| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (9)
Obiekty w okolicy
Krakowska 12-16
13
m
Opole
Krakowska 16
17
m
Opole
Odwach
19
m
Opole
Brama Groszowicka / Krakowska / By...
24
m
Opole
Krakowska 21-23
35
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wolności 6

Dawniej: Oppelner Zeitung
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
krzysztal
 
+1 głosów:1
Ciekawy błąd techniczny - w opisie zdjęcia był apostrof, czyli ' Dzięki niemu podmieniane zdjęcie automatycznie przybrało rozmiar wcześniejszego rezydenta. Dopiero usunięcie apostrofu naprawiło sprawę.
2014-11-12 23:48:52 (11 lat temu)
do krzysztal: Niestety apostrofy wywołują przeróżne problemy przy edycji. Dlatego lepiej ich nie używać. Tutaj można było go znaleźć, bo zdjęcie zostało dodane lata temu. Dzięki za poprawkę i podmianę :)
2014-11-13 06:53:12 (11 lat temu)
Ówcześnie (1966) to zapewne już nie drukarnia Weilshausera - to był środek komuny...
2014-11-13 06:53:41 (11 lat temu)
foxi
 
Podobny w charakterze budynek w Gliwicach -
2025-01-14 15:57:50 (rok temu)
Fotografia P. Kraszewskiego
2014-03-03 09:53:03 (12 lat temu)
Podmiana a autorem zdjęcia jest oczywiście P. Krassowski :)
2016-11-30 21:43:11 (9 lat temu)
TW40
 
do Desperado: Wielkie dzięki!
2016-11-30 22:32:25 (9 lat temu)
do Desperado: Zmienione, dzięki :-) Hmm, ta kopia ma jakieś defekty cyfrowe pod budką milicjanta.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2016-12-01 09:24:46 (9 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Z taką Syrenką jak ta na zdjęciu to najwcześniej rok 1961.
2023-09-23 14:57:22 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ok, zmienione.
2023-09-23 17:38:12 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Autokorekta - Syrena nie makłów na zderzakach - od 1964.
2025-05-26 12:19:03 (rok temu)
... pytanie - jest pomnik Wilhelma, czy nie ma?
2016-02-04 17:20:39 (10 lat temu)
Oderstr.
 
+2 głosów:2
do krzysztal: Gdyby stał na swoim miejscu, rzucałby cień. ;) A tak nawet się w witrynie nie odbija...
2016-02-04 17:35:54 (10 lat temu)
foxi
 
Podmieniłem na nieco większy kadr o parę mm w lewo tam gdzie widoczny jeszcze częściowo gmach rejencji.
2016-02-11 17:32:56 (10 lat temu)
foxi
 
2020-08-26 17:49:47 (5 lat temu)
A kto wie co było nad sklepem.
2023-02-02 13:12:41 (3 lata temu)
do OPPELN1945: Szwalnia.
2023-02-02 13:14:09 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
Na ścianie w głębi logo Mody Polskiej.
2017-02-05 14:38:03 (9 lat temu)
do ZPKSoft: Zgadza się. Krótko potem otwarto salon Mody Polskiej w Opolu.
2017-02-05 14:44:22 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Na wystawie też widać jaskółki .
2017-02-05 14:48:41 (9 lat temu)
do ZPKSoft: A tych nie zauważyłem :)
2017-02-05 14:53:16 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: Bo to sklep dla pań ;-)
2017-02-05 14:56:08 (9 lat temu)
Prawa górna strona zdjęcia w 1945 roku:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter.
2017-08-15 20:30:08 (8 lat temu)
Od razu możemy zawęzić zdjęcie od dołu do roku 1943 - wtedy konfiskowano w Opolu metal dla wojska, a na zdjęciu nie ma pomnika cesarza Wilhelma I :-)
2017-08-15 21:51:11 (8 lat temu)
Jak to jest...budynki na dalszym planie sa bardziej wyraźne niż żołnierz na pierwszym? Kwestia obiektywu,ostrości zdjęcia?
2017-08-17 10:18:05 (8 lat temu)
do Tomi_Opole: Kwestia ustawienia ogniskowej :-)
2017-08-17 11:04:04 (8 lat temu)
do Tomi_Opole: Lub - jeżeli był to obiektyw wielosoczewkowy - to kwestia ustawienia odległości płaszczyzn głównych
2017-08-17 11:06:31 (8 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
2019-01-09 16:44:50 (7 lat temu)
foxi
 
Datowanie do uściślenia, po lewej wymiana nawierzchni na obecną ;-)
2019-01-09 16:54:00 (7 lat temu)
foxi
 
phantasma1958 z bliźniaczej stronki: "W Japonii, pomimo tego, iż praktycznie każdy mieszkaniec posiada swój telefon komórkowy, nadal można skorzystać z automatu telefonicznego. Jasnozielone lub szare automaty można znaleźć na dworcach, przed sklepami, na ulicach. Automaty przyjmują zarówno monety, jak i karty telefoniczne. Większość (głównie szare) posiadają funkcję informacji w jęz. angielskim. Można regulować ich głośność i przyciskiem alarmowym wezwać policję, straż pożarną i pogotowie. Z większości można dzwonić za granicę. Ponadto nadal istnieją automaty o kolorze różowym, które jednak służą jedynie do rozmów krajowych i działają po wrzuceniu monety 10-jenowej (wg. stanu na dzień dzisiejszy - 34 grosze)"
2019-01-10 08:08:55 (7 lat temu)
foxi
 
Lata 2008-2009 bardziej.
2021-06-03 11:43:46 (5 lat temu)
Wieczorem i nocą neony były niepowtarzalne,dziś nic tego nie zastąpi.
2023-02-02 13:15:19 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Na opolskim placu Wolności tuż przed zakończeniem wojny, 25 kwietnia 1945 roku. "Na zdjęciu jest moja mama, moja ciocia i jeszcze ktoś, ale nie wiem kto" - n...
Plac Wolności w Opolu.
1880
-
1915
1880
-
1915
1910
-
1915
1910
-
1919
1913
-
1919
1920
-
1921
1920
-
1921
1921
-
1945
1943
-
1969
1958
-
1969
Wolności 6 na innych zdjęciach
1908
-
1938
1908
-
1945
1930
-
1949
1945
-
1969
1955
-
1969
1970
-
1980
1970
-
1999
1990
-
2008
1999
-
2020
2011
-
2020
2020
-
2022
2020
-
2022
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet