| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - pl. Konstytucji 3 Maja
Najbliższe obiekty nieistniejące
Sąd Krajowy i Rejonowy
111
m
Opole
Izba Celna
142
m
Opole
Urząd Finansowy
143
m
Opole
Zbrojna 7
153
m
Opole
Dom Polski
163
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Samolot MiG-15

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
foxi
 
+1 głosów:1
... który pewnej nocy 1967 r. wylądował na osiedlu w pobliskim Ozimku.
2014-10-26 17:17:58 (11 lat temu)
foxi
 
Na wieżowcu po lewej reklama festiwalu, ciekawe czy pierwszego czy też kolejnego, jeżeli tak to którego ? -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-10-28 19:27:44 (8 lat temu)
foxi
 
Zacieki na kadłubie świadczą już o dłuższym tu pobycie ;-)
2017-10-28 19:28:58 (8 lat temu)
foxi
 
Specjaliści się wypowiedzieli to polska wersja licencyjna rosyjskiego MiG-a-15, LiM 1 1A 08-005;-) Dziękuję panu Grzegorzowi Kimasińskiemu z FB.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-10-28 20:21:39 (8 lat temu)
foxi
 
Znalazłem chyba naszego Miga a właściwie Lima na FB
2017-10-29 12:58:46 (8 lat temu)
foxi
 
"Od początku budził kontrowersje. A to że odwraca uwagę kierowców, że postawiono go bez pozwolenia budowlanego; a jeśli to jest pomnik, to musi być też opinia Wojew. Komisji d/s Plastyki. I także, dlaczego startuje w kierunku na zachód, czy w obronie przeciw nalotowi aliantów? A może on szykuje się do ucieczki? Tego było za wiele. Pod naporem opinii publicznej samolot wystartował i wylądował gdzieś w Ozimku.
A stał za nim sam sekretarz komitetu miejskiego partii Zenon Kawecki" - AH
2017-11-03 19:34:40 (8 lat temu)
foxi
 
W Głubczycach to dopiero mieli odlot ;-)
2018-11-16 15:33:33 (7 lat temu)
Stara szachownica.
2018-11-16 15:38:46 (7 lat temu)
foxi
 
Jerzy Przybyła: Gdy stał na rondzie w Opolu pasażerowie MPK kupowali bilety ...mówiąc : Opole lotnisko proszę !!!
2019-09-27 08:40:34 (6 lat temu)
foxi
 
Henryk Bronowicki....W atmosferze „zimnej wojny” w tatach 50 - tych Polska otrzymała licencję od Związku Radzieckiego - ówczesnego sojusznika - na produkcje samolotów odrzutowych, co pozwoliło zakładowi lotniczemu osiągnąć zaawansowane technologie. Były to myśliwce MiG-15, które były wtedy najnowocześniejszymi myśliwcami na świecie. Oblot pierwszego seryjnego MiG-15 - polska nazwa Lim-1 (licencyjny myśliwiec) odbył się 17 lipca 1952 roku. Wykonał go podpułkownik Eugeniusz Pniewski, który pod koniec lat 50-tych był komendantem Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Samoloty Lim-1 i Lim-2 (MiG-15 bis) weszły na wyposażenie polskich jednostek lotniczych w 1952 roku.
W roku 1954 wszedł do produkcji samolot Lim-5, było to polskie oznaczenie samolotu MiG-17. Samolot osiągał prędkość max 1145 km/h, posiadał wznoszenie 65m/s i osiągał pułap 16.600 m. Był silnie uzbrojony: 2 działka 23mm, jedno działko 37mm, bomby podwieszane lub kilkadziesiąt pocisków rakietowych kalibru 57mm. W latach 1955 - 1961 w Mielcu powstały różne odmiany i modyfikacje tego samolotu, co było już zasługa polskich konstruktorów i działu prowadzącego próby w locie z pilotami doświadczalnymi. ...Fragment z książki ,,Pilot doświadczalny"
2021-07-17 11:23:59 (4 lata temu)
foxi
 
Być może to ten nasz Mig, w otoczeniu znakomitych pilotów -
2024-05-12 16:31:53 (2 lata temu)
Gandalf
 
do foxi: Jak byś zamieścił pełny kadr to było by wiadomo że to VI festiwal ;-)
2017-10-28 19:30:53 (8 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: Korzystałem tylko z publikacji na FB. Dziękuję teraz wiemy, że to rok 1968 ;-) Pełny kadr zapewne wstawi ten kto go zdobędzie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-10-28 19:35:22 (8 lat temu)
do foxi: Wstawiłem :)
2019-10-04 20:51:19 (6 lat temu)
foxi
 
do foxi: MiG Stanisława Skalskiego na G
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-01-30 13:02:06 (5 lat temu)
Woj11
 
do foxi: Tak dla zasiania niepewności zdjęcie z Ozimka
2024-05-12 19:27:20 (2 lata temu)
Woj11
 
do foxi: Chyba, że z tej miejscowości trafił do Opola. Co do podanej serii 08-005 Lata 1954-58 41 PLM Malbork w 1958 przekazany do 59 PSzB w Białej Podlaskiej
2024-05-12 19:33:11 (2 lata temu)
foxi
 
do Woj11: Było odwrotnie, to z Opola trafił do Ozimka ;-)
2024-05-12 22:57:51 (2 lata temu)
Czy nie powinno się jednak nazwać ten obiekt "Samolot Jak-9D" a nie MiG ?
2020-02-08 19:37:01 (6 lat temu)
ylooC
 
do Desperado: Jak był śmigłowy a to odrzutowiec ewidentnie -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-02-08 19:37:55 (6 lat temu)
do Desperado: Z Jakiem-9 to ten MIG ma tyle wspólnego, że oba są wytworem radzieckiej myśli technicznej. Jak-9 to myśliwiec śmigłowy, a tu ewidentnie mamy na widoku myśliwiec odrzutowy.
2020-02-08 19:49:46 (6 lat temu)
do ylooC: Zaczynam się gubić :) Różne źródła podają inny model tego samolotu, choć podobno na pewno to nie MiG. Teraz przeczytałem, że JAK ale to chyba fałszywa informacja. Podobno jest to polski LIM, ale w takim przypadku należałoby zmienić MiGa na LIM :)
2020-02-08 19:42:23 (6 lat temu)
ylooC
 
do Desperado: Lim-1 i Lim- 2 to "LIcencyjny Myśliwiec". Produkowany w WSK na licencji Miga-15 i Miga-15 bis - użytkowny z oryginalnymi Migami-15 jednocześnie.
Nie sposób stwierdzić, dla mnie czy to Lim-1 czy Lim-2 bo produkowano do 1956 wersję "2", a później już tylko Mig-17.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd daty
2020-02-08 19:46:18 (6 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do ylooC: No to niech już zostanie ten MiG. Czy polska wersja, pozostanie tajemnicą. Jak i jego koniec. Niektórzy twierdzą, że żywot zakończył w hucie "Małapanew" w Ozimku.
2020-02-08 19:58:53 (6 lat temu)
Piękny SAN H27B na 2
2019-12-20 10:16:03 (6 lat temu)
Zdjęcie takie jakby MIG startował :)
2020-03-07 14:21:48 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet