nagrobki do wzmocnienia brzegu. Nie wiem, czy to ten staw, ale te kamienne ścieżki mi o tym przypomniały...
2023-04-04 22:04:44 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2024-01-28 11:01:39 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Taka pomoc to przyjemność :) Dziękuję :)
2024-01-28 11:03:59 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
183 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Niezrealizowany projekt kolonii willowej wokół Parku Szczytnickiego.
Plan sytuacyjny najstarszej, północnej części Parku Szczytnickiego z zaznaczoną lokalizacją nowej "Szwajcarki".
1800
-
1880
1800
-
1880
1861
-
1891
1870
-
1898
1890
-
1898
1895
-
1903
1895
-
1903
1
1895-1902
1895
-
1903
1895
-
1902
1900
-
1900
Park Szczytnicki - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet