| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wyspa ABC
A
B
C
D
E
Najbliższe obiekty nieistniejące
Sienkiewicza C
9
m
Opole
Sienkiewicza B
22
m
Opole
Sienkiewicza D
27
m
Opole
Dom tkacza
29
m
Opole
Sienkiewicza 11
37
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wyspa ABC

Obiekt obecnie nie istnieje
Dawniej: Abc Gasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
2013-09-11 18:54:05 (12 lat temu)
Pan Hamada w „Architekturze Opola wpisanej w dzieje miasta” pisze, że kapliczkę przeniesiono na Osmańczyka w 1928 roku, a skoro domy na wyspie rozebrano w 1927 r (bo na planie z 1. stycznia 1927 r. jeszcze są), to możemy dość precyzyjnie wydatować to zdjęcie.
2014-02-15 22:22:33 (12 lat temu)
foxi
 
Dalszy ciąg budynku Sienkiewicza 10 zobaczymy na
2015-10-19 11:44:35 (10 lat temu)
do krzysztal: ... chociaż zastanawiam się, czy tam nie było kiksu, i czy nie chodzi o rok 1938 ...
2014-02-15 22:48:07 (12 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Kapliczkę rozebrano jesienią 1939 roku i cegła po cegle przeniesiono na nowe miejsce. Info z OHB.
2016-06-30 11:30:35 (9 lat temu)
foxi
 
2017-11-02 20:17:30 (8 lat temu)
Komin należał do browaru, a zdjęcie już kursowało po facebooku... :)
2015-08-15 13:03:41 (10 lat temu)
I nie ma IKARA z grillem zwanym w moich czasach rożnem :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2015-08-15 13:07:38 (10 lat temu)
A komin stał przy browarze od początku XX wieku.
2015-08-15 13:26:09 (10 lat temu)
foxi
 
Kiedyś był tu ten artykuł o wizycie Balzaka w zajeździe "Pod rosyjskim carem" a oto i on na stronie "równoległej" ale z obciętą stopką logo i częścią opisów ;-(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-03-11 18:17:20 (9 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
Nazwiska właścicieli działek Sienkiewicza parzyste numery: Heilborn Elise, Heilborn Elise, Piechotta Valentin - Kaufmann, Piechotta Valentin [Thomas?] - Kaufmann, Stadtgemeinde, Dalej ulDzierzona: Deutsches Reich (Reichssch....ung), nazwisko Carl, Dalej ul.Feldstrasse: Piechotta Valentin [Thomas?]- Kaufmann, Gebruede Paul und Franz Hennek, Moebelfabrikanten, Gebruede Paul und Franz Hennek, Moebelfabrikanten, Gebruede Paul und Franz Hennek, Moebelfabrikanten, Dalej ul Oleska: Hennek Hedwig. Pozostałe ciężko odczytac. Mapa bardzo ciekawa dla tej części miasta. Czekam na podobną z mojej okolicy ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem
2015-10-25 12:02:54 (10 lat temu)
foxi
 
do Oderstr.: a o jaką okolicę chodzi ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-10-25 13:10:56 (10 lat temu)
do foxi: Koraszewskiego, Szpitalna, Krupnicza, Katedralna.
2015-10-25 13:43:43 (10 lat temu)
foxi
 
2015-10-26 17:52:50 (10 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Plan jest z 1929 r. a nie z 1920. Mogę wrzucić większą i wyraźniejszą kopię ale znaczniki musiał byś sam poprzestawiać, OK ?
2021-11-24 16:16:06 (4 lata temu)
Gandalf
 
Zdjęcie jest obrócone (flipnięte).
2017-02-19 10:48:30 (9 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Na zdjeciu widac oficerow z szablami po ich prawej stronie. A to chyba niezgodne z regulaminem.
2017-02-19 11:32:22 (9 lat temu)
do Gandalf: Tutaj nie, w książce tak :-)
2017-02-19 11:24:55 (9 lat temu)
do Gandalf: Faktycznie, macie rację, dzięki :-) Później je naprostuję.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2017-02-20 08:02:24 (9 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do krzysztal: Nie wiem jak jest w książce, ale tutaj na pewno jest obrócone, porównaj z tym rysunkiem: a ponadto z prawej strony wystaje wieżyczka kamienicy: a powinna by być z lewej strony.
2017-02-19 11:32:40 (9 lat temu)
do krzysztal: Chyba jednak tutaj, oficer powinien mieć szablę przy lewym boku (o ile się nie mylę).
2017-02-19 11:32:54 (9 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Rafał C.: Chyba, że jest mańkutem :)
2017-02-19 12:11:20 (9 lat temu)
Rafał C.
 
+1 głosów:1
do Desperado: Nawet mańkuta regulamin obowiązuje ;-)
2017-02-19 12:38:42 (9 lat temu)
Książka leży na biurku ;) Zapowiada się bardzo ciekawie. Warto było odwiedzić bibliotekę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem
2017-04-22 21:16:57 (9 lat temu)
150 lat fotografii, strona 110.
2017-04-22 21:26:38 (9 lat temu)
Jacek S
 
No to żeby wiedzieli nie tylko ci co wiedzą -
2017-04-22 22:25:02 (9 lat temu)
Można już przypisać ;)
2017-04-26 09:16:27 (9 lat temu)
foxi
 
Wg 150 lat fotografii to rok 1926
2017-11-01 18:12:19 (8 lat temu)
foxi
 
2017-11-02 20:17:56 (8 lat temu)
do Oderstr.: Ja nie byłem ale dostałem :)
2017-04-22 21:21:34 (9 lat temu)
do Oderstr.: Tej pozycji nie posiadam.
2017-04-22 21:28:42 (9 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: To karygodne niedopatrzenie :))
2017-04-22 21:35:35 (9 lat temu)
do Desperado: To dobrze, bo tam jest rozwiązanie zagadki ;)
2017-04-22 21:36:16 (9 lat temu)
do Gandalf: Nooooo.......ale ta książka jest chyba bardzo droga ? Chociaż......kupiłem jedną autora Otto Spisla za 400 zł. Tytuł : "Zdjęcia Opola których nikt nigdy nie widział". zabiłbym go tą książką, bo wszystkie są wszystkim znane :))
2017-04-22 21:42:51 (9 lat temu)
do Oderstr.: Co to za zagadka skoro wszyscy znamy odpowiedź ? :))
2017-04-22 21:46:32 (9 lat temu)
Gandalf
 
do Desperado: Przychylam się do opinii Oderstr. już czas najwyższy przypisać gdzieś zdjęcie :)
2017-05-25 20:10:30 (9 lat temu)
W tych zdjęciach trzeba wykluczać rok 1945 bo to niemożliwe.
2020-10-30 22:16:07 (5 lat temu)
Clipo66
 
O co chodzi z Wyspa ABC ? czyżby Odra zmieniła kurs ?
2022-04-24 14:24:27 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Clipo66: Wyspa ABC byłą po środku dzisiejszej Sienkiewicza.
2022-04-24 14:41:02 (4 lata temu)
Gandalf
 
Ciekawy budynek widoczny za kapliczką. To chyba pierwsze jego zdjęcie, długo sobie nie postał :(
2021-10-11 00:35:50 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Na fundamenty tej kamienicy natrafiono kilkanaście lat temu, podczas prac archeologicznych zamku Górnego. Zapewne tkwią w ziemi do dziś.
2021-10-11 20:31:53 (4 lata temu)
do Gandalf: Też go zauważyłem. Dziwne, że dotąd nieznany.Bardzo dziwne.
2021-10-11 00:40:50 (4 lata temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
A konkretnie "Wyspa ABC" ;-)
2022-02-09 15:52:41 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Gandalf: No i zapomniałem o obiekcie :)
2022-02-09 15:54:28 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Wyspa ABC - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet